خواص شيره ترياک چيست

دوره مقدماتی php

خواص دارویی و گیاهی

نشان‌گذاری

عجب سازنده ی این علامت عرب دولاب است

دوره مقدماتی phpبعضی از افراد به منظور لذت بردن از رابطه جنسی و دیر ارضا شدن، قبل از آمیزش جنسی تریاک مصرف می کنند.

سوال : از دوستانم بسيار شنيده ام که مصرف شيره که از مشتقات ترياک است بر نيروی جنسی به طور محسوسی می افزايد، و علاوه بر اينکه ميل جنسی را زياد می کند انزال را هم به تاخير می اندازد. تمام دوستانی که اين تجربه را کرده اند متفق القول هستند بجز بنده که اصلا امتحان نکرده ام. نظر شما چيست؟

جواب:
استفاده دراز مدت از شيره و ترياک خطر وابسته سازی شما را به اين مواد به همراه دارد و در ضمن ممکن است از طريق کند کردن واکنش مغز و کم کردن حس لامسه مدت زمان نعوظ را طولانی تر کند. اما در دراز مدت اثرات جانبی چون کم شدن ميل جنسی و وابسته شدن به اين مواد را می تواند به همراه داشته باشد.

در ضمن نه تنها شيره نمی تواند نيروی جنسی را افزايش دهد بلکه با کم کردن انرژی کلی بدن می تواند انرژی جنسی را به حدی پايين بياورد که اصلا رمقی برای برقراری رابطه جنسی نداشته باشيد.

پس مصرف اين مواد به اثر کوتاه مدت آن اصلا نمی ارزد. بهتر است يک راه اساسی برای رسيدن به زندگی جنسی که می خواهيد را دنبال کنيد نه راه هايی که عوارض جانبی به اين جدی می تواند داشته باشند.

عکس گل خشخاش

تریاک عصاره در هوا خشک شده گل خشخاش است که با تیغ کشیدن به دور کاسبرگ این گل به دست می‌آید.

بیش از ده درصد تریاک را مرفین تشکیل می‌دهد که یک آلکالوئید از نوع اپیویید است. مصرف طولانی مدت و مداوم مرفین باعث مقاوم شدن بدن و به وجود آمدن مقاومت بدنی (تلورانس)، و در نتیجه بروز اعتیاد می‌شود. همچنین مرفین عامل اصلی اختلالات و عوارض جانبی احتمالی است که مصرف طولانی مدت تریاک در بدن ایجاد می‌کند. مرفین از طریق فرایندهای شیمیایی به هروئین تبدیل می‌شود. تریاک بیشتر برای تولید هروئین کشت می‌شود، به طوری که اکثر تریاک وارد شده به کشور آمریکا به اجزای تشکیل دهنده آن تبدیل می‌شود. در تریاک آلکالوئیدهای دیگری نیز وجود دارد، از جمله؛کدئین، نارسئین، پاپاورین و نوسکاپین و تبائین.

از قسمتهای دیگر گیاه خشخاش و گیاهان هم‌خانواده آن مواد دیگری با خصوصیات مشابه و ضعیفتر از تریاک به‌دست می‌آیند. کشت خشخاش به‌منظور استفاده غذایی از دانه‌های آن، و کاربرد تریاک برای تخفیف درد و بی‌حسی و همچنین در مراسم مذهبی حداقل از عصر برنز به این سو ادامه داشته‌است. سومریان، آشوری‌ها، مصری‌ها، اهالی جزیره کرت، مینوسیان، یونانیان، رومی‌ها، ایرانیان و اعرابهر یک در معرفی این گیاه نقشی داشته‌اند.

تریاک بیش از همه به‌دلیل خصوصیات ضد درد و بی‌حس کننده آن که موجب می‌شد تا اعمال جراحی ممکن شود، مورد توجه پزشکان و جراحان بود. مصرف تریاک به شکل سنتی آن تا هنگام جنگ داخلی آمریکا ادامه یافت. از آن پس با استخراج مرفین و قابلیت تزریق آن این دارو به مهمترین داروی ضد درد برای مجروحان جنگی تبدیل شد. مرفین هنوز هم پرمصرف‌ترین دارو برای مجروحان جنگی و مصدومان سوانح است. بر اساس یک تحقیق که در سال ۱۹۹۹ انجام شده ایران بیش از هر کشور دیگری با گرفتاری‌های ناشی از مصرف تریاک غیرقانونی روبروست. بر اساس این تحقیق ۲٫۸ درصد از جمعیت ۱۵ تا ۶۴ سال ایران با این مشکل دست‌وپنجه نرم می‌کنند.

شیره تریاک نوعی ماده مخدر بسیار قوی است که در شیره‌کش‌خانه‌ها با کمک «ساقی» تدخین می‌کنند. شیره تریاک را هم از تریاک و هم از سوخته تریاک می‌توان به دست‌آورد اما نوع مرغوب آن از ترکیب سه نسبت سوخته تریاک و یک نسبت تریاک خالص بدست می‌آید. مخلوط سوخته تریاک و تریاک را ابتدا در آب داغ کاملاً حل نموده و سپس حرارت می‌دهند. پس از گذراندن این ترکیب از صافی، و گرفتن «تفاله» آن، آن را مجددا تا نقطهٔ جوش حرارت می‌دهند تا قوام بیاید و سفت شود. در ایران گاهی تفاله را مجددا به تریاک افزوده و این تریاک تقلبی را به فروش می‌رسانند. به این ترتیب شیره فقط از ترکیبات محلول در آب تریاک تشکیل می‌شود. با توجه به اینکه مرفین و کدئین آلکالوئیدهای مؤثر اصلی تریاک حلالیت بالایی در آب دارند غلظت آن‌ها در شیره بسیار بیشتر از تریاک عادی است. اما ترکیبات نامحلول در آب موجود در تریاک مثل پاپاورین و نوسکاپین در شیره تریاک وجود ندارند.

تفاوت ظاهری شیره و سوخته در سطح متخلخل سوخته (به دلیل وجود ناخالصی) و سطح براق شیره‌است. هردو رنگ قهوه‌ای سوخته مایل به سیاه دارند. قدرت تخدیر شیره چندین برابر تریاک بوده و به معتادانی که دارای سطح مصرف زیاد هستند شیره‌ای گفته می‌شود. به دلیل قدرت تخدیر زیاد شیره، در هنگام مصرف، فرد شیره‌ای به حالت درازکشیده در می‌آید تا از افتادن بر زمین خودداری کند.[۲]

کریم شیره‌ای معروف‌ترین معتاد به شیره در دربار ناصرالدین شاه بوده‌است.[نیازمند منبع]

ابزار شیره‌کشی نگاری است، ولی شیره را با روش‌های دیگری مانند تدخین با سیخ و سنگ، بلعیدن و حل کردن در مایعات و نوشیدن نیز مورد استعمال قرار می‌دهند.

همچنین

 

کورکومین موجود در این ادویه علاوه بر تسکین علائم سندروم تحریک پذیر روده (IBS) نقش محافظت از کبد و کمک به هضم چربی و خاصیت ضدتوموری نیز دارد. تحقیقاتی که توسط محققان آمریکایی انجام گرفته نشان می دهد مصرف ۲ وعده غذایی حاوی زردچوبه، در پیش گیری از بیماری آلزایمر موثر است. اگرچه مصرف میزان متعادل این ادویه برای بدن مفید است اما مصرف روزی بیش از ۱۰۰ میلی گرم می تواند منجر به زخم معده شود.

نظر

وبسایت

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره نظری می‌نویسم.

برای درج تبلیغ متنی در این مکان به بخش تبلیغات سایت بروید

Fatal error: Call to a member function getType() on a non-object in /home/tavan764/domains/etemadiye.com/public_html/plugins/system/sef/sef.php on line 38

جامعه > سلامت – خیلی ها تصور می کنند تریاک برای سلامتی خوب است، البته از 50 سال به بعد. آنها حتی توجیه می کنند که قدیمی ها چون تریاک می کشیدند، سالم بودند! اما هومان نارنجی ها، مدیر کل سابق فرهنگی و پیش گیری ستاد مبارزه با مواد مخدر و فعال مبارزه با اعتیاد چنین چیزی را رد می کند. او در بخشی از سخنرانی اش در سمینار اعتیاد در زندگی روزمره که کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد برگزار کرد، داستانی را دراین باره تعریف کرد که می شنوید.

4547

مگه سرعت اینترنت ایران خیلی بالاست و خیلی هم ارزونه که شما راه براه فیلم میگذارید؟ متن فیلم را هم بگذارید برای ما فقیر فقرا بخونیم

فیلم نیست مجید جان فایل صوتیه

چرا نصف و نیمه قطع شد؟!

از اونجا به بعد ديگه ترياك و تبليغ كرده حتما

ترياك براي سلامتي تجار آن مفيد است انگار!

البته تریاک باعث افت مختصر فشار خون می شود ولی قند را افزایش می دهد. همانطور هم که ایشان گفت تریاک به صورت بسیار کوتاه مدت فشار خون را کاهش می دهد و نیمه عمر آن در بدن بسیار کوتاه است و لذا نمی توان بعنوان دارو برای کاهش فشار خون استفاده کرد. مهم تر از همه این مباحث که ایشان گفت پدیده اعتیاد است. یعنی برای داشتن یک نتیجه ثابت فرد باید در طول زمان میزان مصرف خود را افزایش دهد که معضل اصلی اعتیاد است. و در طول زمان بدن نسبت به این ماده مقاومت از خود نشان می دهد و نه تنها اثر کمی که در درمان دارد از بین می رود بلکه خود به صورت بیماری بروز می کند و فعالیت طبیعی افراد را تحت تاثیر قرار می دهد. همیشه به یاد داشته باشیم که ماده مخدر مطلقا دارو نیست.

شما فکرکنم فوق لیسانس دکترا دارید

فرض کنیم به عنوان دارو خوب نیست، برای تفریح چطور؟ 🙂

بنام خدا
سخنراني خوبي بود.كاش همش رو ميذاشتيد

لطفا به 50 سال به بالا ها گیر ندید

فعلن که فقط به بالای 50 سال گیر میدن!! پایین 50 رو کاری ندارند!!!

ناقصه لطفا کامل ش را بگذارید

عزیزم وقتی طرف کمر درد شدید داره دوایی هم براش نیست چیکار کنه ؟! سن ش 60 ساله ، همه کار و بار ش را هم بسته ، حالا کمر دردی داره که دوا و درمون نداره ، باید چیکار کنه ؟! فقط می تونه این درد را ساکت کنه، یعنی مسکن، همین و بس ، حالا با تریاک ، ترمادول یا ….

نیروی انتظامی سعی کند مواد تازه در بازار فروش برسد.
عمده سرطانها ناشی از مواد افزوده سمی و سرب و پهن گاو و قیر است که به مواد برای افزایش حجم و وزن اضافه میشود.
این فرایند در یک هفته قابل اجرا است.
پدر بزرگم روزانه این مواد را مصرف مینمود و تا سن 90 سالگی اش نه سرطان نه بیماری قلبی و … گرفته بود و نه دکتر رفته بود .
البته ان زمان مواد اصیل در بازار توزیع میشد.

من یک پرستارم واز فواید ومضرات مشتقات تریاک تا حدودی آگاهم اما بدانیم که عوارض آن بی شک غیر قابل جبران است وجایی که نیاز به کاربرد درمانی دارد با صلاحدید کادر درمان تجویز خواهد شد

خدا وکیلی خیلی با حال هستید که نمی دانید با همین تریاک ناقابل استعمار پیر کمر چین را شکست و ان ها را زیر یوغ خودش برد ! هر افیون مزخرف و کثیفی مثل این تنفر کثافت اگر حرام نباشد از ان هم کمتر نیست !! این همه توسعه و پیشرفت در ژاپن و کره و امریکا هم به
دلیل تریاکی بودن انهاست !!

سوال من اینه وقتی که ضرر و زیان دارد و نئشه آور هم است چرا مثل شراب حرام اعلام نمی کنند

حرام اعلام کردند منتها اونهایی که می کشند می گن حرام نیست

مشروبات الکلی مست کننده هستن و هوشیاری را از فرد گرفته ولی تریاک و امثالش نه
تریاک برای هر دردی درمان ولی ئچون خود درمان ندار به بقیعه توصیه نمیکنم
هیچ چیز مرا باک نیست /کشد زهر جای که تریاک نیست

تریاک چیز خوبی نیست.عامل بدبختی و دربدریه..فرد معتاد اسیر. و بنده تریاک میشه

تریاک اگر در دست پزشک حاذق باشد ، شفاست و اگر در دست مردم عادی باشد مضر و ویرانگر است .
( گزیده ای از سخنان جناب مهندس دژاکام بنیانگزار کنگره 60 ) .
کنگره 60 تریاک را بعنوان کامل ترین و با راندمانترین دارو برای درمان اعتیاد به هر ماده مخدری می داند. به عنوان یک مصرف کننده تزریقی هروئین که به قرصهای روانگردان هم اعتیاد داشتم با روش درمانی کنگره 60 و با داروی شفا بخش تریاک چند سالیه که بدرمان رسیدم و هیچ مشکلی ندارم و تمام مسایل جسمی و روحی و روانی ام در تعادل کامل است . تا بحال چندین هزار فرد مصرف کننده با مصارف مواد ویرانگری از قبیل شیشه ، کراک ، … و حتی تریاک ، با همین دارو ( تریاک ) بدرمان رسیده اند.

من کشیدن تریاک را تائید نمیکنم چون اگر تریاک بر آدم مسلط شود زندگی سخت میشود ولی وقتی خودم گاهی تریاک میکشم البته از نوع جنس مرغوبش مثل خر! کار میکنم و کلی کارهای عقب افتاده ام را سر و سامان میدهم و همین باعث شده برای گرفتن انرژی و فعالیت زود زود به سراغش بروم که درگیرم کرده و اینجاست که جالب نیست

به گردابی در افتادی که پایانش نمیبینی داداش!

کشدزهرجای که تریاک نیست

داداش همین یه دود در هفته میشه دودود وبعد بدبختی……

بچها نظرتون درمورده ترامادول چیه

چی داداش از چی حرف میزنید . تریاک خونه و زندگیم و برده توروبخدا نکشید بدبخت میشید ریه هایم درد میکنه به اون خدا که قبولش دارید

من 2 ساله میکشم بد بخت شدم

پس درست نکشیدی
کشیدن تریاک یه سری قوانین خاص داره ???

دود همش بده چ قلیان چ کراک نابود کننده هستن مگه زندگی کم سخته ک خودمان سخت ترش کنیم

سلام من خودم خداروشکرمعتاد نیستم ولی متاسفانه مادرم داداشم معتادن واین مورد به شدت منو وخانواده امو ناراحت کرده وآرامش رو ازمون گرفته دنبال یه راه حل خوبیم اگه راه حلی مناسب برا ترک کردنشان دارین شمارو به اون خداوند بزرگ کمکمون کنید

ترياک يک مسکن با اثر بخشي نسبتا خوب و اگر درست وبه موقع مصرف نشود بسيار اعتياد اور است
من خودم 7 سال کشيدم و جز بدبختي و بي ابرويي چيز ديگه اي نديدم.خاهشا نکشيد

من 4سال می کشم،نکشید جونم،مثه من بدبخت میشید،یه کام دو کام دیویدبکام

سلام تریاک چیزی خوبی نیست ولی بخاطر بیکاری وارضاع جنسی جونا میرن سراغش همش بر میگرده به جامه

تریاک خوب نیست ولی آدم می مونه که چکار کنه با این زندگی تکراری و کسالت بار که هیج تفریحی توش نیست !

چرا جلوی مرزها رو نمیگیرن که واقعن وارد نشه اگه دولت بخواد واقعن میتونه جلوی اینو بگیره که جوانان ما معتاد نشن معتادی هم یعنی بدبختی در به دری ……پس همه چیز بر میگرده به دولت که بدبختانه وارد میشه .

من تغریبا 2سال است ک میزنم ولی این اواخر زیاد شده ک دارم سعی میکنم دیگه نزنم چون داره خطر ناک میشه ولی خیلی کرمشو دارم برام سخته ولی مشکل جسمی زیاد ندارم کاش هیچ وقت ازمایشش نکرده بوبم

خیلی ها میخوان مردم ما معتاد بشن

باسلام من حداقل 20سال بصورت تفریحی تریاک مصرف میکردم ولی الان صبححا ساعت 5میرم ورزش خداییش بعدش چقدرازخودم احساس رضایت میکنم.ولی امان ازروزیکه تریاک میکشیدم تاچندروزبعدش عذاب وجدان داشتم

سلام من الان ۳۴ سالمه مهندس عمرانم از زمان دانشجویی دارم تریاک میکشمبرای ترکش خیلی تلاش کردم زیر نظر پزشک رفتم متادون مصرف کردم اما باز برگشتم سر پله اول بعدظهر از سرکار که میرم خونه اتومات میرم سراغ تریاک نمیدونم چکار کنم که دیگه نکشم

به این شماره زنگ بزن
تا نجات بدمت از بد بختی

تریاکو با برنامه بکش کمش کن قطعش کن

کمش زیاد است

من 15سال فقط تریاک میکشم.راضی هستم.چون امیدبه زندگیم بیشتره

سلام دوستانی که میخان تریاک وترک کنن از روش شربت تریاک ترک وکم کم جایگزینش آب کنند واقعا بدون درد کم ترک میکنند.به امید روزهای خوب

خداییش حرفاش منطقی بود

در کل خوب نیست

اصلا چیز خوبی نیست ولی تفریح نداریم مجبوریم

بد نکش

من میخوام بکشم

سلام عزیزان سخت نظر دادن چون مثل سراب گول می خوری نکشید بهتر

سلام عزیزان خواهش میکنم امتحان نکنید چونکه چیز بدی است من 10 سال گرفتارش بودم خدا را شکر8 سال هست که ترک کردم خدا خیلی بهم لطف کرده هر چه ازش سپاسگزاری بکنم هنوز کم است لطفا فراموشش کنید

واقعا عند بدبختیه ..من سالها گرفتارش بودم

سلام دوستان خانمان سوز است فرزندان اون خانواده احساس ضعف می کنند.

من الان یازده ساله تریاک مصرف میکنم اگه مصرف نکنم نمیتونم کارکنم ساعت پنج صبح سرکارم تا ده شب هرکس که داره نکشه دیوانه است

6 ماهه طلایی،بعدش بد بختی، احساس حقارت بهم میده

سلام من ورزشکار حرفه ای بودم اما روزگار وجامعه وعشقم رو که این مملت ازم گرفت بخاطر داشتن رابطه سالم ولی تهمتهایی که بهم زدن،درگیرم کردن باخانواده عشقم ،،،راهی زندانم کردم با فوق لیسانس کارمو از دست دادم والانم یه معتادم با۳۷ تا حکم قهرمانی منتصادفی به این سایت اومدم شایدم دیگه اخرین بارم باشه اما خواهشا الکی اورت ندید که بده معتاد خودش از همه بیشتر میدونه که بد هستش اما بیاید پای صحبتاشون واز زندگیاشون ودرد دلشان گوش کنید ،،میبینید که از روی غیرتشون معتاد شدن ،،فقط شاید ۵ درصد از روی عشق وحال معتاد شده باشند. اما۹۵ درصدشون همه از افراد باهوش وبا استعداد هستن که جامعه ارزو هایشون رو کرد تو حباب اعتیاد ،،ما همه چیمون درسته حالا که اعتیاد شده رتبه اول،،بخدا قسم ادمای مثل من سینه سوخته کم نیستنا

دمت گرم . قشنگ بود .راست میگه بچه ها

داداش اسیرتم
درکت میکنم قشنگ حرفت طلا

سلام دوستان.این دوستمون واقعا درست میگه.عزیزان من جووون ک تمام زندگیم رو ازم گرفتند و الان درگیر پرداخت مهریه و هزار قسط عقب مونده هستم و کسی هم نیست ک دردم رو بفهمه و یه خورده تسکینم بده واسه اینکه بتونم دوام بیارم مجبورم تسکینی واسه خودم پیدا کنم .حالا هرکس میتونه تسکینی بهم معرفی کنه با من تماس بگیره.09135378375


خوب نیست

اقا نکشید بخدا بدبخت میکنه ادمو من یک سال کشیدم الانم ترکش کردم باور کنید بد هست

خداوکیلی تریاک بجز خفت وخاری چیزه دیگه ای نداره

خدا وکیلی چکار باید کرد با این هم درد وناتوانی

آقا بده نکش بده بده بده

ادم رو از همه جي ميندازه.

من الان دو سال هست که تریاک مصرف میکنم طی این دوسال کارم و از همه مهمتر خانواده ام رو از دست داد . به خدا برای یک بار هم امتهان نکنید.

خیلی بده بده

نکشیدتوروخدانکش بدبخت شدم یک ساله زندگی ندارم امروزهمسرم فهمیده داره ترکم میکنه اشتباخ کردم گوش به حرف دوستان کردمدم

اگه اینده تون را میخواهید. خداوکیل نکشید. حتی امتحأن نکنید

من. ۲۰ساله میکشم .شده بخشی از زندگیم اما؟؟؟؟خانواده ام مهمتر از این صاب مرده است

من به مدت پنج ساله هفته ای یک بار پنج شنبه ها میکشم..آسمان به زمین بیاد جمعه یعنی فردا نمیشه. ..

من به درخاست دوستم کشیدم وافتادم تو اعتیاد تریاک،، امیدوارم از زندگیش خیری نبینه که نابودم کرد با نارفیقیش،دیگه نمیتونم بزارم کنار،،رسما بدبختم شدم

نکشید خانمان سوزه قدر سلامتی رو بدانید

سلام
ایا مصرف تریاک در سنین بالا اعتیادآور است؟
لطفآ توضیح دهید

خیلی بده نکشید فقط همینو میگم.

خوب چه کنیم با این زندگی تکراری تریاک تنها عاملی که منو با رفقام دور هم جمع میکنه

خدايا دستت زسوختگان وامگير

,یک کلام تریاک،وکلا اعتیاد مردو بی غیرت میکنه،دیدم که میگم،بچش داره تو‌تب میسوزه درحال مرگه میگه تا نعشه نکنم نمیبرمش دکتر،وموارد زیاد دیگه…

بستگی به ادمش داره جانم ….اونی که بی غیرته نکشه هم بی غیرته

اگر رستم باشی زمینت میزنه

سلام من هشت ساله دارم تریاک مصرف میکنم.خیلی ازش بدم میادولی هربارترک کردم بازم نتونستم ودوباره کشیدم.خداییش خیلی خیلی بده اونم جنسای الان که همش اشغاله.اونی که امتحانش نکردی نکن بخدابده…

تریاک اگر چند روز بکشی معتادش میشی

دوستانی که این پیام را میخونین
تریاک مسکن نیست حتی درد هم نیست
تریاک خود مرگ است

چیز خوبی نیست اما بعضیا که مصرف روزانه دارن خدا وکیلی کم بکشن اگه میتونن نکشن اصلا

بی نام. تریاک من یکبار دستزدم ولی خیلی بداست

چی میگین شماها اونایکه مصرفش نکردن نمیدونن چه بدبختی داره کافیه گرفتارش بشی کافیه یکبار استفاده کنی همون یکبار مزش به دهنتون میفته بی شک ادامش میدین، اره اوایل بهت حس خوبی میده ولی گرفتارش شدی بدبختت میکنه پس خواهشن برای یکبارهم استفادش نکنید

تریاک نکشید چون ترکش کارهرکسی نیست هیچ دردی درمان نمیکند گول حرف بعضی هانخورید

من۸ساله میکشم فقط وقتمومیگیره بدی دیگه ازش ندیدم

برادر کسی رو می شناسم که 4 ساله فقط شب عید نوروز میزنه اونم از نوع شیره ولی خداییش سالی یه دفه نه بیشتر وخیلی هم با اراده س که من پیشنهاد نمیکنم که همه با اعتماد به نفس وبا اراده باشند …تحت هیچ شرایطی

تریاک. مساوی. با مرگ

من فقط عیدها دو هفته میکشم
خیلی هم عالیه یکسثال انرژی میده

تومملکتی که موادصنعتی فراونه وپدربچه های مردم دراورد…تریاک سلطانه اگه اون راهم دست کاری ننکندولی متعصفانه توتریاک هم مهندس شیمی ورود پیدا کردن وخرابش کردن که معلوم نیست طرف چی میکشه یارو3ساعت میشینه میکشه بعدیه ساعت بازتلنگش در…رفته پس اگه جنس درج یک اون قدیم که پدربزرگهامون میکشیدن باشه خیلی خوبه چون طرف یه بس میکشه میره تافردا…درکل اگه جنس خوب باشه عالیه ازدکتررفتن وقرص وسوزن زدن بهتره

سلام به همه.یه سوال داشتم.بابام چند روزه عمل جراحی سنگین کرده.الانم بعد عمل درد داره میخاستم ببینم تریاک یاشیره بهش بدم خوبه

نام

پست الکترونیک

آدرس وب سایت و یا وبلاگ

نظر شما
0/700

نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد: اعتیاد به تریاک تأثیر مخربی بر عوامل خطر بیماری‌های قلبی و عروقی دارد. به گزارش ایسنا منطقه علوم پزشکی تهران؛ این بررسی توسط گروهی از محققان مرکز تحقیقات فیزیولوژی کابردی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با هدف تعیین اثر تریاک بر بیماری‌های قلبی و عروقی انجام شده است. اعتیاد یکی از بزرگترین معضلات جوامع بشری است که نه تنها موجب اختلالات رفتاری و اجتماعی می‌شود بلکه با تأثیر بر جنبه‌های مختلف سلامت جسمی، خسارات مالی هنگفتی بر فرد، خانواده و جامعه وارد می‌کند. تریاک یکی از قدیمی ترین مواد افیونی است که از گیاه خشخاش بدست می‌آید و تنها منبع تجاری تهیه مرفین و کدئین است. این مطالعه به صورت مورد و شاهد بر روی 0 36 فرد سیگاری معتاد به تریاك (آزمون) و 360 فرد سیگاری غیر معتاد (شاهد) در مركز تحقیقات قلب و عروق دانشگاه علوم پزشكی اصفهان صورت گرفت. مصرف موادّ مخدّر یكی از بزرگترین معضلات بسیاری از كشورهای جهان می‌باشد؛ در این میان تریاك یكی از مواد اعتیادآور است كه سابقه استفاده از آن به زمانهای بسیار دور بر می‌گردد. متأسفانه اعتقاد عوام و حتی معدودی از پزشكان این است كه تریاك اثرات مفیدی بر بیماریهای قلبی- عروقی و دیابت دارد. در این پژوهش میزان غلظت خونی مرفین در هر دو گروه، توسط روش الیزا اندازه‌گیری و تحلیل آماری شد. یافته‌های بررسی نشان می‌دهد: غلظت خون در افراد مصرف کنندگان مرفین با افزایش زمان مصرف بالا می‌رود. HDL و ظرفیت آنتی‌اكسیدانی، آپولیپوپروتئین A نیز به طور معنی‌داری در گروه آزمون كمتر از گروه شاهد بود. همچنین در گروه آزمون، FBS (قند خون ناشتا) به طور غیر معنی‌داری، نسبت به گروه شاهد كمتر و همزمان با آن HbA1C افزایش داشت. نتایج نهایی این بررسی نشان می‌دهد: كه تریاك، تأثیر مخرّبی بر عوامل خطر جدید بیماریهای قلبی- عروقی دارد؛ اگرچه به نظر می‌رسد برخی از عوامل خطر این بیماریها را بهبود می‌بخشد اما این اثرات، كوتاه مدت و اصولاً كاذب هستند. گفتنی است نتایج این بررسی در مجله علمی دانشگاه علوم پزشكی بیرجند منتشر شده است.

نام (اجباری)

آدرس پست الکترونیکی (اجباری است اما نمایش داده نمی‌شود)

مرا برای نظر‌های بعدی به یاد بسپار

تصویر امنیتی جدید

All Rights Reserved – © 2018 | باز نشر مطالب پورتال سیمرغ تنها با ذکر نام و آدرس seemorgh.com مجاز می باشد.10

دوره مقدماتی php

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *