خواص بومادران در درمان کیست

دوره مقدماتی php
خواص بومادران در درمان کیست
خواص بومادران در درمان کیست

%PDF-1.5
3 0 obj
>>>>>>]
/Group >
/Contents 4 0 R>>
endobj
4 0 obj
>
stream
xUOo045uBMeC
q(VQVվL8lY?1fNщfP|-}_%ۇDl?
R,ūEe’620* l*e!ݕ4k9P sb[`W
e-j
x3
;xiLL
c5ǁTb
tK8
endstream
endobj
5 0 obj
>>>>>>]
/Group >
/Contents 6 0 R>>
endobj
6 0 obj
>
stream
xmOMO0W#5u܅fm*CLHPZkUqf˲缼XDL>9$s
Mn;AX@^IKeDB㿶=?2rKǟ)!`R yY/
ذQ[X}|/j|>mῡQJ{MלnݝZpnĄs”z

U2OSI
endstream
endobj
7 0 obj
>>>>>>]
/Group >
/Contents 8 0 R>>
endobj
8 0 obj
>
stream
xmOMO0W#5u܅fm*CLHPZkUqf˲缼XDL>9$s
Mn;AX@^IKeDB㿶=?=^._xJ
Ne-Ҿ4 3cFoay2W*~Ī5
NF)6]s*LuwjYa
‘K>b)p
WʰV?SJ
endstream
endobj
9 0 obj
>>>>>>]
/Group >
/Contents 10 0 R>>
endobj
10 0 obj
>
stream
xmON0+:nCݘ 8T+ۨeZU=lY1D3dIphk;lQqזM9UilDڗ@|Blب5,g*7p.
?춾*ZߠnEA۩_QnӷǪM86`b)^P$pG4x.?^'(SK
endstream
endobj
11 0 obj
>>>>>>]
/Group >
/Contents 12 0 R>>
endobj
12 0 obj
>
stream
xmOMO0W#5u܅fm*CLHPZkUqf˲缼XDL>9$s
Mn;AX@^IKeDB㿶=?//.?RBVVAi_ aƷ

H 0

استفاده از گیاهان دارویی برای رفع مشکلات جسمانی و روانی از دیرباز مورد توجه جامعه جهانی بالاخص مردم کشورهای دیرپا نظیر ایران بوده است. تأثیرات یکی از این گیاهان که به‌تازگی بار دیگر از سایه غفلت عمومی خارج شده‌اند، توسط محققین کشور برای درمان بیماری‌های زنان بررسی شده‌ است.

به گزارش ایسنا، امروزه استفاده از گیاهان دارویی در کنترل و درمان بیماری‌ها و طراحی داروهای جدید در حوزه‌های مختلف پزشکی رو به افزایش است. در این راستا، گرایش زیادی به استفاده از فرآورده‌های طبیعی بیماری‌های زنان و زایمان دیده می‌شود. دلایل متعددی از جمله، عدم تأثیرگذاری کافی داروهای کنونی، بروز مقاومت دارویی، وجود عوارض جانبی، تمایل بیماران به استفاده از فرآورده‌های طبیعی درکنار دسترسی و هزینه کمتر، عامل گرایش عمومی به درمان‌های طبیعی هستند. این امر باعث شده که تحقیقات بر روی گیاهان دارویی و فرآورده‌های آنان به عنوان یکی از اولویت‌های پژوهشی در مراکز تحقیقاتی مطرح باشد.

دوره مقدماتی php

به گفته محققان، طب سنتی ایران از جمله مکاتب طبی با قدمت بیش از هزار سال است که در اوایل قرون وسطی و عصر طلایی شکوفایی دین اسلام، رونق چشمگیری پیدا نمود و به عنوان الگوی مکاتب طبی از اوایل قرون وسطی تا عصر رنسانس مطرح بوده و امروزه نیز در حوزه‌های مختلف پیشگیری و درمان بیماری‌ها مورد توجه است. در منابع مکتوب طب سنتی ایران مانند قانون ابن سینا و الحاوی رازی، بیماری‌های زنان در فصول مستقل مورد بحث قرار گرفته و سبب‌شناسی، علائم و درمان بیماری‌های زنان در آن‌ها توصیف شده است.

هم‌راستا با موضوع فوق، محققانی از دانشگاه علوم پزشکی بابل پژوهشی را انجام داده‌اند که در آن کاربردهای درمانی گیاه دارویی «بومادران» در بیماری‌های زنان از دیدگاه طب ایرانی و پزشکی مدرن مورد بررسی واقع شده است.

بومادران با نام علمی «آکیلئا میلفولیوم» در فرهنگ‌های مختلف و کشورهای اروپایی و آسیایی جهت درمان امراض متعددی مورد استفاده قرار می‌گرفته است و تاریخچه کشت و مصرف آن به 3000 سال قبل برمی‌گردد.

خواص بومادران در درمان کیست

در مطالعه مورد اشاره فوق که به روش مروری انجام شده است، مصارف درمانی بومادران در بیماری‌های زنان، از منابع اصلی طب سنتی طی قرن‌های چهارم تا چهاردهم هجری قمری و همچنین با استفاده از کلیدواژه‌های مربوطه در پایگاه‌های علمی بین‌المللی شامل PubMed، Scopus و Google scholar جستجو و جمع آوری شده و مورد مقایسه علمی قرار گرفته است.

یافته‌های این تحقیق نشان می‌دهد که با توجه به کاربردهای متعدد بومادران در طب سنتی ایران و مطالعات نوین انجام‌شده در خصوص آن، این گیاه می‌تواند در حوزه‌های متعدد بیماری‌های زنان به عنوان ایده‌ای پژوهشی و درمانی مورد استفاده قرار بگیرد.

نرجس گرجی، متخصص طب سنتی ایران از پژوهشکده سلامت دانشگاه علوم پزشکی بابل و همکارانش در این تحقیق می‌گویند: «بومادران در طب سنتی ایران جهت درمان انواع بیماری‌های زنان مانند اختلال قاعدگی، تسهیل زایمان، کاهش چسبندگی‌های دهانه رحم و کنترل عفونت رحم توصیه شده است. در مطالعات علمی اخیر نیز ترکییات شیمیایی این گیاه شناسایی‌شده و آثار درمانی این گیاه و مواد مؤثره آن بر کیست تخمدان، تنظیم سیکل قاعدگی و کاهش دردهای قاعدگی گزارش شده است».

آن‌ها می‌افزایند: «همچنین در مطالعات متعددی، اثرات ضد باکتری و ضد قارچی این گیاه در کنترل عفونت‌ها و بهبود و ترمیم زخم مورد بررسی قرار گرفته و از سوی دیگر اثرات عصاره این گیاه در محافظت رحم و مهار تکثیر سلول‌های سرطانی تخمدان مشاهده شده است».

بر اساس این نتایج و با توجه به شیوع بیماری‌های زنان، عوارض عدم درمان و ایجاد مقاومت دارویی و همچنین با توجه به این موضوع که اقبال جوامع علمی به طراحی و تولید داروهای جدید با اثرات دارویی بیشتر و عوارض کمتر افزایش یافته، گیاهان دارویی مناطق مختلف یکی از منابع مورد توجه جهت تحقیق و تولید دارو هستند.

در این خصوص، گرجی و همکارانش که نتایج یافته‌های خود را در نشریه «گیاهان دارویی» منتشر نموده‌اند، معتقدند: «با توجه به امکان دسترسی به تجربیات بالینی، مدون و مستند حکمای طب سنتی در استفاده از گیاهان دارویی جهت کنترل و درمان بیماری‌ها، به نظر می‌رسد بتوان با بررسی منابع مکتوب طب سنتی به طراحی روش‌های نوینی در کنترل علایم و درمان دست یافت. در این رابطه، گیاه بومادران ازجمله گیاهان بومی ایران است که باتوجه به کاربردهای متعدد آن در بیماری‌های زنان و زایمان و مطالعات نوین انجام گرفته، می‌تواند در طراحی پژوهش‌های آتی مورد توجه قرار گیرد».

شایان ذکر است نشریه فوق، فصل‌نامه‌ای است که به صورت چهار شماره در سال توسط پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی انتشار می‌یابد.

انتهای پیامکیست تخمدان گاهی می تواند باعث نازایی شود 

 

خواص بومادران در درمان کیست

کیست تخمدان

بارها و بارها دچار شکم دردهای شدید می شوید و قاعدگی تان نامنظم شده است؟ انواع و اقسام گیاهان دارویی را استفاده نموده اید تا از این دردهای ناخوشایند خلاص شوید؟ درصورتی که به همه این سوالات پاسخ مثبت می دهید، باید بدانید که امکان دارد به کیست تخمدان مبتلا شده باشید و برای اطمینان باید به پزشک متخصص زنان مراجعه کنید و با انجام سونوگرافی از این مسئله مطمئن شوید.

بعد از اینکه مشخص شد مشکل تان کیست تخمدان است، میتوانید برای درمان آن از متخصص طب سنتی کمک بگیرید.« دکتر سعید صانعی» پزشک و مشاور درمانهای گیاهی و طب سنتی شما را با درمان هایی که برای از بین بردن کیست تخمدان میتوانید از آنها کمک بگیرید، آشنا می کند.

امروزه بسياري از زنان به کیست تخمدان مبتلا هستند و این مشکل بیشتر در خانم های جوان دیده می شود. هنوز دلیل اصلی مبتلا شدن به کیست تخمدان مشخص نیست. به عنوان مثال ، بسياري از متخصصین یکی از مهم ترین دلایل ابتلا به کیست تخمدان را، اختلالات هورمونی می دانند. این اختلالات هورمونی می تواند منشأ مغزی داشته باشند.

برخی هورمون های ترشح شده از مغز، سبب ترشح هورمون های دیگری میشوند و این هورمون ها، رها شدن تخمک و در انتها قاعدگی را بهمراه دارد. این هورمون ها به صورت دوره ای در بدن ترشح می شوند. معمولاً تخمک های رها نشده جذب می شوند و از بین می روند ولی در صورتی که این تخمک ها جذب نشوند، کیست تخمدان به وجود می آید.

برخی از کیست ها بزرگ و برخی دیگر کوچک هستند. نگاه طب سنتی به کیست تخمدان با طب جدید متفاوت است. خانم هایی که عادت دارند لباس های نازک بپوشند و در جای سرد بنشینند، دچار سوء مزاج می شوند که این سوء مزاج حالت سرد و رطوبتی دارد. این دسته از خانم ها مستعد ابتلا به کیست تخمدان هستند. همچنین آن دسته از خانم هایی که عادت دارند در زمان قاعدگی زیاد حمام بروند، ممکن است دچار کیست تخمدان شوند.خوردن برخی از غذاها هم در کیست تخمدان می توانند نقش داشته باشند. برای مثال، استفاده از غذاهایی که در آنها مرغ بکار رفته، امکان دارد سبب اختلال هورمونی و ابتلا به کیست تخمدان در خانم‌ها شود، به خصوص در شرایطی که از بال و گردن استفاده شود. استفاده از گوجه فرنگی، قارچ و خیار هم میتواند ابتلا به کیست تخمدان را به همراه داشته باشد.

استفاده از بعضی از خوراکی ها مثل کاکائو و شکلات هم امکان دارد در ابتلا به کیست تخمدان نقش داشته باشد. استفاده از گوشت زیاد، قهوه و نوشابه هم میتواند سبب ابتلا به کیست تخمدان شود. استفاده از روغن های جامد و استفاده از فست فود( Fast Food)، احتمال ابتلا به کیست تخمدان را بهمراه دارد. استفاده از خامه، چای پررنگ و سرخ کردنی نیز ممکن است سبب ابتلا به کیست تخمدان شود.یکی از مهم ترین عوامل ایجاد کیست تخمدان، پرخوری است. همچنين استفاده از قندهای مصنوعی ( قندهایی که در آبمیوه ها و بعضی خوراکی های صنعتی بکار می روند.) میتواند سبب رشد و افزایش میکروب های مقصر در روده شوند که این میکروب ها با رها کردن هورمون، سبب اختلال هورمونی و افزایش استروژن می شوند. افزایش استروژن در بدن، مانع از بین رفتن کیست تخمدان می شود، ضمن این که چاقی دور شکم و سینه را در زنان بهمراه دارد.

افرادی که در اثر این نوع اختلال هورمونی، دچار کیست تخمدان (سندرم پلی کیستیک تخمدان) میشوند ، مشکلات دیگری هم دارند. افرادی که سندرم پلی کیستیک تخمدان دارند به مشکلات دیگری مانند موی زائد هم دچار می شوند. ریزش موی سر و چرب شدن بدن و صورت هم میتواند در نتیجه ابتلا به سندرم پلی کیستیک تخمدان به وجود بیاید. بعضی از گیاهان دارویی مثل رازیانه و عروسک پشت پرده برای درمان کیست تخمدان بکار می روند.

ابتلا به کیست تخمدان معمولاً با علائمی همراه است که یکی از مهم ترین این علائم درد است. اغلب خانم هایی که به کیست تخمدان مبتلا هستند، معمولاً دچار درد در ناحیه کشاله ران می شوند. احساس پری و فشاری در ناحیه شکم، یکی دیگر از علائم ابتلا به کیست تخمدان است. گاهی خونریزی غیر عادی در قاعدگی، میتواند علت ابتلا به سایر بیماری های زنان، مثل فیبروم رحم (نوعی تومور خوش خیم – Uterine Fibroids) باشد. همچنين بعضی از خانم هایی که به کیست تخمدان مبتلا هستند، دچار افت فشار خون می شوند.

در بعضی از موارد کیست تخمدان میتواند هیچ علامتی نداشته باشد و در زمان سونوگرافی به صورت اتفاقی این کیست ها شناسایی شوند ولی در بسياري از موارد تا زمانی که علائمی وجود نداشته باشد، نیاز به سونوگرافی نیست. درمان کیست تخمدان در طب سنتی، شرایط مخصوص بخود را دارد که یکی از مهم ترین این شرایط اندازه کیست است.

 

ابتلا به کیست تخمدان معمولا با علائمی همراه است که یکی از مهم ترین این علائم درد است

عوارض کیست تخمدانبرخی از زنان تصور می کنند که درمان نکردن کیست تخمدان هیچ مشکلی را برای آن ها ایجاد نمی کند و کیست تخمدان خود بخود درمان می شود، در حالیکه عدم درمان بعضی از کیست تخمدان میتواند سبب تنبلی تخمدان شود و این مسأله، در بارداری اختلال ایجاد می کند و گاهی ناباروری را بهمراه دارد. یکی دیگر از مشکلاتی که درمان نکردن کیست تخمدان می تواند به وجود بیاورد، بسته شدن لوله های تخمدان است، در واقع زمانیکه فردی دچار کیست تخمدان می شود، یک سری مواد لزج در اثر ابتلا به کیست، به لوله های تخمدان می رود که عامل انسداد در آنها می شود.

کیست تخمدان گاهی میتواند سبب نازایی شود، به همین علت زنان نباید نسبت به کیست تخمدان بی تفاوت باشند و باید برای بررسی و درمان آن به متخصص زنان مراجعه کنند و پس از معلوم شدن وضعیت، برای درمان از متخصص طب سنتی کمک بگیرند.استفاده از بادکش برای درمان کیست تخمداندرمان هایی که برای کیست تخمدان در طب سنتی وجود دارد، به گیاهان دارویی محدود نمی شود. به عنوان مثال ، یکی از کارهایی که متخصص طب سنتی برای درمان کیست تخمدان از آن کمک می گیرد، بادکش است. انجام بادکش در زیر شکم میتواند سبب خونرسانی به تخمدان شود. این کار را معمولا برای تخمدان های تنبل انجام می دهند. علاوه بر بادکش، میتوان از روغن هایی که طبع آنها گرم است، کمک گرفت.

دفع کیست تخمدان با داروی گیاهیروغن گیاهانی مانند دارچین و زنجبیل جزء این گروه از روغن ها محسوب میشوند که می توان آن ها را روی پوست کشاله ران مالید. خوردن بعضی از خوراکی ها یا غذاها همچنین در درمان کیست تخمدان میتواند مؤثر باشد. به عنوان مثال افرادی که به این بیماری مبتلا هستند، میتوانند از کاهو و سکنجبین یا لیمو شیرین کمک بگیرند. خوردن خورشت کرفس، هفته ای سه بار می تواند به درمان کیست تخمدان کمک کند.

یک نوشیدنی موثر ترکیبی برای از بین بردن کیست تخمدان موجود است که برای این منظور باید آب کرفس( 2 ساقه)، زنجبیل( یک تکه) و آناناس( سه چهارم آناناس) را با هم گرفت و با نصف لیوان آب سیب مخلوط کرد و با هم نوشید. استفاده از تخم کتان هم میتواند برای این منظور موثر باشد.

یکی ديگر از داروهایی که برای درمان کیست تخمدان استفاده می شود، به صورت ترکیبی است. برای این منظور باید عروسک پشت پرده، کاکنج، بومادران، تخم کاهو، ناخنک، شوید، تخم کرفس، انیسون، سداب( نوعی گیاه)، نیلوفر، زیره و سیاه دانه را هر کدام به اندازه 10 گرم با یکدیگر ترکیب کرد و سپس 10 گرم از این ترکیب را به همراه 2 لیوان آب دم کرد تا حجم آب به یک و نصف لیوان برسد، بعد از آن نصف لیوان از آن را پیش از هر غذا نوشید. ( این دستور را برای هر بار مصرف باید انجام داد.)

 

 

استفاده از گوشت زیاد، قهوه و نوشابه هم می تواند باعث ابتلا به کیست تخمدان شود

 

 

– بابونه شیرازییکی از گیاهانی که برای درمان کیست تخمدان میتواند موثر باشد، بابونه شیرازی است. بابونه شیرازی را میتوان از عطاری های معتبر تهیه کرد. بابونه شیرازی را میتوان به صورت دمنوش استفاده کرد. برای این منظور باید یک قاشق غذاخوری از آنرا با نصف لیوان آب جوش به مدت پنج دقیقه دم کرد و پس از صاف کردن همراه با عسل نوشید. این دمنوش علاوه بر درمان کیست تخمدان، به کاهش دردهای ناشی از کیست نیز کمک می کند. دمنوش بابونه را باید روزی دو تا سه بار نوشید.

– چای گل داودی مؤثر در درمان کیست تخمداندر پژوهش های انجام شده روی حیوانات، آپیگنین موجود در گل داودی و همچنين کرفس، جعفری، میوه نشان داده است که سرعت پیشرفت سرطان و بطور چشمگیری خطر ابتلا به این بیماری را کاهش می دهد. استفاده از چای گل داودی برای یک فرد مبتلا به کیست تخمدان میتواند ناراحتی را کاهش دهد، احساس آرامش به وجود آورد و به تنظیم قاعدگی کمک کند. شما تنها باید روزانه چای گل داودی را برای درمان کیست تخمدان استفاده کنید.- سیاهدانهسیاهدانه را از گذشته تا به امروز برای از بین بردن کیست تخمدان استفاده می کردند. سیاهدانه باید همراه با عسل استفاده شود. برای این منظور میتوان ترکیبی از عسل و سیاه دانه درست کرد.ترکیب یک جزء سیاهدانه معادل 100 گرم با دو جزء عسل معادل 200 گرم، ترکیبی مناسب برای استفاده از سیاهدانه است. خانم های مبتلا به کیست تخمدان باید یک قاشق مرباخوری از این ترکیب را پیش از هر غذا بخورند.

– سرکه سیب مفید برای درمان کیست تخمدانسرکه سیب اثر کپسول های کوچک را دارد، زیرا دارای پتاسیم بیشتری است.

خواص بومادران در درمان کیست

برای این درمان، لطفا مرحله های زیر را دنبال کنید:- 1 قاشق غذا خوری سرکه سیب را با یک لیوان آب گرم مخلوط کنید.- 1 قاشق چایخوری از شیره نیشکر را به مخلوط اضافه کنید و این مخلوط را بنوشید.این مخلوط را دو بار در صبح و بعد از ظهر بخورید تا نتایج مورد انتظار را بدست آورید.- اسطوخودوسیکی دیگر از گیاهانی که برای از بین بردن کیست تخمدان بسیار موثر است، اسوخودوس می باشد. این گیاه علاوه بر درمان کیست تخمدان، خاصیت آرام بخش هم دارد؛ ضمن اینکه میتواند یک خواب آرام و عالی را برای فرد ایجاد کند. برای استفاده از اسطوخودوس میتوان دمنوش آن را درست کرد. طرز تهیه دمنوش اسطوخودوس به این شکل است که باید یک قاشق غذاخوری از آن را در یک لیوان آب جوش به مدت 10 دقیقه دم کرد و بعد از صاف کردن، پیش از خواب نوشید.

– رازیانهرازیانه گیاهی است که در درمان کیست تخمدان از آن استفاده می شود. یکی از نکاتی که باید در مورد رازیانه در نظر داشت، این است که رازیانه را باید در مواردی که کیست نسبتا بزرگ است استفاده کرد زیرا رازیانه دارویی قوی برای درمان کیست تخمدان محسوب می شود.

رازیانه را می توان به شکل دمنوش استفاده کرد ولی بهترین شیوه استفاده از آن ترکیب یک لیوان عرق رازیانه بهمراه یک قاشق غذاخوری عسل است. این ترکیب را باید 40 دقیقه قبل از خواب نوشید. گردآوری: بخش سلامت بیتوته

 

 

آنچه بانوان باید بدانند

تخصص های دارای فرصت شغلی عالی!

درخواست مجرب ترین وکلا طلاق توافقی

انواع مغزیجات بی نظیر و مفید برای سلامتی

لذت نوشیدن آب سالم و گوارا

 • دانلود عکس های زیبا برای پروفایل عاشقانه
 • کسب وکارت به بن بست رسیده ودنبال راه حلی؟

  مرکز رسمی ومعتبر آموزش درحوزه سلامت

  سوالات پزشکیتو آنلاین بپرس

  بدون مراجعه حضوری ویزیت شو!

  رزرو تورهای داخلی و خارجی از درگاه معتبر

  ویزیت آنلاین توسط مجرب ترین پزشکان

  اصلاح طرح لبخند و زیبایی دندان

  مشاوره تخصصی اینترنتی کردن کسب و کار

  رسیدن به اوج لذت جنسی با این محصولات

  خدمات درمانی و مشاوره ترک اعتیاد

  خواص بومادران در درمان کیست

  Makan Inc.‎| All Rights Reserved – © 2013 – 2020

  صفحه اصلی » مقالات 🔥 » پزشکی و سلامت 🔥 » خوراکی ها و گیاهان » عرق بومادران: خواص، مضرات، طبع، طریقه مصرف / نوزادان، کیست و تنبلی تخمدان

  عرق بومادران : در این مقاله از بخش خواص خوراکی ها و گیاهان در وبسایت نایریکا به عرق بومادران, خواص عرق بومادران, مضرات عرق بومادران, طبع عرق بومادران, خواص عرق بومادران برای نوزادان, طریقه مصرف عرق بومادران, عرق بومادران و کیست تخمدان, خواص عرق بومادران برای تنبلی تخمدان, عرق بومادران برای سقط می پردازیم.

  با ما همراه باشید.

  اگر درباره این مقاله اطلاعات مفید یا تجربه ای دارید در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

  عرق بومادران, خواص عرق بومادران, مضرات عرق بومادران, طبع عرق بومادران, خواص عرق بومادران برای نوزادان, طریقه مصرف عرق بومادران, عرق بومادران و کیست تخمدان, خواص عرق بومادران برای تنبلی تخمدان, عرق بومادران برای سقط

  خواص بومادران در درمان کیست

  برای دسترسی سریع به محتوای متن از لینکهای زیر استفاده کنید:

  برای تهیه عرق بومادران از سرشاخه‌های گلدار گیاه استفاده می‌شود.

  این عرق طبیعت گرمی دارد و از آن برای درمان افسردگی و ضعف اعصاب، صرع و جنون های خفیف استفاده می‌شود.

  موجب تقویت عمومی بدن، تصفیه خون، تقویت قلب و احساس گرفتگی و درد در ناحیه قلب و درمان ضعف عضله قلب می‌شود.

  از دیگر خواص عرق بومادران می‌توان به درمان ضعف عضله و خواب رفتن دست و پا اشاره کرد.

  از آن می‌توان در درمان اختلالات قاعدگی در دوران بلوغ و یائسگی استفاده کرد؛ قاعده آور و کاهش دهنده خونروی و درد عادت ماهیانه می‌باشد.

  خواص عرق بومادران

  از خواص عرق بومادران همچنین در درمان اسهال، کم خونی، اختلالات بینائی، قولنج‌های کبدی، سنگ کلیه، درمان ورم مقعد و روده و درمان بواسیر، و به عنوان نوشیدنی ادرارآور مصرف می‌شود.

  دیگر خواص عرق بومادران عبارت است از ضد رماتیسم و نقرس، ضد التهاب، ضد تب، ضد اسپاسم، آرام بخش دردهای معده و مقوی معده، محرک گوارشی، ضد نفخ، ملین، صفرا آور، برطرف کننده بی‌اشتهایی، ضد میکروب قوی، ضد ویروس، ضد باکتری، ضد کرم، شستشو دهنده و ضد عفونی کننده، ضد عفونی کننده مجاری ادراری، معرق، ضد درد و مسکن، ضد حساسیت، خلط آور، کاهنده پر‌فشاری خون، ضد ترومبوز مغزی و شریانی، تقویت رگ‌های واریسی، التیام دهنده زخم و جراحات، بند آورنده خونریزی، ضد تشنج، ضد شوره سر و مرطوب‌کننده و جوان کننده پوست اشاره کرد.

  گیاه بومادران از آن دسته گیاهانی است که عوارض جانبی کم و نادری دارد اما گفته شده در دراز مدت حساسیت به نور را امکان دارد منجر شود.

  خواب آلودگی، سداسیون، حالت تهوع و استفراغ و همچنین بی اشتهایی را نیز از جمله عارضه های جانبی احتمالی این گیاه در نظر گرفته اند.

  مضرات عرق بومادران

  اگر از عارضه و بیماری خاصی رنج می برید و یا در شرایط جسمی و روحی طبیعی و نرمالی برخوردار نیستید، حتما قبل از شروع به مصرف گیاه، عرق و دم کرده بومادران با یک پزشک مشورت کنید.

  تا بهترین نتیجه را از خواص عرق بومادران و سایر فرآورده های این گیاه دارویی بگیرید.

  این عرق طبیعت گرمی دارد و از آن برای درمان افسردگی و ضعف اعصاب، صرع و جنون‌های خفیف استفاده می‌شود

  طبع عرق بومادران

  اگر باردارید و یا به نوزاد خود شیر می دهید نباید اصلا از عرق بومادران بخورید و مصرف این عرق در کودکان زیر دو سال و نورادان ممنوع است.

  عرق بومادران برای نوزادان

  عرق بومادران را میتوان با عرق والرین برای کاهش استرس ترکیب کرد.

  روغن بومادران در بسیاری از لوازم آرایشی بکار میرود.

  این در محصولات مراقبت از مو استفاده میشود.

  همچنین از این روغن در پمادها برای تسکین دردهای مفصلی آرتروز استفاده میشود.

  از دیگر استفاده های آن کاربرد در عطرها میباشد.

  طریقه مصرف عرق بومادران

  بطورکلی قرار دادن عرق بومادران برروی پوست بزرگسالان بیخطر است اما بااینجال غلظت زیاد این ماده میتواند به پوست برخی افراد صدمه بزند؛ بنابراین توصیه میشود که قبل از استفاده از عرق بومادران، ابتدا آن را روی قسمت کوچکی از پوست امتحان کنید.

  خواص بومادران در درمان کیست

  عرق بومادران نباید خورده شود.

  به دلیل تاثیری که روی قاعدگی میگذارد؛ نباید توسط زنان باردار استفاده شود.

  قرار گرفتن در معرض بوی عرق بومادران در طولانی مدت موجب سردرد میشود.

  افرادی که به گیاهان خانواده ی کاسنیان حساسیت دارند، ممکن است در تماس یا تنفس بومادران، واکنشهای آلرژیک را تجربه کنند.

  این روغن نباید قبل و بعد از عمل جراحی مورد استفاده قرار گیرد.

  یکی دیگر از موارد مهمی که باید بدانید این است که روغن بومادران با یک جرقه ی کوچک قابل اشتعال است، پس باید در نگهداری از آن احتیاط کنید.

  هیچ تداخلات داوریی شناخته شده ای درمورد اختلالات دارویی عرق بومادران با داروها وجود ندارد.

  – برای زخم‎های خنازیر می‎توان از جوشانده بومادران استفاده کرد، به صورت شستشو و دمکرده به مدت ۷ روز میل شود.

  – برای جوش و غرور دوره جوانی بومادران را نم کرده با یک پارچه تمیز روی صورت کمپرس کنند.

  – برای درمان لک و پیسی هرماه به مدت یک هفته از دم‎کرده بومادران بنوشید. ۳ گرم در ۱۵۰ سی‎سی آب.

 • lion king cartoon images
 • – خانم‎هایی که ترشحاتشان زیاد می باشد می‎توانند از دم‎کرده بومادران استفاده کنند.

  – برای برطرف شدن لک و کرک‎های پوست از ضماد بومادران گرماگرم استفاده شود.

  – برای بسته شدن منافذ باز پوست ۱۰ گرم بومادران در ۲۰۰ سی‎سی آب جوشانده ابتدا صورت را بخور دهید سپس پارچه تمیز را داخل آب ولرم بومادران خیس نموده هفته‎ای ۲ بار روی صورت بگذارید.

  – برای زایمان آسان از دم‎کرده بومادران استفاده شود.

  – برای تسکین انواع سردرد و سرسام ضماد بومادران را روی شقیقه‎ها بگذارید.

  – برای درمان تنگی نفس از دم‎کرده بومادران استفاده شود.

  – برای ساکت شدن نیش حشرات ضماد بومادران را در محل گزیدگی گذاشته شود.

  – برای تسکین درد مفاصل از روغن بومادران به مفاصل بمالید. طرز تهیه روغن بومادران ۵۰ گرم در ۲۵۰ گرم روغن زیتون خیس نموده سپس داخل یک شیشه ریخته درب شیشه را محکم ببندید و شیشه را در آب جوش انداخته به مدت ۴ ساعت بگذارید آب با حرارت ملایم بجوشد سپس صاف نموده از این روغن می‎توان استفاده نمود.

  عرق بومادران برای درمان کیست تخمدان مفید است.

  یکی دیگر از داروهایی که برای درمان کیست تخمدان استفاده می شود، به صورت ترکیبی است.

  خواص بومادران در درمان کیست

  برای این منظور باید عروسک پشت پرده، کاکنج، بومادران، تخم کاهو، ناخنک، شوید، تخم کرفس، انیسون، سداب (نوعی گیاه)، نیلوفر، زیره و سیاه دانه را هر کدام به اندازه ۱۰ گرم با یکدیگر ترکیب کرد و سپس ۱۰ گرم از این ترکیب را به همراه ۲ لیوان آب دم کرد تا حجم آب به یک و نیم لیوان برسد، سپس نصف لیوان از آن را قبل از هر غذا نوشید.

  (این دستور را برای هر بار مصرف باید انجام داد.)

  عرق بومادران و کیست تخمدان

  – من افراد زیادی دیدم که مبتلا به کیست تخمدان یا پلی کیستیک هستن و به این دلیل نابارور بودن، خانمهای مسن منطقه ما به این خانمهای نابارور خوردن عرق یونجه یا عرق بومادران رو معرفی کردن و این خانمها مصرف کردن و الان همشون بچه دار شدن.

  من خودم هم مبتلا به پلی کیستیک هستم و قرص یاسمین و اسپیرونولاکتون مصرف میکردم ولی از وقتی شنیدم عرق یونجه و عرق بومادران مفید هست قرصها رو قطع کردم و چون از عطاریها عرق یونجه پیدا نکردم ؛ مدتی هست عرق بومادران مصرف میکنم و فعلا پریودیهام منظم شده,

  اینکه عرق یونجه بهتر هست یا عرق بومادران این هم بستگی به سیستم بدن داره بین افرادی که من میشناسم یه سری ها به عرق بومادران زود جواب دادن و یه سریها هم با عرق یونجه ولی در کل عرق یونجه رو بهتر از عرق بومادران میدونن.

  – سلام به همه دوستای خوبم.

  راستش من۲۲ساله ومجردم.

  یه ماه پیش سونو دادم که متوجه شدم یه کیست ۳سانتی توی تخمدان راستم دارم به توصیه یکی از دوستام به مدت ۴۰شب متوالی روزی ۳مرتبه دم کرده رازیانه وبومادران خوردم باید هردو به صورت آسیاب شده باشه بعد دم کنی.

  بعد از ۴۰روز سونو دادم دیدم که خداروشکرکیستم بر طرف شده.

  به شما هم توصیه میکنم به این روش عمل کنید به امید خدا نتیجه میگیرین

  با توصیه های طب سنتی تا حدی زیادی می توان تنبلی تخمدان را درمان کرد.

  اما نباید فراموش کنید که برای نتیجه کامل باید صبور باشید و تا حدود سه ماه درمان های زیر را اجرا کنید

  خواص عرق بومادران برای تنبلی تخمدان

  بادکش زیر شکم و کمر.

  سعی کنید این کار را توسط افراد باتجربه و مهارت انجام دهید.

  شبی یک لیوان عرق رازیانه و عرق بومادران را همراه با یک قاشق مرباخوری عسل به غیر زمان پریودی.

  مقداری عسل و سیاه دانه نیم‎ کوب را با هم مخلوط کنید و روزانه دو قاشق مرباخوری (صبح و شام) میل نمایید.

  خانم های باردار در دوز های بسیار کم میتوانند از عرق بومادران استفاده کنند اما استفاده زیاد از عرق بومادران به علت دارا بودن ترکیباتی باعث انقباض رحم میگردد و ممکن است سبب سقط جنین گردد.

  عرق بومادران برای سقط

  فال حافظ آنلاین : فال حافظ روزانه نایریکا (انواع فال و طالع بینی)

  : نایریکا / طالع بینی روزانه (انواع فال و طالع بینی)

  فال PMC 🔥 فال پی ام سی روزانه نایریکا

  جریان تحریف به دنبال کتمان قدرت گرفتن ایران در عرصه‌های گوناگون است

  اعضای هیئت رئیسه فراکسیون طب سنتی انتخاب شدند

  جهانگیری:‌ ثبات و امنیت لبنان برای همه کشورهای منطقه مهم است

  خبرنگاران می توانند با پرسشگری و مطالبه گری زمینه ساز توسعه و پیشرفت شوند

  طیبی: مطمئن هستم با بنفیکا قهرمانی های زیادی کسب می کنم

  چرا فیفا جواب فدراسیون فوتبال را نمی‌دهد؟

  پیام تبریک رییس اورژانس کشور به مناسبت روز خبرنگار

  پلیس فتا مرجع هماهنگ کننده امنیت سایبری کسب و کارها

  حذف ویدیوی ترامپ در فیس بوک و توییتر

  پلیس فتا مرجع هماهنگ کننده امنیت سایبری کسب و کارها

  آمریکا برای تهیه واکسن “کووید-۱۹” یک میلیارد دلار دیگر هزینه کرد

  ویدئو / از گام روسیه در تولید واکسن کرونا تا طراحی هواپیمای مافوق صوت

  ودیعه مسکن: جزئیات / آخرین اخبار ودیعه مسکن / ثبت نام / مبلغ و شرایط ودیعه مسکن

  مالکی: آمریکا هرگز نمی‌تواند مورد اعتماد ملت ایران باشد

  وحیدی: آموزش مجازی دانش‌آموزان تابع استاندارد مشخصی باشد

  آغاز جلسه علنی مجلس/ بررسی دو طرح مالیات بر خانه‌های خالی و قیر رایگان در دستور کار

  آصفری: باید از امیدواری بی ثمر به کشورهای اروپایی دست کشید

  هیچ‌کس نمی‌تواند نسبت به کوه دماوند تعرض و دخل‌وتصرف داشته باشد

  اراده ایران گسترش روابط باافغانستان است/ ایران همواره درکنار ملت ودولت افغانستان حضور داشته است

  عربشاهی: پرسپولیس باید در خط حمله و دفاع چپ تقویت شود/ موفقیت در آسیا دور از دسترس نیست

  پاشازاده: این فوتبالی است که شاهین باید بازی کند/ با اسم من بازی کردند

  فعالیت اورژانس بانوان در سه پایگاه در تهران

  توضیح پلیس درباره علت ترافیک نیمه‌سنگین آزادراه کرج – قزوین

  سیم‌کارت‌های گم‌شده در معرض بیشترین سوءاستفاده‌ها

  تولید نرم‌افزار نظارت تصویری هوشمند توسط محققان دانشگاهی

  آیا امکان حیات در زیر سطح مریخ وجود دارد؟

  اتمام ۲۰امین روز قمری ماه‌نورد چین در نیمه پنهان ماه

  خواص عرق بومادران برای کیست تخمدان

  سلام دراین پست میخواهیم خواص عرق بومادران برای درمان کیست تخمدان را برای شما شرح دهیم .خوشحال هستم که باهلپ کده همراه هستید.

   

  افرادی که به این بیماری مبتلا هستند، می توانند از کاهو و سکنجبین یا لیمو شیرین کمک بگیرند. خوردن خورش کرفس، هفته ای سه بار می تواند به درمان این دسته از افراد کمک کند.یک نوشیدنی مفید ترکیبی برای از بین بردن کیست تخمدان وجود دارد که برای این منظور باید آب کرفس (۲ ساقه)، زنجبیل (یک تکه) و آناناس (سه چهارم آناناس) را با هم گرفت و با نصف لیوان آب سیب مخلوط کرد و با هم نوشید. استفاده از تخم کتان هم می تواند برای این منظور مفید باشد.

  خواص بومادران در درمان کیست

  یکی دیگر از داروهایی که برای درمان کیست تخمدان استفاده می شود، به صورت ترکیبی است. برای این منظور باید عروسک پشت پرده، کاکنج، بومادران، تخم کاهو، ناخنک، شوید، تخم کرفس، انیسون، سداب (نوعی گیاه)، نیلوفر، زیره و سیاه دانه را هر کدام به اندازه ۱۰ گرم با یکدیگر ترکیب کرد و سپس ۱۰ گرم از این ترکیب را به همراه ۲ لیوان آب دم کرد تا حجم آب به یک و نیم لیوان برسد، سپس نصف لیوان از آن را قبل از هر غذا نوشید. (این دستور را برای هر بار مصرف باید انجام داد.)

   

  کیست تخمدان گاهی می تواند باعث نازایی شود

   

  بارها و بارها دچار شکم دردهای شدید می شوید و قاعدگی تان نامنظم شده است؟ انواع و اقسام گیاهان دارویی را استفاده کرده اید تا از این دردهای ناخوشایند خلاص شوید؟ اگر به همه این سوالات پاسخ مثبت می دهید، باید بدانید که ممکن است به کیست تخمدان مبتلا شده باشید و برای اطمینان باید به پزشک متخصص زنان مراجعه کنید و با انجام سونوگرافی از این موضوع مطمئن شوید. بعد از این که معلوم شد مشکل تان کیست تخمدان است، می توانید برای درمان آن از متخصص طب سنتی کمک بگیرید.

   

  «دکتر سعید صانعی» پزشک و مشاور درمان های گیاهی و طب سنتی شما را با درمان هایی که برای برطرف کردن کیست تخمدان می توانید از آنها کمک بگیرید، آشنا می کند.امروزه بسیاری از خانم ها به کیست تخمدان مبتلا هستند و این مشکل بیشتر در خانم های جوان دیده می شود. هنوز دلیل اصلی ابتلا به کیست تخمدان مشخص نیست. برای مثال، بسیاری از متخصصین یکی از مهم ترین دلایل ابتلا به کیست تخمدان را، اختلالات هورمونی می دانند. این اختلالات هورمونی می تواند منشأ مغزی داشته باشند. برخی هورمون های ترشح شده از مغز، باعث ترشح هورمون های دیگری می شوند و این هورمون ها، آزاد شدن تخمک و در نهایت قاعدگی را به همراه دارد. این هورمون ها به صورت دوره ای در بدن ترشح می شوند. معمولا تخمک های آزاد نشده جذب می شوند و از بین می روند ولی در صورتی که این تخمک ها جذب نشوند، کیست تخمدان به وجود می آید.

  برخی از کیست ها بزرگ و برخی دیگر کوچک هستند. نگاه طب سنتی به کیست تخمدان با طب جدید متفاوت است. خانم هایی که عادت دارند لباس های نازک بپوشند و در جای سرد بنشینند، دچار سوء مزاج می شوند که این سوء مزاج حالت سرد و رطوبتی دارد. این دسته از خانم ها مستعد ابتلا به کیست تخمدان هستند. همچنین آن دسته از خانم هایی که عادت دارند در زمان قاعدگی زیاد حمام بروند، ممکن است دچار کیست تخمدان شوند.خوردن برخی از غذاها هم در کیست تخمدان می توانند نقش داشته باشند. برای مثال، استفاده از غذاهایی که در آنها مرغ به کار رفته، ممکن است باعث اختلال هورمونی و ابتلا به کیست تخمدان در خانم ها شود، به ویژه در شرایطی که از بال و گردن استفاده شود. استفاده از گوجه فرنگی، قارچ و خیار هم می تواند ابتلا به کیست تخمدان را به همراه داشته باشد.

  مصرف برخی از خوراکی ها مثل کاکائو و شکلات هم ممکن است در ابتلا به کیست تخمدان نقش داشته باشد. استفاده از گوشت زیاد، قهوه و نوشابه هم می تواند باعث ابتلا به کیست تخمدان شود. مصرف روغن های جامد و استفاده از فست فود (Fast Food)، احتمال ابتلا به کیست تخمدان را به همراه دارد. استفاده از خامه، چای پررنگ و سرخ کردنی نیز ممکن است باعث ابتلا به کیست تخمدان شود.یکی از مهم ترین عوامل، پرخوری است. همچنین مصرف قندهای مصنوعی (قندهایی که در آب میوه ها و برخی خوراکی های صنعتی به کار می روند.) می تواند باعث رشد و افزایش میکروب های مقصر در روده شوند که این میکروب ها با آزاد کردن هورمون، باعث اختلال هورمونی و افزایش استروژن می شوند. افزایش استروژن در بدن، مانع از بین رفتن کیست تخمدان می شود، ضمن این که چاقی دور شکم و سینه را در خانم ها به همراه دارد.

  افرادی که در اثر این نوع اختلال هورمونی، دچار کیست تخمدان (سندرم پلی کیستیک تخمدان) می شوند، مشکلات دیگری هم دارند. افرادی که سندرم پلی کیستیک تخمدان دارند به مشکلات دیگری چون موی زائد نیز دچار می شوند. ریزش موی سر و چرب شدن بدن و صورت هم می تواند در نتیجه ابتلا به سندرم پلی کیستیک تخمدان به وجود بیاید. برخی از گیاهان دارویی مانند رازیانه و عروسک پشت پرده برای درمان کیست تخمدان به کار می روند.ابتلا به کیست تخمدان معمولا با علائمی همراه است که یکی از مهم ترین این علائم درد است. بیشتر خانم هایی که به کیست تخمدان مبتلا هستند، معمولا دچار درد در ناحیه کشاله ران می شوند. احساس پری و فشاری در ناحیه شکم، یکی دیگر از علائم ابتلا به کیست تخمدان است. گاهی خونریزی غیر عادی در قاعدگی، می تواند علت ابتلا به سایر بیماری های زنان، مثل فیبروم رحم (نوعی تومور خوش خیم – Uterine Fibroids) باشد. همچنین برخی از خانم هایی که به کیست تخمدان مبتلا هستند، دچار افت فشار خون می شوند.  در برخی از موارد کیست تخمدان می تواند هیچ علامتی نداشته باشد و در زمان سونوگرافی به صورت اتفاقی این کیست ها شناسایی شوند ولی در بسیاری از موارد تا زمانی که علائمی وجود نداشته باشد، احتیاج به سونوگرافی نیست. درمان کیست تخمدان در طب سنتی، شرایط مخصوص به خود را دارد که یکی از مهم ترین این شرایط اندازه کیست است.

   

  خوردنی های شفابخشبرخی از خانم ها تصور می کنند که درمان نکردن کیست تخمدان هیچ مشکلی را برای آنها به وجود نمی آورد و کیست تخمدان خود به خود درمان می شود، در حالی که عدم درمان برخی از کیست تخمدان می تواند حسابی کیست، دچار تنبلی می شوند و این مسئله، در بارداری اختلال ایجاد می کند و گاهی ناباروری را به همراه دارد. یکی دیگر از مشکلاتی که درمان نکردن کیست تخمدان می تواند به وجود بیاورد، بسته شدن لوله های تخمدان است، در واقع زمانی که فردی دچار کیست تخمدان می شود، یکسری مواد لزج در اثر ابتلا به کیست، به لوله های تخمدان می رود که عامل انسداد در آنها می شود.

  کیست تخمدان گاهی می تواند باعث نازایی شود، به همین دلیل خانم ها نباید نسبت به کیست تخمدان بی تفاوت باشند و باید برای بررسی و درمان آن به متخصص زنان مراجعه کنند و بعد از مشخص شدن وضعیت، برای درمان از متخصص طب سنتی کمک بگیرند.درمان هایی که برای کیست تخمدان در طب سنتی وجود دارد، به گیاهان دارویی محدود نمی شود. برای مثال، یکی از کارهایی که متخصص طب سنتی برای درمان کیست تخمدان از آن کمک می گیرد، بادکش است. انجام بادکش در زیر شکم می تواند باعث خونرسانی به تخمدان شود. این کار را معمولا برای تخمدان های تنبل انجام می دهند. علاوه بر بادکش، می توان از روغن هایی که طبع آنها گرم است، کمک گرفت. روغن گیاهانی چون دارچین و زنجبیل جزو این دسته از روغن ها محسوب می شوند که می توان آنها را روی پوست کشاله ران مالید. خوردن برخی از خوراکی ها یا غذاها نیز در درمان کیست تخمدان می تواند موثر باشد.

  برای مثال افرادی که به این بیماری مبتلا هستند، می توانند از کاهو و سکنجبین یا لیمو شیرین کمک بگیرند. خوردن خورش کرفس، هفته ای سه بار می تواند به درمان این دسته از افراد کمک کند.یک نوشیدنی مفید ترکیبی برای از بین بردن کیست تخمدان وجود دارد که برای این منظور باید آب کرفس (۲ ساقه)، زنجبیل (یک تکه) و آناناس (سه چهارم آناناس) را با هم گرفت و با نصف لیوان آب سیب مخلوط کرد و با هم نوشید. استفاده از تخم کتان هم می تواند برای این منظور مفید باشد.

  یکی دیگر از داروهایی که برای درمان کیست تخمدان استفاده می شود، به صورت ترکیبی است. برای این منظور باید عروسک پشت پرده، کاکنج، بومادران، تخم کاهو، ناخنک، شوید، تخم کرفس، انیسون، سداب (نوعی گیاه)، نیلوفر، زیره و سیاه دانه را هر کدام به اندازه ۱۰ گرم با یکدیگر ترکیب کرد و سپس ۱۰ گرم از این ترکیب را به همراه ۲ لیوان آب دم کرد تا حجم آب به یک و نیم لیوان برسد، سپس نصف لیوان از آن را قبل از هر غذا نوشید. (این دستور را برای هر بار مصرف باید انجام داد.)

   

  استفاده از گوشت زیاد، قهوه و نوشابه هم می تواند باعث ابتلا به کیست تخمدان شود

  بابونه شیرازی یکی از گیاهانی که برای درمان کیست تخمدان می تواند موثر باشد، بابونه شیرازی است. بابونه شیرازی را می توان از عطاری های معتبر تهیه کرد. بابونه شیرازی را می توان به صورت دمنوش مصرف کرد. برای این منظور باید یک قاشق غذاخوری از آن را با نصف لیوان آب جوش به مدت پنج دقیقه دم کرد و بعد از صاف کردن همراه با عسل نوشید. این دمنوش علاوه بر درمان کیست تخمدان، به کاهش دردهای ناشی از کیست نیز کمک می کند. دمنوش بابونه را باید روزی دو تا سه بار نوشید.

  سیاهدانه را از گذشته تا به امروز برای از بین بردن کیست تخمدان استفاده می کردند. سیاهدانه باید همراه با عسل استفاده شود. برای این منظور می توان ترکیبی از عسل و سیاه دانه درست کرد.ترکیب یک جزء سیاهدانه معادل ۱۰۰ گرم با دو جزء عسل معادل ۲۰۰ گرم، ترکیبی مناسب برای استفاده از سیاهدانه است. خانم های مبتلا به کیست تخمدان باید یک قاشق مرباخوری از این ترکیب را قبل از هر غذا بخورند. اسطوخودوسیکی دیگر از گیاهانی که برای از بین بردن کیست تخمدان بسیار مفید است، اسوخودوس محسوب می شود. این گیاه علاوه بر درمان کیست تخمدان، خاصیت آرام بخش هم دارد؛ ضمن این که می تواند یک خواب آرام و خوب را برای فرد ایجاد کند. برای استفاده از اسطوخودوس می توان دمنوش آن را درست کرد. طرز تهیه دمنوش اسطوخودوس به این شکل است که باید یک قاشق غذاخوری از آن را در یک لیوان آب جوش به مدت ۱۰ دقیقه دم کرد و پس از صاف کردن، قبل از خواب نوشید.رازیانهرازیانه گیاهی است که در درمان کیست تخمدان از آن استفاده می شود. یکی از نکاتی که باید در رابطه با رازیانه در نظر داشت، این است که رازیانه را باید در مواردی که کیست نسبتا بزرگ است استفاده کرد چون رازیانه دارویی قوی برای درمان کیست تخمدان محسوب می شود.رازیانه را می توان به شکل دمنوش مصرف کرد ولی بهترین روش استفاده از آن ترکیب یک لیوان عرق رازیانه به همراه یک قاشق غذاخوری عسل است. این ترکیب را باید ۴۰ دقیقه قبل از خواب نوشید.

   

  منبع:

  ماهنامه همشهری تندرستی

   

  پیاز درمانی برای درمان تنبلی تخمدان ، پریود نامنظم ، کیست ، یائسگی زودرسجوشانده پیاز (ترجیحا پیاز دشتی – پیازنارنجی ) به رشد تخمک و حامله شدن کمک می‌کند. برای تخمدان پلی کیستیک ـ کیست های ریز تخمدان و همچنین منظم شدن پریود درمان خوبی است.نحوه تهیه:۲-۱٫۵ لیوان آب بدون کلر را بجوشانید و پوست بیرونی و شکننده پیاز را جدا کنید [یه سری ها هم می گن با پوست خوردن نتیجه بخش تره در هر صورت در مقاله دکتر ابراهیم پوست بیرونی رو باید جدا کنید] سپس پیاز را به ۴ یا ۵ قسمت تقسیم کرده و به آب در حال جوش بریزید (آب ترجیحا بدون کلر باشه فکر کنم آب معدنی مناسب تره) . ۵ دقیقه در ظرف دربسته بجوشانید. پیاز ها رو از آب جدا کنید و ولرم بنوشید.

  این جوشانده را قبل از صبحانه و بعد از نهار و اگر شاغل هستید یکبار قبل از شام و یکبار قبل از خواب به صورت تازه تهیه شده بخورید. *این جوشانده را تا ۱۵ روز روزی دوبار به صورت تازه میل کنید. **برای شروع درمان میتوانید از ۲ روز بعد از اتمام پریود شروع کرده و به مدت ۱۵ روز ادامه دهید و یااز ده روز مانده به پریود به مدت ۱۵روز همین روش را انجام دهید ***۱۵ روز مداوم انجام بدید بعد ۷ روز استراحت دوباره ۱۰ روز مداوم انجام بدید و ۷ روز استراحت و دوباره ۱۵ روز انجام بدید و ۷ روز استراحت و ۱۰ روز انجام بدید و ۷روز به همین صورت به مدت سه ماه انجام بدید.

  خواص بومادران در درمان کیست

  در مدت انجام این درمان ترشحات سفید و زرد افزایش می‌یابد. این به خاطر تمیز شدن بدنتان است نگران نباشید..توجه:این عمال را به همراه داروهای دکترتان می توانید انجام دهید کمک کننده و تقویت کننده می باشددر عین حال استفاده همزمان از دو یا چند جوشانده و درمان گیاهی را توصیه نمیکنیم

   

  پرهیزات و ممنوعاتی که در تنبلی تخمدان باید رعایت شود:

  این موارد را نباید انجام دهید:استفاده از استخرعدم ارضاء مکرر خانمها درجماعاستحمام در دوران قاعدگیپوشیدن شلوار و لباس زیر تنگخوردن غذاهای با طبع سردشوخی در ایام قاعدگی در ناحیه مربوطهپرخوریمصرف ژل جنسیمجامعت با شکم پر و شکم خالیمجامعت طولانی و تکراریمصرف قند و شکر، گوشت گاو، عدس، ماست و خیار، سبزی گشنیز، قارچ، بادمجان، فست فود، املت، ماهی، نخود سبز، میوه های کال، آب سرد، یخ، بستنی ممنوع

  موارد مفید در درمان تنبلی تخمدان:

  میوه ها: انگور، انجیر، سیب ، گلابی ،خرما، توت، مویزخوراک ها: روغن زیتون بودار، گوشت گوسفند،کباب برگ راسته، تخم مرغ عسلی و محلی ،نان سنگک و بربری،نخود و هلیم با دارچین

  درمان  تنبلی تخمدان با طب سنتی:گرم کردن پایین تنه با آجر یا کیسه ی آب گرمبادکش گرم زیر شکم شبی یکبارروغن مالی سر، رحم،تخمدان و معدهاستفاده از نوره (واجبی) برای پاکسازی موهای زایدمصرف دمنوش هایی ازقبیل آویشن، قرنفل، نعناع، پونه کوهی، رازیانه(در ایام پاکی) ،اسطوخودوس یکی یا ترکیبی از آنها بصورت دمکرده یاجوشانده صبح وشبصبحانه عسل با پودر بادام ساعت ۶خورده شودپیاده روی آرام روزی ۱ساعت

  ضرورت تک غذا خوری و نخوردن همه چیز با هم

   

   

 • قيمت قرص اورژانسي ضد بارداري
 • درمان کیست تخمدان -طب سنتی اسلامی

   

  تزریق ۲ تا ۵ میلی گرم عسل داخل واژن قبل از خواب تا ۱۴ شب.آب رازیانه را با عسل مخلوط کنید و چهل روز میل کنید البته در ایام پریودی استفاده نشود.بادکش مخصوص تنبلی تخمدان برای فعال شدن تخمدان.

   

  پرهیزات:

  استفاده از استخرعدم ارضاء مکرر خانمها در یک بار جماعاستحمام در دوران قاعدگیپوشیدن شلوار و لباس زیر تنگخوردن غذاهای با طبع سردشوخی در ایام قاعدگی در ناحیه مربوطهپرخوریمصرف ژل جنسیمجامعت با شکم پر و شکم خالیمجامعت طولانی و تکراریمصرف قند و شکر، گوشت گاو، عدس، ماست و خیار، سبزی گشنیز، قارچ، بادمجان، فست فود، املت، ماهی، نخود سبز، میوه های کال، آب سرد، یخ، بستنی ممنوع

  مراکز حجامت ایران خودشون میدونند کدوم قسمتها رو بادکش کنند.شما بگید تنبلی تخمدان دارید.معمولا همون محدوده رحم رو بادکش می کنند.

   

  مفیدات:

  میوه هاانگور، انجیر، سیب ، گلابی ،خرما، توت، مویزخوراک ها:روغن زیتون بودار، گوشت گوسفند،کباب برگ راسته، تخم مرغ عسلی و محلی ،نان سنگک و بربری،نخود و هلیم با دارچین.

  خواص بومادران در درمان کیست

  درمان ها:گرم کردن پایین تنه با آجر یا کیسه ی آب گرمبادکش گرم زیر شکم شبی یکبارروغن مالی رحم،تخمدان و معدهاستفاده از نوره برای پاکسازی موهای زایدمصرف دمنوش هایی ازقبیل آویشن، قرنفل، نعناع، پونه کوهی، رازیانه(در ایام پاکی) ،اسطوخودوس یکی یا ترکیبی از آنها بصورت دمکرده یاجوشانده صبح وشبصبحانه عسل با پودر بادام ساعت ۶خورده شودپیاده روی آرام روزی ۱ساعتضرورت تک غذا خوری

  کیست تخمدان یا تنبلی تخمدان

  اول این مورد را از نظر علم پزشکی جدید و سپس از نظر طب سنتی مورد بررسی و درمان قرار می دهیم

  نظر علم پزشکی در این مورد :سندرم تخمدان پر کیست اغلب با قاعدگی نامنظم ، افزایش رشد موهای زائد ( هیرسوتیسم) و چاقی مشخص می شود.. قاعدگی های نامنظم یا سنگین می توانند علامتی از این وضعیت در بالغین باشد. سندرم تخمدان پرکیست امکان دارد در زمانی که خانمی برای باردار شدن مشکل دارد بارز شود.علائم از اختلال در چرخه تولید مثل منشاء می گیرد. که بصورت طبیعی هر ماهه با آزاد شدن یک تخمک از تخمدان ( تخمک گذاری ) تکمیل می شود.یکی از اختلالات شایع هورمونی در سنین باروری در زنان است که حدود ۵ تا ۱۰ درصد افراد را گرفتار می کند. تشخیص زود هنگام و درمان تخمدان پرکیست می تواند خطر عوارض طولانی مدت مانند دیابت و بیماری قلبی را کم کند . سندرم تخمدان پر کیست اختلالی است که باعث قاعدگی نامنظم و افزایش هورمون مردانه می شود. تخمدانها کیست پیدا می کنند و ممکن است نتوانند تخمک آزاد کنند.

  سه معیار برای تشخیص این اختلال تعیین شده است.

  ۱-قاعدگی نامنظم یا فقدان قاعدگیشایعترین یافته است. قاعدگی نامنظم به معنای داشتن چرخه های قاعدگی است که در فواصل طولانی تر از ۳۵ روز یا کمتر از ۸ بار در سال اتفاق می افتد. این وضعیت ممکن است در هنگام بلوغ و شروع قاعدگی آغاز شود.

  ۲ -هورمون مردانه زیادافزایش سطوح هورمونهای مردانه ممکن است منجر به علائم فیزیکی مانند رویش موهای بلند و ضخیم در صورت و سینه، زیر شکم ، پشت ، بالای بازوها یا بالای پاها شود.جوش صورت و طاسی مدل مردانه بشود . به هر حال همه زنانی که سندرم تخمدان پر کیست دارند علائم فیزیکی ازدیاد هورمون مردانه را نشان نمی دهند. آزمایشات خونی برای تشخیص سطح بالای هورمون مردانه در دسترس است.۳- رد کردن سایر وضعیتهایی که باعث ازدیاد هورمون مردانه و قاعدگی غیر طبیعی می شوند.در این بیماری بدن زن هورمونهای مردانه زیادی تولید می کند. تخمدانها تخمک های کمتری از زمان طبیعی تولید می کنند (کم تخمک زایی)، ممکن است اصلاً هیچ تخمکی آزاد نکنند( عدم تخمک گذاری) در غیاب تخمک گذاری چرخه قاعدگی نامنظم یا غایب است.

  اگر قصد باردار شدن ندارید، پزشک ممکن است قرصهای جلوگیری از بارداری کم هورمون را که حاوی استروژن و پروژسترون صناعی هستند تجویز کند. این داروها تولید هورمون مردانه را کم میکنند و جلوی تولید دائمی استروژن در بدن را میگیرند. این داروها خطر سرطان لایه داخلی رحم را کم میکنند و خونریزی غیرطبیعی را تصحیح می نمایند.درمان جایگزین دیگر دریافت پروژسترون به مدت ۱۰ تا ۱۴ روز در ماه است. این دارو چرخه قاعدگی را تنظیم میکند و از سرطان لایه داخلی رحم جلوگیری میکند اما سطوح هورمون مردانه را بهبود نمی بخشد.ممکن است برای تعدیل اثرات ناشی از افزایش هورمون داروهایی را تجویز کند. اسپیرنولاکتون(آلداکتون)اثر هورمونهای مردانه را متوقف میکند و تولید هورمونهای جدید مردانه را متوقف میکند . اسپیرنولاکتون یکی از داروهای دفع کننده آب است و ممکن است باعث شود بیش از روزهای دیگر ادرار کنید. عوارض جانبی دیگر آن ، خشکی پوست، سوزش سردل ، سردرد و خستگی است. دیگر داروهای ضدهورمون مردانه فیناسترید و فلوتامید هستند اما این داروها گرانتر از اسپیرنولاکتون هستند و عوارض جانبی بیشتری دارند.ممکن است برای حاملگی نیاز به داروهائی برای تحریک تخمک گذاری داشته باشید. کلومیفن یک داروی ضد استروژن است که ۵ روز در هفته در اولین بخش چرخه قاعدگی استفاده میشود. اگر کلومیفن به تنهائی موثر نباشد ممکن است در همراهی با آن نیاز به کورتیکواستروئیدها ، ترکیبی از LH و FSH بنام گونادوتروپین یا FSH به تنهائی داشته باشید .اگر داروها به ایجاد و حاملگی کمک نکنند ، پزشک امکان دارد توصیه به یک جراحی سرپائی بنام لاپاراسکوپی تخمدان کند . در این روش جراح برش کوچکی روی شکم میدهد و لوله ای را که به یک دوربین کوچک وصل است ( لاپاراسکوپ ) در آن قرار میدهد . دوربین تصاویری با جزئیات از تخمدانها و اندامهای لگنی مجاور آن در اختیار جراح قرار میدهد . سپس جراح وسایل جراحی را از برشهای کوچک پوستی دیگر وارد میکند . و از جراحی لیزر یا الکتریکی برای ایجاد سوراخهایی در فولیکولهای بزرگ شده در سطح تخمدانها استفاده میکند .هدف این کار تحریک تخمک گذاری با کاهش سطوح LH و هورمونهای مردانه است. پزشکان مطمئن نیستند این چگونه اتفاق می افتد. یک فرضیه این است که سوراخ کردن سلولهای تخمدانی تولید کننده هورمون را تخریب میکند .

  علایم و نشانه های سندرم تخمدان پر از کیست ممکن است متفاوت باشد. اما شایع ترین شکایات زنان از این وضعیت عبارت است:

  ▪ قاعدگی نامنظم و یا فقدان قاعدگی: این شایع ترین علامت است. ممکن است قاعدگی در فواصل طولانی تر از ۳۵ روز یا کمتر از ۲۸ روز اتفاق بیفتد.

  ▪ رویش موهای زاید: افزایش هورمون های مردانه ممکن است به بروز علایم فیزیکی مانند رویش موهای بلند و ضخیم در صورت، سینه، زیر شکم، پشت، بالای بازوها و بالای پاها منجر شود. جوش صورت هم ممکن است در عده ای دیده شود. تمام زنانی که دچار کیست تخمدان هستند همه علایم مردانه را نشان نمی دهند. آزمایش های خون برای تشخیص سطح بالای هورمون مردانه می تواند به درمان کمک کند.

  ▪ وضعیت های که موجب ازدیاد هورمون های مردانه و قاعدگی نامنظم می شود: کم کاری غده تیروئید سبب کاهش ترشح هورمون تیروئید می شود. این حالت هم می تواند به قطع قاعدگی منجر شود. وجود توده در قسمت غده فوق کلیوی نیز موجب افزایش هورمون های مردانه در بدن می شود. بنابراین در صورت رد سایر دلایل قطع و نامنظمی قاعدگی، پزشک بهتر می تواند کیست تخمدان را تشخیص دهد.

  ▪ نازایی: نازایی هم گاهی نشان دهنده تخمدان پر از کیست است.

  ▪ درد مزمن لگن: وجود درد در ناحیه لگن و ران ها هم می تواند از دیگر نشانه های تخمدان پر از کیست باشد.

  ▪ چاقی: دربعضی از زنان، چاق شدن و اضافه وزن در قسمت کونری بدن (شکم و تنه) از دیگر علایم این بیماری است.

  عوارض بیماریاگر کیست تخمدان درمان نشود، چه اتفاقی می افتد؟ در صورتی که کیست های تخمدانی درمان نشوند، ممکن است در طولانی مدت به بیماری های قلبی و دیابت بینجامند.

  افزایش چربی های خون و فشارخون، مختل شدن چرخه قاعدگی، خون ریزی های غیرطبیعی و سرطان لایه داخلی رحم ممکن است از عوارض درمان نشدن کیست ها باشند.

  همان طور که گفتیم، بدن در این بیماری به انسولین مقاومت پیدا می کند، بنابراین تجمع قند در خون و مصرف نشدن آن در سلول ها می تواند موجب افزایش قند خون و دیابت شود.

  درمان چگونه است؟

  پزشک از شما می خواهد تا به صورت منظم مراجعه کنید و شما از نظر علایم بیماری های قلبی، قندخون و فشار خون تحت کنترل خواهید بود. ممکن است پزشک قرص های جلوگیری از بارداری کم هورمون که حاوی استروژن و پروژسترون هستند تجویز کند. مراقب خود باشیدعلاوه بر رعایت همه توصیه های پزشک و مصرف به موقع داروها، باید از مصرف غذاهایی که موجب اضافه وزن می شود خودداری کنید. رژیم غذایی کم چرب و کم کربوهیدرات، سطح انسولین را افزایش می دهد. بیشتر از میوه و سبزی استفاده کنید. در تعیین رژیم غذایی خوب و مناسب از پزشک خود کمک بگیرید و ورزش کنید. افزایش فعالیت بدنی روزانه در زنانی که دچار تخمدان پر از کیست هستند بسیار سودمند بوده و به درمان و پیشگیری از مقاومت بدن به انسولین و کاهش وزن کمک می کند.

   

  نظر طب سنتی :

  اکثریت زنانی که از غذاهای با طبع سرد و فست فود و شیرینی های قنادی استفاده زیاد می کنند حرارت لازم برای فعال سازی تخمدانها را از دست می دهند و عدم فعالیت تخمدانها موجب اختلال در هورمونهای زنانه می شود که علائم و شرایط تشخیص در بالا قبلا ذکر شدند

  درمان مشکلات تخمدانی از قبیل (تنبلی تخمدان ـ کیست تخمدان ـ ناباروری به علت تخمک ـمشکلات هورمونی ـ فیبروم ) به روش زیر می باشد. طول درمان ۴۰ الی ۱۲۰ روز میباشد.الف) بادکش زیر شکم و کمر ۲۱ مرحله یک شب در میانب) شبی یک لیوان عرق رازیانه همراه با یک قاشق مرباخوری عسل به غیر زمان پریودیج) دوسین روزی دو قاشق مرباخوری صبح و شام ( سه واحدعسل + یک واحد سیاه دانه نیم کوب)د) استفاده از داروی ترکیبی زیر به صورت واژینال ۱۴ مرحله در ایام پاکی (زاج به اندازه یک نخود بیشتر  نشود + یک قاشق مرباخوری عسل + یک قاشق چایخوری روغن زیتون بودار تصفیه نشده)توجه:دخترانی که ازدواج نکرده اند از دود داروهای (اسفند + کندر + زاج) باید استفاده نمایند. دود را  ۱۴روز باید به رحم برسانند.توجه:درمان تکمیلی با حجامت عام، حجامت ساکرال، حجامت زیر شکم هر دو هفته یکبار میباشد که باید تحت نظر پزشکان متخصص طب سنتی انجام گردد.

  خواص درمانی

  روش مصرف

  یک فنجان بعد از هر وعده غذایی میل شود

  برچسبAchillea millefolium بواسیر تصفیه کننده خون خواب رفتن دست و پا خواص درمانی خون ریزی بینی و معده درمان اسهال درمان گاستریت و مقوی معده رفع اختلالات قاعدگی در دوران بلوغ و یائسگی ضد رماتیسم و نقرس ضعف عضله کم خونی کمر درد

  گل گاوزبان یکی از عجایب طبیعت سلسله جبار البرز و دماوند است، دمنوش

  با سلام در صورتی که دچار یبوست باشید باید در مورد درمان یبوست هر چه سریعتر اقدام کنید.

  سلام .من در قسمت شقیقه ها کم پشتی مو دارم ,ایا راهی برای پر شدن هست؟

  سلامدر صورتی که امکان تراشیدن سر را داشته باشید یکی از بهترین راه ها خواهد بودو در غیر اینصورت مصرف روغن مورد و یا روغن مار که از بهترین ها برای پرپشتی مو هستند استفاده کنیددر صورتی که در غذای روزانه از ترکیباتی استفاده کنید که حاوی ویتامین ب و روی باشد سرعت شما برای رسیدن به هدف را بیشتر خواهد کرد.

  سلام : خسته نباشید لطفآ برایم بگوید چی بخوریم تا شکمم مون نفخ نکنه

  با سلام لطفا روغن مار اصلی را به من معرفی کنید با قیمت ان ایا روغن مار کریستال کشور تولید کننده ان تایلند میباشد تقلبی نیست

  با سلامما روفن مار داریم که چند سالی بدون تغییر در کیفیت بوده و رضایت کامل داریم در مورد روغن مار تایلندی، کیفیت مناسبی دارند

  ممنون از پاسختان .تاثیرر روغن مار زیاد است؟شما درعطاریتان روغن ماردارید؟کرمان هستم ,ازشما تهیه کنم

  با سلامتاثیر مناسب و منطقی داره، موجود است

  سلام برای پاکسازی بدن از انواع انگل های احتمالی چه دارویی پیشنهاد می فرمایید ، با تشکر از شما

  با سلاممقدار ۵ گرم انغوزه را پودر کرده و داخل کپسول خالی که از داروخانه تهیه می کنید پر کرده و هر روز یک عدد میل کنید.

  سلام خیلی متشکرم از جواب شما.سوال اولی که پرسیدید من در رشت زندگی میکنم استان گیلان-در مورده یبوست نه مشکلی ندارم و روزانه دوباراجابت مزاج دارم-به مواده قندی و چرب و غذاهای تند علاقه شدیدی دارم.البته چون قرص کورتن مصرف میکنم روزی دوبار اجابت دارم.چون غذا زیاد میخورم.ولی قبل از مصرف کورتن روزی یکبار بوده.بازم متشکرم.

  توصیه های درمانی به شما ارسال خواهد شد

  سلام میشه لطف کنید بفرمایید درمان آفت مقاوم تناسلی در زنان چیه؟خیلی ممنون

  به دلیل طولانی بودن مطلب مواردی اعم از رعایت های غذایی و درمانی به شما ارسال خواهد شد

  سلام خسته نباشید زنی ۲۴ سالع هستم مشکل تخمدان پلی کیستیک متاهل الان حدود ۱ ساله بدون امپول پروژسترون عادت نمیشم ایا درمانی برای مشکل من به صورت گیاهی وجود دارد قصد بارداری هم دارم همچنین حدود ۱۰ کیلو هم اضافه وزن دارم . با تشکر

  باسلام منمشکل اندومتریوز لگنی داشتم که با لاپراسکوپی از بین رفته برای جلوگیری از عود آن چه داروی گیاهی مصرف کنم با تشکر

  مراقبت از اینکه دچار یبوست نشوید از بهترین راه حل هاست

  با سلام و خسته نباشید میخواستم خواص عرق بو مادران را در زمینه ی ناراحتی های رحم بدانم

  سلام خسته نباشید یک هفته قبل از شروع پریودم دچارلکه بینی می شم سابقه پولیپ داشتم که برطرف شده همچنین چندماه قبل دکترتشخیص کاندیداالبیکانس داد که بادارو نسبتا بهبود پیدا کرده سوال من اینه که این لکه بینی می تونه بخاطر عفونت باشه؟عرق گیاهی برام مفید هست استفاده کنم مثل بابونه یا بومادران؟خیلی ممنون

  احتمال عفونت وجود دارد که توصیه می کنیم از ترکیب آب و سرکه برای شستشوی واژن و همچنین از همین ترکیب برای نشستن و ضد عفونی استفاده کنید

  سلام من اولین باره که وبلاگ جنابعالی را مرور میکنم خیلی جالب و مفید هست متشکرم سوال من اینه که همسر بنده جدود دو سه ماهی است که هموروئید داره و از این بابت رنج می برد داروهای انتی هموروئید افاقه ای نکرده و روز به روز وخیم تر شده لطفا در صورت امکان برای تسکین و درمان آن راهنمایی های لازم را بفرمائید متشکرم

  با اصلاح غذای ایشون نتیجه خواهید گرفت چرا که مشکل ایشون مربوط به نوع غذا و شیوه غذا خوردن هست که نیاز به پاسخ ظولانی دارد در صورت امکان تماس بگیرید

  با سلام و وقت بخیر لطفا راهنمایی کنید ایا درمانی برای قطع شدن نطفه در اقایان وجود دارد شوهر من به پزشک مراجعه کرده و با توجه به ازمایشاتی که انجام داده گفته شده که فاقد نطفه در اسپرم می باشند البته گفته شده به دلیل عفونت هایی هست که در جداره لوله اسپرم وجود دارد و تنها راه ان جراحی م یباشد که ان هم ۵۰% بهبودی وجود دارد و البته اگر چیز دیگری هم هست به من نگفته خواهش م یکنم راهنمایی کنید ایا شما درمانی برای این مشکل سراغ دارید د رصورت امکان راهنمایی کنید با تشکر

  لطفآ جهت بررسی و حل مسئله تماس بگیرید

  با سلام پسر خواهر من ۲ سالشه و طی آزمایشاتی که انجام دادن گفتن کم خونی دارن و کم خونیشون هم اینه که تعداد گلبول سفیدشون کمه که البته پدر شون هم همینطور هستن البته مشکل خاصی ندارن فقط اینکه خیلی زود به زود مریض میشه در صورت امکان راهنمایی کنید برای رفع این مشکل چیکار باید کرد با تشکر چون خواهرم خیلی نگرانه

  دستورات مربوط به درمان کم خونی که در سایت موجود است را مطالعه بفرمایید

  سلام و خسته نباشید . من آندوسکوپی معده انجام دادم و در جواب دکتر گفت گاستریت شدید معده داری و نمیدونم ورم منظورش بود یا عفونت ولی برام کلی آنتی بیوتیک تجویز کرد . می خواستم بپرسم چه دارویی مصرف کنم تا مشکلم رفع بشه ؟با تشکر

  مصرف نوشابه کامبوجا برای شما مفید خواهد بود

   

  منبع

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دیدگاه

  وب‌ سایت

  ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

  بسیار عالی…

  فوت ۱۱۷ بیمار کرونایی دیگر در ۲۴ ساعت گذشته/ شناسایی ۲ هزار و ۱۹۰ مبتلای جدید به کرونا

  محل اختفای داماد فراری وزیر لو رفت! +عکس

  ورود یگان ویژه به عرصه برخورد با اوباش

  درباره درخواست دادستان کل کشور از روحانی درباره عزاداری‌ها/ چه کسی سلیقه اش را به اسم ستاد مبارزه با کرونا به عزاداران حسینی تحمیل کرد؟

  حکایت روحانی جوان با نیسان آبی معروف +عکس و فیلم

  خواص بومادران در درمان کیست

  چرا نام این خیابان عوض نمی‌شود؟ +عکس

  عکس/ لاشه نهنگ در ساحل سیریک – هرمزگان

  پاسخ مادر ۳ شهید به طلب دعا برای شهادت سلحشور +فیلم

  افزوده شدن خدمات جستجوی پیشرفته به واتس اپ

  عکس/ کار خوب یکی از اتوشویی‌های تهران

  حذف «اسلامی» از نام میدان مهم تهران +عکس و جزئیات

  فوت ۱۱۷ بیمار کرونایی دیگر در ۲۴ ساعت گذشته/ شناسایی ۲ هزار و ۱۹۰ مبتلای جدید به کرونا

  محل اختفای داماد فراری وزیر لو رفت! +عکس

  محور کندوان به‌دلیل ترافیک سنگین مسدود شد

  کار زیبای همسایه‌های بیمارستان امام حسین

  رکنا: این چهار گیاه دارویی برای درمان کیست تخمدان در زنان توصیه می شود.

  سَندرُم تُخمدان پُلی‌کیستیک یا نشانگان تخمدان پُرکیستی شایع‌ترین اختلالات غدد درون‌ریز در زنان و شایع‌ترین علت نازایی ناشی از عدم تخمک‌گذاری می‌باشد.

  سندرم تخمدان پر کیست وضیعتی است که اغلب با قاعدگی نامنظم ، افزایش رشد موهای زائد (هیرسوتیسم) و چاقی مشخص می شود. اما می تواند زنان را به اشکال متفاوت مبتلا کند. قاعدگی های نامنظم یا سنگین می توانند علامتی از این وضعیت در بالغین باشد. سندرم تخمدان پرکیست امکان دارد در زمانی که خانمی برای باردار شدن مشکل دارد بارز شود.

  علائم و نشانه های سندرم تخمدان پر کیست از اختلال در چرخه تولید مثل منشاء می گیرد. که بصورت طبیعی هر ماهه با آزاد شدن یک تخمک از تخمدان ( تخمک گذاری ) تکمیل می شود. نام این وضعیت از ظاهر تخمدانها، در زنانی که این اختلال را دارند گرفته شده است. ( تخمدان بزرگ و پر از کیست است) این کیست ها فولیکولهایی هستند که از کیسه های مایع حاوی تخمکهای نابالغ پر شده اند.

  گرچه این وضعیت از زمانهای دور ذکر شده است، پزشکان این وضعیت را تخمدانهای پر کیست یا سندرم تخمدان پرکیست هم می نامند.

  خواص بومادران در درمان کیست

  سندرم تخمدان پر کیست یکی از اختلالات شایع هورمونی در سنین باروری در زنان است که حدود 5 تا 10 درصد افراد را گرفتار می کند. تشخیص زود هنگام و درمان تخمدان پرکیست می تواند خطر عوارض طولانی مدت مانند دیابت و بیماری قلبی را کم کند .

  سندرم تخمدان پر کیست اختلالی است که باعث قاعدگی نامنظم و افزایش هورمون مردانه می شود. تخمدانها کیست پیدا می کنند و ممکن است نتوانند تخمک آزاد کنند.

  برخی گیاهان دارویی در بهبود و درمان بیماری سندرم تخمدان پر کیست هستند که به قرار زیر می باشند:

  پنج انگشت: طب گیاهی می تواند در کنترل بیماری سندرم تخمدان پر کیست بسیار مؤثر باشد. اگرچه بهترین درمان، توسط پزشک صورت می گیرد، اما خوددرمانی با پنح انگشت Vitex agnus-castus نیز می تواند بهبود قابل توجهی را به ارمغان بیاورد. برای این منظور، می بایست حداقل ۳ تا ۴ ماه آنرا مصرف کنید تا نتایج را مشاهده کنید.

  پنج انگشت در کنترل بیماری سندرم تخمدان پر کیست بسیار مؤثراست

  نخل اره ای: معلوم شده است که عصاره ی نخل اره ای فعالیت ضد آندروژنی داشته و می تواند در درمان سندروم پلی کیستیک که دلیل آن بالا رفتن سطح هورمون آندروژن در زنان است مؤثر می باشد.

  نخل اره ای در درمان سندروم پلی کیستیک در زنان است مؤثر می باشد

  گل صدتومانی: اگرچه گل صدتومانی اغلب به عنوان دارویی برای دردهای دوره ای مثل فیبروئید در نظر گرفته می شود، اما هنگامی که به همراه شیرین بیان استفاده شود می تواند علائم سندروم تخمدان پلی کیستیک را از بین برده و به باروری زنان کمک کند.

  گل صدتومانی همراه شیرین بیان می تواند علائم سندروم تخمدان پلی کیستیک را از بین ببرد

  شیرین بیان: تحقیقات در چین نشان داده است که شیرین بیان می تواند در سندروم تخمدان پلی کیستیک و بهبود نظم قاعدگی و باروری مؤثر باشد. این گیاه همچنین از کبد و بافتهای غشایی در معده و مسیرهای تنفسی حفاظت می کند. شیرین بیان داروی خوبی برای باز یافتن سلامتی و بهبود بعد از بیماری است. شیرین بیان می تواند در سندروم تخمدان پلی کیستیک و بهبود نظم قاعدگی و باروری مؤثر باشد.

  درمان سندرم تخمدان پر کیست از طریق طب سنتی :

  مدت زمان درمان یک الی سه ماه طول می‎کشد و لازم است برای بهبود کامل در طول درمان مواد توصیه شده را به طور کامل مصرف نمایید.

  *بادکش زیر شکم و کمر. سعی کنید این کار را توسط افراد باتجربه و مهارت انجام دهید.

  *شبی یک لیوان عرق رازیانه همراه با یک قاشق مرباخوری عسل به غیر زمان پریودی.

  *مقداری عسل و سیاه_دانه نیم‎کوب را با هم مخلوط کنید و روزانه دو قاشق مرباخوری (صبح و شام) میل نمایید.

  *داروی ترکیبی (زاج به اندازه یک نخود بیشتر نشود + یک قاشق مرباخوری عسل + یک قاشق چایخوری روغن زیتون بودار تصفیه نشده) ساخته و در ایام پاکی در 14 مرحله به صورت واژینال استفاده نمایید.

  *درمان تکمیلی حجامت_عام (مهره‎های پشت یا میان دو شانه)، حجامت ساکرال (در ناحیه ساکرال کمی پایین‎تر از مهره‎های کمری کاملا بین دو باسن)، حجامت_زیر_شکم هر دو هفته یک‎بار می‎باشد، که باید تحت نظر پزشکان متخصص طب سنتی انجام گردد.

  *تنبلی تخمدان بیماری زنانه شایعی است و درمان‎های مختلفی برای آن وجود دارد، بنابراین در صورت مشاهده علائم این بیماری نگران نشوید؛ کافی است با یک متخصص مشورت نموده و با یافتن عوامل ایجاد کننده آن درصدد درمان برآیید.

  اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

   


  حوادث اختصاصی رکنا را اینجا بخوانید:

  رکنا: این راهکارهای توصیه شده بهترین و موثرترین درمان های کبد چرب معرفی شدند.

  رکنا: عسل در درمان بسیاری از بیماری موثر است و از نگاه سنتی این ماده غذایی شفابخش است.

  رکنا: برای درمان کبد چرب توصیه به تغییر رژیم غذایی می شود.

  رکنا:درمان های خانگی مناسب برای از بین بردن موخوره توصیه می شود به طور مثال استفاده از…

  خواص بومادران در درمان کیست

  یکی از بهترین توصیه های گیاهی جهت درمان اقسام کیست که خاصیت تحلیل و از بین برندگی فوق العاده ای دارد و به تجارب درمانی زیادی در مورد آن وجود دارد گیاه فراسیون سفید می باشد که بصورت عصاره غلیظ می تونید اون رو در طی یکماه مصرف کنید و علاوه بر درمان کیست از خاصیت تقویت تخمدان و رحم آن به خوبی استفاده کنید

  مطمئنید با فراسیون درمان میشه؟

  موضوعات داغ

  با اشتراک در خبرنامه رکنامهمترین و جدیدترین اخبار روز را در ایمیل خود داشته باشید:

  “سنجاق”

  مجری انحصاری تبلیغات رکنا

  سایت اینترنتی رکنا

  کلیه حقوق متعلق به

  سایت اینترنتی رکنا

  است

  شرکت دانش بنیان بازرگانی ملکی با هدف تولید و فرآوری و بسته بندی گیاهان دارویی سالم دارویی درسال ۱۳۹۳ از سازمان صنایع و معادن و کشاورزی مجوز گرفت و تحت عنوان برند ” الیسو اسکای/Elisso Sky” و ” سلمنتا هرب/Clementa Herb”نام تجاری خود را ثبت نمود و با همکاری جمعی از فارغ التحصیلان رشته گیاهان دارویی فعالیت خود را آغاز کرد.

  www.malekicommercialco.com

  @2017 – All Right Reserved.by malekicommercialco

  خواص بومادران در درمان کیست
  خواص بومادران در درمان کیست
  0

  دوره مقدماتی php

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *