کلپوره برای نفخ نوزاد

دوره مقدماتی php
کلپوره برای نفخ نوزاد
کلپوره برای نفخ نوزاد


(چاپ)


منبع :

سلام و ممنون از توجهتون

برای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک
زیر استفاده کنید

https://ask.niniban.com/

امروزه هر وقت نوزادی شیرخوار دل درد و دل پیچه می گیرد، اولین کاری که برخی از خانواده انجام می دهند دادن عرق نعناع برای رفع نفخ نوزاد می باشد و یا اینکه شربتهای شیمیایی ضد نفخ به کودک می دهند، درحالیکه ممکن است  مشکل چیز دیگری باشد لذا در این خصوص موارد ذیل توصیه می شود:

دوره مقدماتی php

در چنین حالتی اولین چیزی را که باید کنترل کرد، اجابت مزاج شیرخوار است لذا حتماً مراقبت نمایید تا بچه به ازای هر وعده کامل شیر خوردن، شکمش کار کند، یعنی اگر بعد از هر بار شیر خوردن (که به صورت کامل به بچه داده شود)، شکم بچه کار نکند،

این یعنی بچه یبوست پیدا کرده و به شدت آرامش کودک تحت تاثیر قرار می گیرد و واکنشها و ناراحتی هایی از خود بروز می دهد. در چنین حالتی برای رفع یبوست بچه، دادن مقداری لعاب اسفند توصیه می شود، یعنی مقداری اسفند را داخل آب جوش می ریزید و بعد از چند دقیقه، آنرا صاف می کنید و خیلی کم کم در حد چند قطره، چند بار به بچه می دهید تا یبوستشان را برطرف کند.

تذکر: در صورت یبوست از ملینات فقط یک یا دو بار استفاده کنید. در کودکان از استفاده بی مورد و مکرر از ملینات باید خودداری کرد چون دستگاه گوارش آنان به این ملینات عادت کرده و عملکرد طبیعی خود را از دست خواهد داد.اگر مشکل از یبوست بچه نباشد در قدم های بعد باید مواردی دیگر مورد بررسی قرار گیرند. مشکل شایع تر بعدی این است که: فرایند شیردهی خوب انجام نمی شود و یا آروغ بچه را خوب نمی گیرند و بچه دچار نفخ شده است، لذا توصیه می شود در فرایند شیردهی نکات زیر رعایت شود:مادران باید در موقعیت راحتی به نوزاد شیر بدهند. باید بنشینند و تکیه بدهند و بالشی زیر دستشان بگذارند و به نوزاد شیر بدهند تا هم خودشان در شرایط مناسبی باشند و خسته نشوند و هم نوزاد راحت باشد و با آرامش شیر بخورد، به اصطلاح مادران باید روی یک تخت چهار بالش بنشیند و بچه شیر بدهند چرا که شیر دهی یک مکانیسم ذهنی –  جسمی می باشد.همچنین به زور نباید سینه را داخل دهان کودک گذاشت چرا که نوزادان مقدار کمی شیر که می خورند، نفس می گیرند و مجدداً شیر می خورند و این امر نیاز به صبر و حوصله مادر دارد. ضمناً برای جلوگیری از پس زدن سینه مادر توصیه می شود مادران اولاً بهداشت سینه شان را خوب رعایت کنند ثانیاً احوال و تغذیه مناسب آنان باعث طعم مطبوع شیر و علاقه مندی کودک به آن می گردد.پس از شیردادن حتماً آروغ نوزاد را بگیرید. سر نوزاد را روی شانه خود قرار دهید و آرام آرام به پشت او بزنید تا باد گلو بزند. برای رفع نفخ نوزادان نیز مادر هر روز یک لیوان جوشانده رازیانه و زیره همراه با عسل میل کنند. به نوزاد هم می توانید بجای داروهای شیمیایی همچون گريپ ميكسچر، عرق نعناع یا عرق زنیان گرم کرده که با کمی ترنجبین شیرین کرده اید بخورانید.همچنین مادران می توانند برای رفع نفخ در نوزاد، خودشان نیز عرق نعناع استفاده کنند و گاهی اوقات یک قاشق چای خوری هم در گلوی بچه بریزند تا نوزاد با آن آشنا شود.

محمد كريم این نظر را ارسال کرده

کلپوره برای نفخ نوزاد


يكشنبه, 03 شهریور 1392

مریم این نظر را ارسال کرده


چهارشنبه, 30 مرداد 1392


ملیحه
این نظر را ارسال کرده


جمعه, 03 خرداد 1392

م س این نظر را ارسال کرده


جمعه, 22 دی 1391

ندا این نظر را ارسال کرده


چهارشنبه, 10 آبان 1391

zzz این نظر را ارسال کرده


يكشنبه, 16 مهر 1391

محمد این نظر را ارسال کرده


سه شنبه, 14 شهریور 1391

رضا این نظر را ارسال کرده


شنبه, 28 مرداد 1391

یکتا این نظر را ارسال کرده


شنبه, 08 بهمن 1390

دکتر حسین روازاده

دارای مدرک پزشکی عمومی از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی 58290

به زودی امکان پذیرش تبلیغات فراهم میگردد.


برای کسانی که نوزاد کوچک دارند و یا به تازگی صاحب فرزند شده اند، بارها اتفاق افتاده است که نوزادشان بیقراری کند. اگر نوزادتان دائما در حال گریه است و شما هیچ علتی را برای آن پیدا نمی کنید، به احتمال زیاد نوزادتان به کولیک (colic) یا قولنج مبتلا شده است.
کلپوره برای نفخ نوزاد

برخی نوزادان پس از به دنیا آمدن تا حدود 3 تا 5 ماهگی، گریه و بی قراری می کنند و این حالتشان ممکن است ساعت ها طول بکشد که این حالت هم برای مادر و هم برای نوزاد بسیار دشوار می باشد.

 

در قسمت اول این مقاله علل وعلائم قولنج در نوزادان را بیان کردیم. در این مطلب سعی شده تا روش های درمانی مقابله با این بیماری به مادران عزیز ارائه شود :

 

1- به مادران عزیز توصیه می شود حتی المقدور از شیر خودشان جهت تغذیه نوزادشان استفاده کنند. نوزادانی که با شیر مادر تغذیه می شوند (روش صحیح شیر دادن)، در مقایسه با نوزادانی که از شیشه شیر استفاده می کنند، کمتر به کولیک مبتلا می شوند. اگرچه درصدی از نوزادانی که با شیر مادر تغذیه می شوند، نیز مبتلا به کولیک هستند.

 

2- اگرچه یافتن علت دقیق کولیک نوزادان سخت به نظر می رسد، اما عواملی وجود دارد که شانس ابتلا به کولیک را افزایش می دهد، مثلا اگر بی قراری ها و گریه های نوزاد حدودا 45 دقیقه پس از شیر خوردن ایجاد شود، به احتمال زیاد، علت آن ناسازگاری شیر گاو با نوزاد می باشد.

شیر گاوی که در رژیم غذایی مادر مصرف می شود و یا در تغذیه نوزاد وجود دارد، زیرا نفخ ناشی از شیر گاو به راحتی در این دسته از نوزادان بر طرف نمی شود و ایجاد ناراحتی و کولیک می کند.

 

3- عادت کنید به نوزاد خود هر بار مقدار کمی شیر بدهید، اما دفعات شیردهی خود را افزایش دهید (یعنی حجم کمی از شیر در دفعات زیاد). برخی پزشکان معتقدند که حجم زیاد شیر و یا مایعات در معده نوزاد، سبب ایجاد ناراحتی و کولیک می شود.


4- به مادرانی که نوزاد مبتلا به کولیک دارند، توصیه می شود تا موقع شیر دادن به نوزاد خود، همیشه او را در حالت نیمه خوابیده (حالتی بین نشسته و خوابیده) قرار دهند. این حالت ناراحتی او را پس از شیر خوردن کمتر می کند.


 

5- به مادران عزیز توصیه ی شود تا پس از شیر خوردن نوزاد، حتما باد گلوی نوزاد را بگیرند. گرفتن آروغ نوزاد، صرف نظر از مدت زمانی که او شیر خورده است، به کاهش ناراحتی ناشی از کولیک او کمک می کند. پس از هر بار شیر دادن به نوزاد خود، او را روی شانه خودتان قرار دهید و پشت نوزاد را به آرامی بمالید تا آروغ بزند و هر گونه هوای اضافی از معده او خارج شود.

 

6- هنگامی که نشسته اید می توانید نوزادتان را روی زانوهای خود قرار دهید، طوری که شکم نوزاد روی پاهای شما قرار بگیرد. در این حالت پاهای خود را به آرامی بالا و پایین ببرید تا درد نوزاد کاهش یابد.

 

7- می توانید با انجام حرکاتی روی پاهای نوزاد، دردهای او را کاهش دهید. به این صورت که نوزاد را به پشت بخوابانید و پاهای او را به آرامی بگیرید و به سمت شکم او خم کنید. این حرکات سبب می شود تا شکم نوزاد شل شود و دردهایش تسکین پیدا کند.

 

8- استفاده از درمان های خانگی برای درمان کولیک نوزادان توصیه می شود البته این نوع درمان ها باید تحت نظر پزشک باشد. از پزشک بخواهید تا به جای تجویز داروهای شیمیایی، داروهای گیاهی برای نوزادتان تجویز کند، مثلا استفاده از عرق نعنای پاستوریزه و یا دمنوش نعنا می تواند تسکین دهنده مناسبی برای کولیک نوزاد باشد.

استفاده از عرق رازیانه پاستوریزه رقیق شده و یا دم کرده زنجبیل نیز توصیه می شود. چند قطره از این گیاهان دارویی را در شیشه شیر نوزاد بریزید و به او بدهید.

 

9- خوشبختانه درد و ناراحتی نوزاد به علت کولیک، پس از چند ماه (حداکثر پنج ماه) از بین می رود و با بزرگ شدن نوزاد و تکامل دستگاه گوارشی او، این مشکل بهبود می یابد.

 

کلپوره برای نفخ نوزاد

10- گرم کردن موضعی مثل گذاشتن حوله یا پارچه گرم روی شکم نوزاد نیز روش موثری در کاهش نفخ و دل پیچه کودک است.

 

11- موقع شیر دادن به نوزاد (اگر از شیر مادر تغذیه می کند) سعی کنید یک سینه به طور کامل تخلیه شود. از خارج کردن سینه از دهان نوزاد در حین شیر دادن به او اجتناب کنید، زیرا هوای اضافی وارد معده نوزاد می شود و سبب نفخ معده او می شود.

 

12- مادر باید رژیم غذایی خاصی را در پیش بگیرد. از مصرف برخی مواد غذایی مانند شیر گاو، غذاهای ادویه دار و مواد کافئین دار باید اجتناب کنید.


چند توصیه


– موقع بیقراری نوزاد برایش شعر یا لالایی بخوانید و سعی کنید با حفظ خونسردی خود، نوزاد را آرام کنید.

 

 • عکس پروفایل برای مادر بزرگ شدن
 • – به کودک خود پستانک بدهید. گاهی اوقات مکیدن می تواند به کودک آرامش دهد.

   

  – کودک خود را در آغوش بگیرید و یا تاب دهید. تاب دادن کودک در گهواره و یا بر روی دست نیز می تواند کمک کننده باشد.

   

  – کودک خود را به شکم، روی زانوهایتان یا داخل وان آب گرم قرار دهید. در این حالت با نوازش یا مالیدن پشت کودک می توانید به کاهش فشار معده او کمک کنید.

   

  – شکم کودک را روزی یک بار با روغن زیتون به آرامی ماساژ دهید.

   

  – به مدت 2 تا 3 شب، قبل از خواب، بالا تنه نوزاد (شکم، قفسه سینه، سرشانه ها و تمام ناحیه پشت) را به خوبی با روغن کرچک ماساژ دهید، به نحوی که روغن، جذب پوست شود. سپس کودک را به حالتی مانند قنداق کردن کاملا ببندید و به خصوص مواظب باشید که در معرض باد و سرما قرار نگیرد.

   

  کلپوره برای نفخ نوزاد

  – روزی 1 تا 2 بار زیر ناف نوزاد را با روغن کرچک به خوبی ماساژ دهید.

  زهره لطیفی

  بخش سلامت تبیان


  مطالب مرتبط:

  علل و علائم قولنج در نوزادان

  قولنج نوزاد چه علائمی دارد؟

  * لطفا در مورد ایجاد تاپیک و نظرسنجی قبل از ثبت دقت فرمایید زیرا امکان ویرایش و یا حذف مطلب بعد از ارسال وجود ندارد.
  همچنین شما ملزم به رعایت

  قوانین و مقررات

  نی‌نی‌سایت نیز می‌باشید.

  * لطفا در مورد ایجاد تاپیک و نظرسنجی قبل از ثبت دقت فرمایید زیرا امکان ویرایش و یا حذف مطلب بعد از ارسال وجود ندارد.
  همچنین شما ملزم به رعایت

  قوانین و مقررات

  نی‌نی‌سایت نیز می‌باشید.

  کاربر گرامی جهت ارسال پست شما ملزم به رعایت

  قوانین و مقررات

  نی‌نی‌سایت می‌باشید

  مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و
  آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین
  مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. لطفاً پیش از استفاده از سایت
  صفحه
  “شرایط استفاده از سایت”
  را مطالعه فرمایید. استفاده از این سایت
  بدان معناست که شما قبلاً صفحه “شرایط استفاده از سایت” را مطالعه کرده
  و به مفاد آن واقفید. نقل مطالب این سایت با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت بلامانع است

  سایت آشپزی – دستور پخت غذا

  دستور پخت غذا شیرینی کیک دسر نان

  دستگاه موکن لمسی بدون درد مخصوص بانوان

  جارو برقی فندکی ماشین

  لیزر سبز حرارتی برد 12 کیلومتر

  کلپوره برای نفخ نوزاد

  مخصوص سیگار – قابل شارژ

  عکس های کلپوره نوزاد

  27 جولای 2016 … کلپوره,کلپوره برای نوزادان,کلپوره و دیابت,کلپوره به انگلیسی,کلپوره چیست ؟, کلپوره+دیابت,کلپوره برای نوزاد,کلپوره در بارداری,کلپوره …

  کلپوره گیاهی است علفی از جنس Teucrium در خانواده نعناییان بومی منطقه مدیترانه و خاور میانه که ارتفاع آن به ۳۵-۱۰ سانتیمتر میرسد Teucrium polium بیش از ۲۰۰۰ …

  6 ژوئن 2016 … جوشانده کلپوره برای برطرف کردن دل درد نوزاد تاثیر گذار است. همچنین روی شیر مادر تاثیری نمی گذارد. اما چون طبع گرمی دارد توصیه می شود مایعات …

  27 آگوست 2013 … در نوزادان طول مدت این مشکل زمان خاصی دارد که بین ۴۰روز تا ۴ ماه متغیر است که با رشد نوزاد در این زمان مسئله خود به خود حل می شود. در این مقاله به عوامل …

  نفخ نوزادان(کولیک – دل پیچه). نفخ یا دل پیچه نوزادان از مشکلاتی است که باعث ناراحتی های زیادی در خانواده می شود. گریه مداوم اینگونه نوزادان، یک تراژدی است که شادی …

  خواص کلپوره ,خواص دارویی کلپوره ,فواید کلپوره ,[categoriy] … مواد مؤثره گیاه کلپوره آنتاگونیست استیل کولین می‌باشند. … چند اشتباه رایج راجع به گریه نوزاد!

  امروزه هر وقت نوزادی شیرخوار دل درد و دل پیچه می گیرد، اولین کاری که برخی از خانواده انجام می دهند دادن عرق نعناع برای رفع نفخ نوزاد می باشد و یا اینکه شربتهای …

  کلپوره زیره رازیانه زهر تلخ البته از اسمش مطمئن نیستم یه گیاه که تو بندر برای دلدرد بچه استفاده میکنن و خیلی هم تلخه شاید صبر تلخ یا صفر …

  27 جولای 2016 … كلپوره,كلپوره براي نوزادان,كلپوره و ديابت,كلپوره به انگليسي,كلپوره چيست ؟, كلپوره+ديابت,كلپوره براي نوزاد,كلپوره در بارداري,كلپوره بارداري …

  طبع عرق کلپوره و خاصیت درمانی آن,:در این بخش بطور مختصر درباره عرق کلپوره مواردی را مورد بررسی و ارزیابی قرار میدهیم ابتدا باید بگویم که عرق کلپوره طبیعت گرم. … نوزادان دوقلو و هفت ماهه · آیا بیماری دیابت می تواند منجر به کاهش حافظه شود؟

  کلپوره برای نفخ نوزاد

  رفع دل درد نوزادان بهداشت مادر و کودک. … به نظر من و طبق تجربه اگر مادر خودش عرق نعنا بخوره یا کلپوره رو دم بکنه و بخوره بچه نفخ نمیکنه

  19 سپتامبر 2014 … کلپوره از جمله گیاهان با گل های کوچکی است که خاصیت گندزدایی بسیار قوی دارد ، تا جایی که تاثیر آن از داروهای شیمیایی نیز بیشتر بوده و …

  8 نوامبر 2016 … خواص “کلپوره” برای نوزادان و بارداری و دیابت … کلپوره برای نوزادان,عرق کلپوره برای نوزادان,گیاه کلپوره چیست,خواص کلپوره چیست,طبع کلپوره …

  25 دسامبر 2013 … نفخ نوزادان حالتی است که با کولیت نوزادی مرتبط است. کولیت دل درد و دل پیچه همراه با قولنج در نوزادان است و نوزادان تازه متولد شده ای که از شیر مادر …

  کلپوره از گیاهانی است که قدمتی هزار ساله دارد و در کتب ابن سینا به آن اشاره شده است . این گیاه همانند بسیاری از گیاهان، خواص مختلفی داشته و در درمان بیماری های …

 • دانلود عکسهای گل رز سفید
 • کلپوره,کلپوره برای نوزادان,کلپوره و دیابت,کلپوره به انگلیسی,کلپوره چیست ؟, کلپوره+دیابت,کلپوره برای نوزاد,کلپوره در بارداری,کلپوره بارداری,کلپوره همدانی …

  22 آوريل 2013 … سرشاخه‌های گلدار گیاه کلپوره با نام علمی Teucrium polium از خانوادۀ Labiatae که حاوی عصاره و اسانس فرار که بیشترین مواد این اسانس ژرماکرن B، D، …

  کلپوره,کلپوره برای نوزادان,کلپوره و دیابت,کلپوره به انگلیسی,کلپوره چیست ؟, کلپوره+دیابت,کلپوره برای نوزاد,کلپوره در بارداری,کلپوره بارداری,کلپوره همدانی …

  بنا براین نخوردن شیر توسط نوزاد باعث کم شدن شیر مادر خواهد شد . … گیاه کلپوره : این گیاه هم بصورت جوشانده مصرف میشه فقط به شدت تلخ هست باید اون با عسل یا …

  خواص “کلپوره” براي نوزادان و بارداري و ديابت کلپوره,کلپوره براي نوزادان,کلپوره و ديابت,کلپوره به انگلیسی,کلپوره چیست ؟,کلپوره+ديابت,کلپوره براي نوزاد …

  کلپوره برای نفخ نوزاد

  21 نوامبر 2015 … خصوصیات نوزاد دو ماهه – مهارت های حرکتی نوزاد دو ماهه کودکان دو ماهه کنترل بیشتری بر بدن خود به دست می آورند. این به این … خواص دارویی گیاه کلپوره.

  8 ا کتبر 2016 … گیاه کلپوره ، خواص گیاه کلپوره ، گیاه کلپوره و درمان ، درمان با گیاه کلپوره ، گیاه کلپوره درمان درد ، خاصیت گیاه کلپوره برای سلامتی ، سلامت بدن با گیاه کلپوره, خواص دارویی گیاه کلپوره برای بدن چیست؟ … کودک و نوزاد.

  البته قبل از هر چيزي توجه به اين نکته ضروري است که هرگز مادر را به دليل نحوه تغذيه نوزاد يا رژيم غذائي او مورد سرزنش قرار ندهيد و او را مسئول بروز کوليک ندانيد.

  16 دسامبر 2012 … هوالشافی. تمهیدات لازم جهت حفظ صحت و سلامت نوزاد در بدو تولد در طب ایرانی. تمهیداتی که بدو تولد در طب ایرانی جهت حفظ صحت و سلامت نوزاد در نظر …

  26 ژانويه 2015 … این احساس وقتی تشدید می‌شود که نوزاد شیرخوار ما، دردی داشته باشد که به …. برای مثال، به‌تازگی تأثیر منفی کلپوره که دادن چند قطره از آب آن برای …

  کلپوره,کلپوره براي نوزادان,کلپوره و ديابت,کلپوره به انگليسي,کلپوره چيست ؟, کلپوره+ديابت,کلپوره براي نوزاد,کلپوره در بارداري,کلپوره بارداري,کلپوره همداني …

  خواص “کلپوره” برای نوزادان و بارداری و دیابتکلپوره,کلپوره برای نوزادان,کلپوره و دیابت,کلپوره به انگلیسی,کلپوره چیست ؟,کلپوره+دیابت,کلپوره برای نوزاد …

  سپس دانه ها را خارج کرده و آب جوش سرد شده را به میزان تنها چند قطره به نوزاد خوراند که ….. عرق کلپوره:مقوی ،رفع سردرد، درمان ضعف عمل دستگاه گوارش، رفع ناراحتی های …

  فهرست: بهداشت مادر و كودك (ازدیدگاه ابن سینا). مراقبت نوز اد تا زماني كه پا مي گيرد: گفتن اذان و اقامه در گوش نوزاد. گشودن كام نوزاد. تراشيدن سر نوزاد. عقيقه كردن براى …

  18- زن باردار گهگاه رازیانه بخورد تا چشم نوزاد او شهلا و قشنگ گردد. … 3_گزنه ،برگ گردو ،ریشه شیرین بیان و کلپوره را به نسبت مساوی پودر کرده و مخلوط کنید و در …

  مادر قبل از اقدام به شير دادن، موضع شيردهي را با داروي تلخ گياهي نظير صبرزرد، كلپوره و… آغشته كرده، به محض اينكه كودك شروع به شير خوردن مي كند، به جاي طعم …

  خواص “کلپوره” برای نوزادان و بارداری و دیابت. کلپوره,کلپوره برای نوزادان,کلپوره و …

  26 ژانويه 2016 … See this Instagram photo by khodmonia • 1034 likes.

  26 سپتامبر 2011 … … کردن نوک سینه خود به داروهای گیاهی تلخ نظیر صبرزرد و کلپوره، سعی … وی، روش تدریجی را بهترین روش از شیر گرفتن نوزاد دانست و ادامه داد: در …

  18 آوريل 2014 … درمان نفخ نوزاد – کولیک , دل پیچه : نفخ یا دل پیچه نوزاد یکی از بیماری های شایعی میباشد که معمولا نوزادان از آن رنج مبرند و در نهایت باعث ناراحتی های …

  2 آگوست 2011 … *استفاده از خاکشیر در بارداری تاثیری بر زردی نوزاد ندارد …. میخک، زنجبیل، گزنه، کلپوره، قره‌قات و خاکشیر را از جمله داروهای گیاهی مفید برای …

  آيا ميدانيد با دانستن خواص هلپه ،گياه دارويي – بومي طبيعت خارك مي توانيد تا اندازه اي پزشك خود باشيد؟ هلپه ،كه گاهي كلپوره نيز خوانده مي شود گياهي است علفي، پایا، …

  دانستنی های نوزادان · سلامت کودکان · بهداشت مادر کودک · رفتار از کودکی تا نوجوانی …. چهل گیاه و کلپوره( اینها در دل درد های کولیکی مفیدند نه در استفراغ های ویروسی).

  4 روز پیش … کلپوره,کلپوره برای نوزادان,کلپوره و دیابت,کلپوره به انگلیسی … چیست,نام دیگر کلپوره چیست,خواص کلپوره برای نوزاد,کلپوره نوزاد,عرق …

  کلپوره نوزاد کلپوره برای نوزادان کلپوره برای نوزاد کلپوره و نوزاد کلپوره و نوزادان

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  Comment

  Name *

  Email *

  Website

  اگر نوزاد شما زیاد گریه می کند و بهانه گیر شده است ممکن است دل درد داشته باشد. زمان هایی که نوزاد احساس ناراحتی می کند باید به علائمی مانند تب، اسهال و استفراغ توجه کنید.

  این اطلاعات به شما و پزشک کمک می کند علات ناراحتی نوزاد را بفهمید. پس در ادامه ی این مطلب به همراه تک پزشک باشید تا علائم دل درد نوزاد و راه های سریع درمان آن را بدانید.

  شرایط زیر رایج ترین دلایل دل درد نوزاد می باشد:

  قولنج یکی از دلایل دل درد نوزاد می باشد. قولنج برای توصیف گریه های غیر قابل کنترل نوزاد سالم استفاده می شود.کلپوره برای نفخ نوزاد

  اگر فرزند شما زیر 5 ماه است و به طور مداوم و غیرقابل کنترل گریه می کند (سه ساعت پشت سر هم یا سه روز در هفته برای حداقل سه هفته) و هیچ دلیلی برای گریه های او وجود ندارد، قولنج کرده است.

  در واقع هیچ درمانی برای قولنج وجود ندارد. اما خبر خوب این است که نوزادان 3 تا 4 ماه که از قولنج رنج می برند در 5 ماهگی بهبود می یابند.

  درد گاز یکی از مشکلات رایج در نوزادان سه ماهه است که به دلیل رشد اتفاق می افتد. همچنین در نوزادان بین 12-6 ماه نیز رایج است زیرا شروع به امتحان غذاهای جدید می کنند.

  هوا می تواند در هنگام هضم غذا وارد شکم کودک شود و در آن جا گیر کند.

  یک بالون هوا را در روده فرض کنید. این بالن باعث فشار می شود و درد ایجاد میکند.

  پزشکان 100 درصد اطمینان ندارند چرا نوزادان به گاز مستعد هستند. ممکن است به خاطر دستگاه گوارش نابالغ آن ها باشد. گاز توسط باكتری های طبیعی كه در شکم زندگی می كنند تولید می شود.

  گریه کردن، بهانه گیری و شیر خوردن از شیشه نیز می تواند حباب های هوای اضافی را وارد شکم کند.

  اگر کودک درد گاز داشته باشد، شکمش متورم می شود، خود را به عقب می کشد، زیرا ناراحت است. کودک احتمالا بهانه می گیرد، که باعث بدتر شدن گاز می شود.

  وقتی کودک گریه می کند حجم بیشتری از هوا وارد شکم او می شود. معمولا درد گاز در نوزاد 6 ماهه تا 8 هفتگی نوزاد در بدترین حالت خود است. اما این نکته نیز مهم است که گاز کاملا طبیعی است و امری نگران کننده نیست.

  رایج ترین مشکل در نوزادانی که شروع به خوردن غذاهای جامد می کنند یبوست است. اگر فرزند شما نسبت به قبل حرکات شکمش کمتر شده است و در سه روز گذشته مدفوع نکرده است و یا هنگامی که مدفوع می کند اذیت می شود دچار یبوست شده است.

  نشانه دیگر یبوست، مدفوع سفت و خشک است که به سختی خارج می شود.

  اگر فرزند شما غذاهای جامد می خورد بهتر است موارد زیر را رعایت کنید:

  بعضی نوزادان بعد از غذا خوردن استفراغ می کنند. اگر فرزند شما اغلب این مشکل را دارد ریفلاکس معده دارد. ریفلاکس زمانی اتفاق می افتد که دریچه بین معده و مری به درستی کار نمی کند و غذا و گاز از معده به گلو برمی گردد.

  ریفلاکس باعث سوزش گلو و قفسه سینه می شود. اگر فرزند شما ریفلاکس دارد با پزشک مشورت کنید. پزشک راه هایی برای کاهش علائم به شما پیشنهاد می دهد.

  بر روی پیشگیری تمرکز کنید. در هنگام تغذیه نوزاد کمی صبر کنید تا بتواند وقت اضافی برای هضم داشته باشد و قبل از اینکه هوا در شکم حبس شود، بتواند هوای اضافی را خارج کند.

  سپس در پایان تغذیه بگذارید کودک آروغ بزند. برای آروغ زدن نوزاد میتوانید از موقعیت های مختلف استفاده کنید.

  متخصصان می گویند: “کودک را به جلو تکیه دهید یا به بغل بخوابانید، یا در آغوش بگیرید”. ” همچنین می توانید او را روی شکم بخوابانید.”

  پس از تغذیه، 20 دقیقه نوزاد را در حالت نشسته نگه دارید تا غذا هضم شود.

  به غیر از این کارها، کار دیگری نمی توانید انجام دهید. نگران نباشید این شرایط نوزاد موقتی است و حدود 6 ماهگی تا یک سالگی بهتر می شود.

  اگر فرزند شما اسهال و استفراغ میشود، احتمالا به آنفولانزای معده مبتلا شده است. این بیماری دومین بیماری در امریکا بعد از سرماخوردگی است.

  اگر فرزند شما آنفولانزای معده داشته باشد، تب می کند، اشتهایش را از دست می دهد و اسهال و استفراغ می شود. بنابراین نوشیدنی کافی به او بدهید تا بدنش کم آب نشود. اگر فکر می کنید بدن فرزندتان کم آب شده است به پزشک مراجعه کنید.

  حساسیت غذایی باعث اسهال، استفراغ و دل درد می شود. اگر فرزند شما مدفوع خونی دارد نیز به دلیل حساسیت غذایی می باشد. اگر فرزند شما به غذایی حساسیت دارد، سیستم ایمنی بدن با غذا مانند مهاجم خارجی برخورد می کند و علائم حساسیت نمایان می شود.

  اگر نوزاد مشکل تنفسی دارد یا صورت و لب هایش متورم شده است یا اسهال و استفراغ می شود با اورژانس تماس بگیرید. اگر هم دو ساعت بعد از مصرف غذایی خاص علائم بالا را نشان میدهد با پزشک تماس بگیرید.

  همچنین تحمل نکردن لاکتوز (قند اولیه در شیر) در نوزادان به صورت نادر اتفاق می افتد. این مسئله در کودکی و در سنین ده به بالا بروز می کند.کلپوره برای نفخ نوزاد

  اگر فرزند شما در یک لحظه خوب است و سپس احساس درد می کند، پاهایش را بالا می برد و به شدت گریه می کند و اگر این علائم شدت می یابد و استفراغ می کند به پزشک مراجعه کنید.

  این علائم نشانه بیماری های گرفتگی و انسداد می باشد؛ مانند تنگی پیلور که در آن عضلات منتهی به معده ضخیم شده و غذا از آن عبور نمی کند، یا درهم رفتگی که سبب آن می شود که قسمتی از روده با قسمت دیگر برخورد دارد و روی هم قرار بگیرد.

  اگر فرزندتان ماده ای سمی قورت داده است ماند قرص، ماده شیمیایی و یا گیاه، دل درد و اسهال و استفراغ به عنوان علائم نمایان می شود. همچنین می تواند مسمومیت ناشی از سرب (از خاک، آب یا رنگ های قدیمی) باشد. در این حالت حتما به پزشک مراجعه کنید.

  اگر در هنگامی که در ماشین یا وسیله نقلیه هستید فرزندتان احساس ناراحتی می کند یا حالت تهوع دارد، بیماری حرکتی دارد. کارشناسان معتقند این بیماری زمانی اتفاق می افتد که بین چیزی که نوزاد می بیند و چیزی که قسمت های حساس به حرکت بدن او (مانند گوش داخلی یا برخی اعصاب) حس می کند تفاوت وجود داشته باشد.

  در طول سفر بایستید و اجازه دهید فرزندتان هوای آزاد بخورد. مطمئن شوید معده اش خالی نیست. هیچ دارویی بدون تجویز پزشک به فرزندتان ندهید.

  سرماخوردگی و آنفولانزا موجب دل درد نوزاد می شود. زیرا مخاط ایجاد شده در طول سرماخوردگی وارد گلو می شود و باعث اذیت معده می شود.

  برخی کودکان برای خروج مخاط از سیستم استفراغ می کنند. این اتفاق جالب نیست اما بهترین راه برای خروج مخاط است. عفونت مجاری ادرار و عفونت گوش نیز باعث دل درد و اسهال و استفراغ می شود.

  اسهال در نوزادان واقعا ترسناک است زیرا می تواند به طور خطرناکی باعث کاهش آب بدن آن ها شود. اسهال معمولا تنها زمانی اتفاق می افتد که کودک در معرض ویروس قرار بگیرد (شاید از طریق اعضای خانواده)، یا چیزهایی را که آلوده یا خراب شده است بخورد).

  اما از آنجایی که اکثر والدین نظافت را رعایت می کنند و غذاهای پخته شده به نوزاد می دهند، مسمومیت غذایی ناشی از ویروس نیست.

 • پروفایل شعری تیکه دار
 • از آنجایی که نوزاد مایعات مورد نیاز را از دست می دهد، برای اسهال باید به پزشک مراجعه کنید. متخصص اطفال، نوزاد را وزن می کند تا اطمینان حاصل کند وزن از دست نداده است و سعی می کند منبع مشکل را تشخیص دهد بنابراین کودک می تواند با آن درمان شود.

  همچنین باید از پزشک در مورد محلول الکترولیتی مانند Pedialyte برای جلوگیری از کم آبی بپرسید. اگر کودک شما مواد جامد می خورد، می توانید مواد غذایی شناخته شده برای کمک به توقف اسهال را امتحان کنید:

  به خاطر داشته باشید مواردی وجود دارد که می توانید از اسهال جلوگیری کنید. اول، آبمیوه های بازاری تهیه نکنید.

  دکتر وو، متخصص اطفال می گوید: “آبمیوه باعث بدتر شدن اسهال نوزاد می شود زیرا قند آن باعث می شود روده آب بیشتری را دفع کند.”

  وی همچنین والدین را تشویق می کند نوزادان را در برابر روتا ویروس واکسینه کنند، زیرا این ویروس می تواند باعث اسهال و استفراغ شود. این واکسن در دو یا سه دوز قبل از 3 ماهگی داده می شود.

  درد شکم باعث ناراحتی نوزاد و بهانه گیری می شود و ممکن است با خواب او تداخل داشته باشد. علل احتمالی درد شکم در نوزادان شامل موارد بالا و همچنین موارد زیر در تمامی حالات می تواند باشد:

  علائم اضافی مانند استفراغ و اسهال ممکن است بسته به علت درد شکمی ایجاد شود.

  علائم کودک را زیر نظر بگیرید. علائمی مانند استفراغ، اسهال و تب بالا می تواند مشکل جدی تری را نشان دهد. اگر کودک هر یک از این علائم را نشان می دهد، با پزشک تماس بگیرید.

  کودک را در حمام گرم قرار دهید تا درد شکم او تسکین یابد. گزینه های مشابه عبارتند از قرار دادن حوله گرم یا بطری آب گرم روی شکم نوزاد. از آب، حوله یا بطری آب خیلی گرم اجتناب کنید. آنها باید گرم باشند اما داغ نباشند.کلپوره برای نفخ نوزاد

  شکم نوزاد را برای تسکین درد بمالید. این عمل باعث ماساژ گازی می شود که موجب درد معده می شود. به نوزاد کمک کنید به طور پیوسته آروغ بزند بویژه پس از غذا خوردن.

  اگر درد گاز وجود دارد، قطره های سمیتیکون (قطره دایمتیکون برای نوزاد) را به کودک بدهید. این قطره ها در اکثر فروشگاه های موجود در بخش محصولات کودک و یا داروخانه موجود است. دستورالعملهای دوز مصرف بخوانید و یا با پزشک تماس بگیرید.

  کودک را روی یک پتوی نرم قرار دهید. او را نزدیک خود نگه دارید و به آرامی بغل کنید. او را در آغوش خود عقب و جلو کنید.

  اگر کودک غذای جامد می خورد و فکر می کنید دلیل درد یبوست است، موز، سیب، برنج و هویج را حذف کنید. غذای همراه با آلو، گلابی و نخود فرنگی به او بدهید تا حرکت روده او افزایش یابد.

  پاهای نوزاد را به آرامی به صورت حرکت دوچرخه جلو و عقب کنید تا حرکات روده افزایش یابد. این عمل باعث کاهش درد گاز می شود.

  اگر درد شکم کودک بیش از چند روز ادامه پیدا کرد، با پزشک تماس بگیرید.

  داروهای طبیعی مختلفی وجود دارد که می‌توانید برای تسکین دل درد نوزاد خود استفاده کنید، اما صبر داشتن برای تسکین درد نوزاد مهمترین نکته است.
  اصلا نترسید؛ نوزاد شما کسی است که بیشتر از همه به شما نیاز دارد!

  کاری که باید انجام دهید این است که مدت زمان کوتاهی صبر کنید.
  نوزاد خود را با دقت بیشتری نگاه کنید.
  و دوباره شدت درد و ناراحتی او را بسنجید.
  معمولا درد معده با گذشت زمان کاهش می یابد.
  اما اگر اینگونه نبود، چند روش درمانی طبیعی وجود دارد که می‌توانید برای تسکین دردهای شکمی کودک خود انجام دهید.

  مقداری چای بابونه گرم به کودک خود بدهید (یک فنجان آب در هر لیوان)

  پزشکان می گویند که: خاصیت ضد التهابیبابونه به تسکین درد معده کمک می‌کند، زیرا باعث شل شدن عضلات دستگاه گوارش فوقانی می‌شود و باعث تسکین انقباضات و کاهش گرفتگی شکم خواهد شد.

  راه دیگر برای تسکین درد های معده قرار دادن کمپرس گرم بر روی شکم کودک در هنگام گریه ای که به دلیل درد معده است.
  این عمل را در طول روز و شب 3 تا 2 بار قابل تکرار است.

  اگر کودک شما به دلیل اسهال، درد معده دارد، باید بدانید که باکتری های مفید (که باکتری برای تعادل در مصرف مواد مغذی در معده و روده مورد نیاز است) در هنگام مدفوع کردن او پس از مدتی از بین می‌روند.

  ماست حاوی باکتری های است که می‌تواند جایگزین باکتری های از دست رفته بشود و دادن ماست به کودک در این وضعیت باعث می‌شود روند طبیعی هضم را به حالت عادی برگرداند.

  کودک خود را به پشت بخوابانید و با استفاده از روغن خردل شکم او را به آرامی ماساژ دهید.
  آن را در اطراف ناف کودک در جهت مخالف عقربه های ساعت بمالید.
  این ماساژ به تحریک دستگاه گوارش و حرکت در اطراف گازهای جمع شده در معده کودک به شما کمک می‌کند.
  این حرکات مهم را می‌توانید هر روز برای کودکتان تکرار کنید.

  در ادامه تک پزشک برای شما ویدیویی آماده کرده است و ماساژی مناسب برای کودک شما آموزش داده خواهد شد.

  کودک خود را بعد از هر بار غذا خوردن با ضربه ای آرام بر پشت او به شکلی که سر کودک بر روی شانه شما است را از گاز معده راحت کنید.

  روش انجام دادن:

  اگر کودک شما احساس خفگی نمی‌کند، این روش را امتحان کنید. در حالتی کودک را نگه دارید که شکم آن بر روی ساق دست شما باشد و صورت آن بر روی کف دستتان قرار گیرد.

  این حرکت باعث می‌شود هوای اضافی را که هنگام غذا خوردن ممکن است به درون معده وارد شود را خارج کند.

  هنگامی که کودک شما به پشت خود صاف دراز کشیده است، پاهای کودک خود را به حرکت دوچرخه ارام عقب و جلو کنید.
  حرکت چرخش به آزاد شدن گازها از شکم کودک کمک می‌کند تا درد او کاهش یابد.

  بعضی از تکنیک ها می‌توانند برای چندین عصب پا استفاده کرد که این حرکت احساس آرامش را در سایر قسمت های بدن ایجاد می‌کند.

  ناحیه شکم با قوس مرکزی پای چپ مطابقت دارد بنابراین پای چپ کودک خود را در کف دست راست خود قرار دهید و در حالی که از پاشنه پای او حمایت میکنید

  فشار انگشت خود را با انگشت شست خود انجام دهید، این به کودک شما کمک می‌کند تا درد شکم خود را آرام و راحت کند.

  داروهای دیگری نیز وجود دارد مانند: آب زنجبیل، انیسون، چای نعنا و عسل.

  اما مواردی که در بالا گفته شد اکثرا موثر هستند و بیشتر این ها در سراسر جهان توسط مادران آزمایش شده اند.
  همیشه بهتر است از داروهای طبیعی استفاده کنید تا سیستم کودک شما به هیچ وجه از عوامل خارجی آسیب نبیند.

  گاهی اوقات ممکن است ببینید که کودک شما حتی پس از انجام تمام این اقدامات فوق همچنان از درد معده رنج می‌برد. او ممکن است به دلیل گاز معده هنوز گریه کند و احساس ناراحتی کند.

  اگر متوجه باشید کودک شما علائم زیر را به صورت مداوم نشان می‌دهد باید با پزشک متخصص اطفال خود حتما مشورت کنید:

  درد معده همراه با تب هم می‌تواند ناشی از ویروس باشد و یا در موارد دیگر و شدید تر ناشی از ذات الریه است. اگر کودک شما تب داشته باشد بهتر است در سریعترین زمان اقدامات لازم را انجام دهید.

  اگر خون در استفراغ وجود داشته باشد یا به رنگ سبز باشد باید سرریعا به پزشک مراجعه شود.

  در ادامه مجله ی تک پزشک ویدیویی برای شما آماده کرده است که در آن ماساژی بسیار آسان و کاربردی برای شما آورده است که با انجام دادن آن درد کولیک نوزاد تا حدود زیادی کاهش خواهد یافت.
  ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

  یک متخصص اطفال معتقد است نوزادان تازه متولد شده‌ای که از شیر مادر تغذیه می‌کنند از هفته دوم به بعد دچار دل‌پیچه می‌شوند.

  به گزارش شفاف، علی محتشمی متخصص اطفال در گفت‌وگویی اظهار کرد: شکل شایع و ناراحت کننده‌ای که از هفته دوم پس از زایمان به خصوص در شب‌ها باعث نگرانی والدین می‌شود، دل درد و دل پیچه همراه با قولنج در نوزادان است؛ معمولا نوزاد تازه متولد شده‌ای که از شیر مادر تغذیه می‌کند از هفته دوم به بعد با این مشکل درگیر می‌شود.

  این متخصص اطفال بیان کرد: دلیل اصلی دل‌پیچه نوزاد، وجود نداشتن باکتری‌ در دستگاه گوارش او است که با شکل‌گیری فلور میکروبی برطرف می‌شود. بیشتر کودکان مشکل نفخ دارند و این اختلال پس از گذشت سه الی 4 ماه رفع شده و نیازی به استفاده از دارو نیست.

  محتشمی ادامه داد: اصولا کودکانی که نفخ دارند دچار بی‌خوابی و بی‌قراری شده و به شدت گریه می‌کنند؛ این کودکان کاهش وزن پیدا نمی‌کنند و اگر این نشانه در آن‌ها دیده شود باید به وجود یک بیماری دیگر در کودک شک کرد، برای کاهش نفخ نوزادان بهتر است مادر از غذا‌های نفاخ استفاده نکند؛ موادی چون حبوبات، سیر، پیاز و غیره به شدت نفاخ هستند و باید از مصرف آن پرهیز کرد، همچنین بهتر است غذا‌ یا دارو‌هایی که نفخ را کاهش می‌دهد، مصرف کرد.

  وی افزود: مصرف رازیانه، آویشن یا زیره سبز در اشکال مختلف به صورت دم کرده، جوشانده، عرقیات و قاووت درغذا راه حلی ساده است که شیر مادر را زیاد کرده و نفخ او را کم می‌کند. آرامش داشته باشید و هنگام شیر دادن به کودک  استرس و نگرانی نداشته باشید، بغل کردن نوزاد و نوازش بهترین درمان مشکل نفخ است.کلپوره برای نفخ نوزاد

  این متخصص اطفال یادآوری کرد: می‌توان از موسیقی ملایم برای آرام کردن نوزاد استفاده کرد و در صورتی که نوزاد بیش از حد بی‌قرار بود می‌توان حوله گرم را روی شکم او قرار داده و او را نوازش کرد.

  کلپوره برای نفخ نوزاد
  کلپوره برای نفخ نوزاد
  0

  دوره مقدماتی php

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *