آلبالوي وحشي

دوره مقدماتی php
آلبالوي وحشي
آلبالوي وحشي

ثبت نام سریع برای استفاده از تمام امکانات

شاخه خشک آلبالو وحشی کوهستانی کردستان، دمنوش آن بسیار دارویی و مفید🔶شاخه آلبالوی کوهی👌📌(بڵاڵۆک)👈دارو و درمان ناراحتیهای: کلیه و مجاری ادرار، پروستات، چربی و قند خون،…✍روش تهیه و مصرف…

آلبالوی کوهی، مرمره (نام علمی: Prunus incana) مترادف (نام علمی: Cerasus incana) نام یکی از گونه‌های زیرسرده گیلاس (زیرسرده) است. این زیرسرده در ایران ۹ گونه درخت و درختچه دارد که اکثراً در مناطق کوهستانی و صخره‌ای پراکنده‌اند.[۱]

دارای میوهای به رنگ قرمز ، سیاه و زرد است و با کوبیدن میوه و هسته آن و ترکیب کردن آن با روغن حیوانی معجونی به دست می آید که برای زخم معده و روده و یبوست کهنه بسیار مفید است.

اگر میوه آن را کوبیده و با آویشن مخلوط کرده و  از هر کدام 100 گرم ودر 250 سی سی آب جوشانده و مصرف شود برای دفع وسواس و فراموشی مفید است .

دوره مقدماتی php

جوشانده آلبالوی وحشی با گل بابونه و سنجد از هر کدام 50 گرم و در 250 سی سی آب ، برای دفع انواع ناراحتی های مثانه و آماس و چرک کلیه بسیار مفید است.

سبد خرید شما خالی است.

(درخت آلبالو – آلبالو وحشی – آلبالو خشکه – خواص آلبالو – طبع آلبالو)

درخت آلبالو یا Black cherry یا Sour Cherry با نام علمی Prunus Cerasus، از خانواده رزاسه (Rosaceae) است و آن را بومی جنوب غرب اسیا و اروپا می دانند. درخت آلبالو دارای بیش از ۱۰۰ گونه می‌باشد که بسیار شبیه به درخت گیلاس بوده با این تفاوت که نسبت به درخت گیلاس حجم کمتری را اشغال می کند. آلبالو نسبت به گیلاس مقاومت بیشتری به خاک های مرطوب دارد و میوه آن از گیلاس کوچک تر می باشد به طوری که هر میوه ی آن ۴ تا ۵ گرم است. به طور کلی از یک درخت بالغ ۳۰ کیلو گرم میوه برداشت می شود.

ایران ششمین تولید کننده آلبالو در جهان بوده که آلبالو چمپای مشهد از مشهور ترین آلبالو های ایران است. درخت آلبالو گیاهی خزان‌پذیر بوده و ارتفاع آن از ۳ تا ۱۰ متر متغیر بوده و عمر باردهی آن معمولاً ۲۵ تا ۳۵ سال است. این درخت دارای شاخه های بسار نرمی بوده که برای چیدن کار ما را آسان تر می کند. گل های آن دارای ۵ گلبرگ و ۵ کاسبرگ و پرچم و مادگی است. میوه آلبالو از دیگر میوه های هسته دار دیرتر باز می شود در نتیجه از خطر سرما زدگی در امان است. درخت آلبالو دارای میوه هایی به رنگ سرخ و ترش مزه دارد.

از خواص آلبالو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

آلبالوي وحشي

البته خواص آلبالو بسیار زیاد می باشد.

خاک درخت آلبالو برای بهتر رشد کردن نیاز به خاک بسیار مرغوب و با بافتی نسبتا سبک با زهکشی مناسب دارد. آلبالو در خاک های شور و قلیایی هم رشد می کند اما بهترین خاک برای رشد آن خاک های لمونی رسی است. در نظر داشته باشید یکی از مواد معدنی‌ای که این درخت به آن احتیاج دارد، پتاس بوده که به رشد بهتر گیاه کمک می‌کند و از سرمازدگی آن جلوگیری می‌کند.

آلبالو خیلی در معرض سرمازدگی نیست و ۶۰۰ تا ۱۶۰۰ ساعت سرمای زیر ۷ درجه سانتی گراد به آن آسیبی وارد نمی کند. این گیاه تابستان های خنک را دوست دارد و ریشه اش به خاک های مرطوب  مقاومت خوبی نشان داده است.

نیاز آبی آلبالو مانند گیلاس است، اما با این تفاوت که آلبالو نسبت به گیلاس به خشکی مقاوم تر است.

هرس برای آلبالوهایی که باروری کافی دارند انجام نمی شود.

آفات این گیاه مگس گیلاس است.

پیش‌رس و دیررس، درشت گرد و به‌ رنگ قرمز تیره بوده و دم کوتاهی دارد که از آن برای تهیه مربا و کمپوت استفاده می‌شود. این محصول هفته ی آخر خرداد برداشت می‌شود.

آلبالوی محلی یا رسمی دارای رنگ قرمز تیره بوده و مزه آن ترش می‌باشد که میوه های آن نسبتا ریز است.

آلبالوی گیسی پر بار بوده و دارای رنگ قرمز تیره است که طعمی ترش داشته و میوه آن نسبتا ریز است.

درختچه آلبالوی وحشی با نام محلی “بلالوک” که در میان جنگلهای انبوه بلوط و بنه جای گرفته و گاهی از این درختان به عنوان تکیه گاهی برای رشد و بالندگی هر چه بیشترش استفاده می کند. مردمان این دیار به آن بلالوک می گویند. نام فارسی آن محلب بوده که رویشگاه اصلی آن جنگلهای غرب کشور، لرستان، همدان، کردستان، بختیاری ،استان ایلام و همچنین شهرستان ملکشاهی می باشد. میوه این درختچه زیبا ریز است و شباهت زیادی به آلبالو دارد. گلهای این درخت سفید و معطر و عطری شبیه بادام تلخ دارد، اندازه میوه های آن در حدود ۵ میلی متر است که در ابتدا سبز رنگ و ترش و در خرداد ماه با رنگهای زرد، سیاه و قرمز شیرین می‌شود. بلالوک میوه ای جنگلی با خواصی بی نظیر بوده که دارای طبیعتی  سرد و خشک است.

در نظر داشته باشید که جوشانده آلبالوی وحشی با گل بابونه و سنجد، برای دفع انواع ناراحتی های مثانه و آماس و چرک کلیه بسیار مفید است. برای اطلاع از مقدار دقیق مصرف آن با متخصصان در این زمینه مشورت کنید.

آلبالوی کوهی، مرمره با نام علمی Prunus incana، نام یکی از گونه‌های زیر سرده گیلاس است. این زیرسرده در ایران ۹ گونه درخت و درختچه دارد که بیشتر در مناطق کوهستانی و صخره‌ ای پراکنده‌اند.

میوه های خشک بیشتر در زمانی که دسترسی به میوه های تازه وجود ندارد استفاده می شوند. مصرف انواع میوه های خشک مانند آلبالو که دارای خواص و کاربردهای زیادی می باشد طرفداران زیادی دارد. انواع آلبالو خشکه از ارقام مناسب آلبالو تهیه می شود و دارای طعمی خوب و خواصی خوب می باشد. آلبالو خشکه، فعالیت آنزیم های دخیل در فرآیند التهاب و احساس درد را کاهش می دهد در نتیجه می توان فعالیت ضد درد آلبالو را مطابق با استامینوفن، ایبوپروفن و ناپروکسن دانست.

طبیعت میوه های مختلف با هم متفاوت بوده و انواع خشک و تازه میوه ها دارای طبعی مخصوص به خود می باشند. آلبالو میوه ای است که دارای خواص زیادی می باشد و می توان این میوه را با توجه به خواص و طبع خاصی که دارد تهیه و استفاده کرد. طبع آلبالو خام سرد و خشک می باشد و زمانی که میوه آلبالو به طور کامل نرسیده و ترش مزه است دارای طبعی سردتر و خشک تر است بنابراین بهتر است افرادی که به طبع سردی میوه ها حساس هستند همراه با آن یک گرمی میل کنند و یا دمنوش آن را استفاده نمایند و در میزان مصرف متعادل عموما مشکلی پیش نخواهد آمد. طبع آلبالو از منظر طب سنتی در گروه میوه‌های که مزاج آن، سرد و خشک است. معمولا در طب سنتی از عسل به‌عنوان مُصلح آلبالو نام برده می‌شود زیرا طبع آلبالو سرد و خشک است.

(درخت آلبالو – آلبالو وحشی – آلبالو خشکه – خواص آلبالو – طبع آلبالو)

(فروشگاه آنلاین بهرویش همیار کشاورزان)

ارسال به سراسر کشور

خرید آسان

تضمین قیمت

امنیت خرید

از تخفیف‌ها و جدیدترین‌های فروشگاه باخبر شوید:

شبکه های اجتماعی

آلبالوي وحشي

خانواده بهرویش با نام اصفهان بذر با سابقه کاری 35 ساله در زمینه تجارت نهاده های کشاورزی به عنوان یکی از معتبرترین مراکز عمده فروش بذر به صورت سنتی فعالیت داشته و از سال 1388 در جهت خدمت رسانی به کشاورزان و تکمیل کادر فنی و توسعه فعالیت های خود با متد و روش های روز دنیا اقدام به تاسیس شرکت بهرویش با شعار (توسعه کشاورزی حرفه ای)نمود. تولید و تامین نهاده های کشاورزی از جمله بذر و کود شیمیایی با بهترین کیفیت و ارائه خدمات فنی و مهندسی طبق اصول علمی روز دنیا و با در نظر گرفتن اصل مشتری مداری در همه زمینه ها، چهارچوب اصلی شرکت بهرویش را تشکیل می دهد، که هدف آن کمک به کشاورزان برای افزایش عملکرد کشت در واحد سطح و تولید محصول سالم است.همچنین این شرکت برای تکمیل زنجیره مواد غذایی و صادرات محصولات کشاورزی ایران به سایر نقاط جهان، گروه بازرگانی محصولات کشاورزی را تاسیس کرده و در حال بررسی بازارهای کشورهای همسایه و شناسایی شرکت های معتبر خارجی به منظور اعطای نمایندگی می باشد.

طراحی و اجرا توسط شرکت دیجیتال مارکتینگ رادمان

لطفا صبر کنید. در حال دریافت اطلاعات…

آلبالوي وحشي
آلبالوي وحشي
0

دوره مقدماتی php

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *