مضرات جوش شيرين در کباب کوبيده

دوره مقدماتی php

خواص دارویی و گیاهی


;

در میان 6000+ رستوان و کافی‌شاپ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

مهدی کاشفی سرآشپز خوشرو و متین رستوران خاقان، 31سال دارد و 16سالی می شود که به کار آشپزی مشغول است. او اهل همدان می باشد و عاشق کارش است و به گفته خودش اگر به 16 سال قبل هم برگردد باز هم همین شغل را انتخاب می کند.
او که چند سال قبل به صورت اتفاقی وارد رستوران نایب شده بود با پشتکار و تیزهوشی اش توانست به عنوان سرآشپز رستوران نایب ساعی فعالیت خود را ادامه دهد. با دعوت آقای صفایی مدیر رستوران یک سالی می شود که همکاری اش را با خاقان آغاز کرده و توانسته با غذاهای خوشمزه و با کیفیتش مشتریان زیادی را جذب رستوران نماید.

با سرآشپز رستوران خاقان

کباب کوبیده محلی و کباب لقمه

دوره مقدماتی php

سرآشپز ما قرار شده که امروز کباب لقمه و کباب محلی را برای ما آموزش بدهد. مواد اولیه این غذا برای 10نفرکه توسط سرآشپز آماده شده به شرح زیر است:
یک کیلوگرم گوشت چرخ کرده که شامل:
گوشت چرخ کرده گوسفندی 600 گرم
گوشت چرخ کرده گوساله 300 گرم
قلوه گوسفندی 100 گرم
نمک 15 گرم
فلفل 10 گرم
جوش شیرین 70 گرم
پیاز چرخ کرده آب گرفته 300 گرم
زعفران یک قاشق چایخوری


 

 

 

سرآشپز دلیل استفاده کردن از قلوه را خوشمزه و آب دار شدن و بخصوص نریختن گوشت عنوان می کند و بعد اینگونه شروع می نماید.
قبل از چرخ کردن گوشتها باید نمک کافی به آنها بزنیم تا زمانیکه در دمای زیر صفر گذاشته می شوند خودشان را بگیرند.
سرآشپزما پس از آماده کردن گوشتهای چرخ کرده ابتدا پیازی که کاملاً آبش گرفته شده بود را بر روی گوشتها ریخت، سپس جوش شیرین را به پیازها اضافه کرد بعد مقداری فلفل سیاه و در آخر زعفران را بر روی جوش شیرین و پیاز ریخت و بدون مخلوط شدن آنها با گوشت، با دقت و آرام آرام پیاز را به همراه زعفران و جوش شیرین و فلفل سیاه مخلوط نمود. بعد از مخلوط شدن این مواد شروع به ورز دادن گوشت کرد.

 

آنقدرگوشتها را ورز داد تا به گفته خودش آن چسب که باعث می شود گوشت نریزد را ایجاد کرد. به گفته سرآشپز زمانیکه گوشتها به سختی از هم جدا شوند نشان دهنده چسبناک شدن گوشتها می باشد. سرآشپز ما اعتقاد دارد که هیچگونه دنبه ای به کبابش اضافه نمی کند زیرا بوی بدی ایجاد می کند.
حالا زمان سیخ گرفتن کبابها فرا رسیده است. سرآشپز از دستیارش تقاضای آب دست می کند این آب دست باعث می شود زمانیکه گوشتها را سیخ می گیرند، به دست نچسبند و به راحتی جدا شوند.

 

          

سرآشپز ما که ابتدا می خواهد کباب لقمه و بعد کباب کوبیده محلی درست کند 180گرم گوشت را برمی دارد و با مهارت خاصی آن را که بازباز سیخ می گیرد و گوشه ای می گذارد. این بار نوبت کباب محلی سرآشپز می باشد که فرقش با کباب لقمه در این است که اولاً سیخهای این کباب کوچکتر و با فاصله کمتر و ظریفتر سیخ می شود و بعد از پخت بر روی آن کره محلی که مخصوص تبریز است، ریخته می شود.
سپس مرحله درست کردن آتش است که سرآشپز صبر می کند تا زغالها با پمپ بادی که زیرشان قرار دارد خودشان را بگیرند و قرمز شوند. سپس بعد از  قرمز شدن و گرفتن زغالها، کبابها را بر روی آتش می گذارد و بعد از سه دقیقه کبابهای داغ و خوشمزه را در ظرفی سفید رنگ و زیبا قرار می دهد.

الان دیگر نوبتی هم باشد نوبت روغن محلی تبریز است که سرآشپز پس از داغ کردن آن با قاشقی بزرگ کبابها را مملو ازروغن می کند، سپس شروع به تزئین ظرف می نماید.
او با دقت دو عدد گوجه فرنگی، چیپس سیب زمینی و خیارشور و گوجه فرنگی را در کناره های ظرف جای می دهد. در آخر چند شاخه جعفری و یک عدد لیمو ترش تازه را هم به آنها می افزاید.
در آخر سرآشپز، برنج دو بار کشت را که رویش را با زعفران تزئین کرده است، در ظرفی زیبا می کشد و آن را کنار کبابها می گذارد.

 

                               

هر فصل سالادهای مخصوص خود را دارد و بسته به آن رنگ، طعم و مواد غذایی موجود در س…

چقدر با سوشی آشنا هستید؟ تابه حال سوشی را امتحان کردهاید؟ یکی از رستورانهایی که …

رستوران پیچ دستور اول
موهیتوی نارنج
رستوران پیچ یکی از معدود رستورانه…

حتماً این مدت اسم رستوران فنسی را بسیار شنیدهاید. با وجود تازه تأسیس بودن ای…

رستوران سور در دو ماه اخیر به لحاظ کیفیت بالای بهداشت یکی از دو ر…

اپلیکیشن موبایل فیدیلیو را دریافت کنید.

آرایش

مدل مو

مدل لباس

اخبار

سبزی خردکن

ثبت دستور پخت
عضویت
ورود

توضیحاتی در مورد گوشت کباب:
برای تهیه گوشت کباب کوبیده دسورات و توصیه های زیادی شده است اما مهم در گوشت این کباب میزان چربی آن است که شما میتوانید میزان چربی را 20 درصد گوشت در نظر بگیرید یعنی برای یک کیلو گوشت 200 گرم چربی اضافه کنید دقت کنید که شما میتوانید از گوشت قلوه گاه استفاده کنید که چرب است و نیازی به چربی ندارد و یا از ترکیبی از قلوه گاه و گوشت لخم . گوشت مناسب برای کوبیده قسمت سردست و گردن نیز میباشد که چربی مناسبی دارد. نوع گوشت بسته به ذائقه است اما بیشتر گوسفند توصیه شده است که کمی بو میدهد ولی میتوان ترکیب گوسفند و گوساله یا گوساله به همراه کمی چربی گوسفندی استفاده کرد که همه این ها مناسبند. چربی بیش از حد گوشت نه تنها باعث خوشمزه تر شدن کباب نمیشود بلکه باعث ریختن کباب از سیخ هم میباشد .
گوشت کباب کوبیده را ترجیحا نشورید و یا اگر این کار را میکنید چند ساعت قبل از چرخ این کار را انجام دهید و بگذارید تا کاملا خشک شده و آب نداشته باشد.
گوشت را حتما دو دفعه چرخ کنید.
طرز تهیه :
1- گوشت را دوبار چرخ کرده و کنار بگذارید .
2- پیاز را رنده ریز کرده یا در دستگاه های غذا ساز ریخته و کامل له کنید در پارچه ای نخی ریخته تا آب آن کاملا خارج شده و فقط تفاله آن بماند. توجه داشته باشید این هم یکی از نکات بسیار مهم است که باعث نریختن کباب از سیخ میشود.
3- گوشت و پیاز و نمک و فلفل را به همراه زعفران آب زده مخلوط کنید و کاملا و با حوصله چنگ بزنید این کار را به مدت 30 دقیقه انجام دهید.
4- در مورد زعفران توصیه میشود که استفاده کنید چون عطر و طعم بسیار خوبی به کباب میدهد ولی اگر در دسترس ندارید مشکلی در کباب ایجاد نمیشود اگر استفاده نکنید. در مورد جوش شیرین باید عرض کنم که بعضی از دوستان اعتراض میکنند که کباب ما مانند کباب های بیرون و رستوران ها تپل نمیشود . دلیل این موضوع همین استفاده از جوش شیرین است که باعث پف کردن گوشت و تپل شدن کباب میشود. البته چون جوش شیرین ماده ای مضر است زیاد توصیه نمیشود که در منزل هم شما به همین روش از آن استفاده کنید . ولی خوب یک بار هزار بار نمیشه بعضیا معتقدند سر فدای شکم…
5- مواد را که خوب و کامل مخلوط کردید و چنگ زدید به مدت 1 ساعت در ظرفی در بسته در یخچال قرار دهید این کار باعث میشود که چربی گوشت سفت شده و راحت تر سیخ شود و روی سیخ خود را بگیرد.
6- گوشت را به سیخ بزنید . یک کاسه آب کنار دست خود بگذارید و اگر احساس کردید زمان صاف کردن و یک دست کردن گوشت به دست شما میچسبد کمی دست خود را مرطوب کنید. توجه کنید که گوشت یک دست روی سیخ باز شده باشد و کباب در بعضی قسمت ها کلفت و نازک نباشد این مسئله بسیار مهم است چون قسمت های کلفت روی منقل سنگینی کرده و باعث ریختن کباب میشود و قسمت ها نازک میسوزد.
7- زمانی که تمام سیخ ها آماده شد سیخ ها را به مدت نیم ساعت در یخچال بگذارید . این کار نیز باعث سفت شدن چربی و نریختن کباب میشود.
8- هنگام کباب کردن توجه کنید که کباب کوبیده باید سریع روی منقل بچرخد . یعنی زمانی که شما همه سیخ را روی منقل چیدید از سیخ اول شروع به چرخاندن کباب کنید و این کار را تا آخر آماده شدن کباب ها ادامه دهید.
9- گوجه فرنگی که همراه همیشگی کباب کوبیده است فراموش نشود . گوجه ها را گوچک انتخاب کنید . به سیخ بکشید و کنار کباب ها روی منقل قرار دهید تا کاملا کباب شوند و پوست آنها سیاه شود.میتوانید یک سیخ فلفل هم کنار کباب ها بگذارید .

درباره ما
|
تماس با ما
|
تمامی حقوق این وبسایت متعلق به شرکت آماده لذیذ است.

کباب کوبیده یکی از غذاهای سنتی ایرانی هاست که 4 نوع اصلی دارد؛ کباب کوبیده ساده، کباب کوبیده لقمه ای، کباب نگینی (که روی گوشت به سیخ کشیده شده، تکه های کوچک جوجه کباب گذاشته می شود) و کباب کوبیده زعفرانی.

برای آماده سازی و طبخ کباب کوبیده ساده باید 9 نکته را رعایت کرد:

1. مهم ترین نکته هنگام تهیه کباب کوبیده، آب پیاز است که حتما باید کاملا گرفته و فقط پیاز رنده شده به گوشت اضافه شود.

2. برای گرفتن آب پیاز می توانید پیاز رنده شده را در تنظیفی تمیز بریزید و آب آن را بگیرید. به طوری که حتی قطره ای آب باقی نماند. یادتان باشد که زیاده روی در مصرف پیاز باعث وارفتن کباب و ایجاد بوی بد در غذا می شود.

3. گوشت مورد استفاده در کباب کوبیده بهتر است از دو بخش چرب و خشک تشکیل شود، یعنی گوشت نسبت چربی بیشتر یا کمتری داشته باشد. بهترین قسمت ها مغز ران و شکمبه هستند که توصیه می شود مخلوط و با هم چرخ شوند.

4. هرگز برای تهیه کباب کوبیده از آرد، نان خشک یا جوش شیرین استفاده نکنید، زیرا اگر تمام نکته ها را در تهیه مایه گوشت به کار ببرید، دیگر استفاده از مواد یاد شده، آن هم برای راحت تر به سیخ کشیدن کباب، لزومی ندارد.

5. استفاده از زردچوبه در تهیه این غذا خطای بزرگی است. فراموش نکنید که ادویه های مناسب کباب کوبیده، زعفران، نمک و مقدار کمی فلفل سیاه هستند. البته زعفران را در کباب کوبیده زعفرانی استفاده می کنند و لزومی ندارد که در کباب کوبیده ساده ریخته شود.

6. بعد از مخلوط کردن تمام مواد با هم، بهتر است که چند ساعت گوشت در یخچال بماند تا در اصطلاح آشپزی «بیات» شود. این کار باعث می شود گوشت به سیخ کشیده شده نریزد.

7. بعد از به سیخ کشیدن کباب ها، سیخ ها را هم مدتی در یخچال قرار دهید و بعد آنها را برای طبخ روی آتش بگذارید تا از ریختن گوشت روی آتش جلوگیری شود.

8. فاصله سیخ ها از آتش نباید کم باشد زیرا باعث می شود کباب ها بسوزند. این فاصله زیاد هم نباید باشد تا کباب ها نپخته باقی نمانند. تند تند چرخاندن سیخ ها هم باعث می شود مغز کباب ها نپخته بماند پس به آرامی آنها را روی آتش بگردانید.

9. صرفنظر از ارزش غذایی، خوش طعم ترین نوشیدنی با کباب کوبیده دوغ مزه دار شده با سماق، گل سرخ، نعناع و پونه خشک است که توصیه می شود با نمک کم تهیه شود.

اگر چربی خون دارید

چربی های مرئی گوشت را تا جایی که می توانید بگیرید. البته این موضوع باعث خشک شدن کباب کوبیده خواهد شد. در ضمن از افزودن کره به این غذا خودداری کنید زیرا با این کار مقدار کالری دریافتی تان چند برابر خواهد شد. به جای خوردن حجم زیادی برنج با کباب، آن را با بشقابی از سالاد سبزی های تازه میل کنید تا انرژی مازاد دریافتی، اضافه وزن و افزایش چربی خون را برای شما در پی نداشته باشد.

اگر کم خونی دارید

گوشت قرمز از منابع عالی آهن است بنابراین خوردن یک سیخ کباب کوبیده می تواند مقادیر قابل ملاحظه ای آهن را به بدنتان برساند، البته اگر این غذا را با آبلیموی تازه یا یک لیوان آب پرتقال بخورید. فراموش نکنید که خوردن کباب با ماست یا دوغ، به دلیل کلسیمی که در این مواد غذایی وجود دارد، باعث کاهش جذب آهن می شود پس به جای یک کاسه ماست موسیر، کباب تان را با یک بشقاب سالاد بخورید.

اگر یبوست دارید

بهتر است کباب را با سبزی های کباب شده ای مانند گوجه فرنگی، قارچ و فلفل سبز یا دلمه ای همراه کنید تا فیبر دریافتی تان افزایش و عملکرد دستگاه گوارش تان بهبود یابد. البته افزودن کمی روغن زیتون به غذا نیز موثر خواهد بود و چه بهتر که نوشیدنی همراه کباب، یک لیوان آب باشد.

سامان گلریز – مدرس آشپزی
***

خوب است اما کامل نیست

ممنون مطلب خوبی بود

ممنون آموزش خوبی بود

عالی بود استفاده کردیم ممنون

عالی بود ممنونم

سلام.وبسایتتون خیلی خوب و مفیده.به کارتون ادامه بدین

ممنون . گوشت های موجود در فروشگاه آماده برای کباب هست ؟ گوشت گلتاج؟

من بارها انواع اقسام گوشت ها را با رعایت تمام درصدها و مقدار پباز امتحان کردم به هیچ وجه طعم کباب کوبیده را نمیدهد حتی کم کیفیت ترین کبابی ها هم طعمی دارند که هیچکدام از این سایت ها دستوراتی که گذاشته اند فاقد آن طعم هستند در حقیقت رمزی در این ترکیب هست که فقط آنهایی که برای کبابی ها درست میکنند میدانند و حتی اکثر مغازه های کبابی شخصی را می آورند که گوشت را ترکیب و سپس سیخ میکند

ظاهرا حق با شماست، ما هم درست کردیم اما طعم کباب بیرون رو نمیداد..

با سلام نکات ریزی در پخت کباب هست که اجرای اونها موجبات خوش طعم شدنش رو میده. یه ذره اینور اونور شدنش کامل مزه اش رو تغییر می ده. پیاز رنده شده نباید همان لحظه به کباب اضافه بشه، باید دو سه ساعتی بهانه تا تلخیش از بین بره. یادتان باشه کباب از کم ارزش ترین گوشت باید درست بشه، نه کم کیفیت!! قسم اعظم گوشت باید شامل قلوه گاه و پیش ناف باشه و کمی گوشت ران بزنید، از ریزه کاری هایی که میشه بهش اشاره کرد، اشکالی هست که رو کباب ایجاد میشه و اصطلاحا بهش گل کباب میگن، که باعث میشه حرارت به مغز کباب برسه، موضوع بعد آب دست هست که باید در به سیخ کشیدن استفاده کرد که باعث انتقال حرارت و پف کردن کباب میشه، جوش شیرین هم فقط برای ماندن گوشت بر روی سیخ نمیشه، دلیل استفادش چیز دیگریه. من تو این سایت ها زیاد نمیام. اگر طی آشپزی کمکی خواستید به آیدی تلگرامم پیام بدین
@muhammadshoja

جوش شیرین باعث پف کردن و چشمگیر کردن کوبیده میشه

ما هم همه جوره امتحان کردیم ولی مزه کباب بیرون نمیده. حتی اون کبابایی که میگن با پوست مرغ. ظاهرا فوت کوزه گری در کاره

سلام
برای بهتر نتیجه گرفتن بهتر است یک بار بر خلاف نظر نگارنده مقدار پیاز را حدود یک چهارم تا یک سوم گوشت در نظر بگیرید و آب پیاز را کامل نگیرید. فقط در حدی که گوشت آبکی نباشد. نکته دیگه ادویه است که مقداری فلفل و زنجبیل طعم خوبی به کباب شما میدهد. نکته بعد چند بار چرخ کردن گوشت با دنده متوسط می باشد. در ضمن گوشت باید حتما مخلوط گوسفندی با گوساله یا شتر (بسته به طبع شما) باشد. یک بار امتحان کنید.

خدا شاهده دیوونه شدم؛؛
ار سایت و هر نرم‌افزار و ار کتابی سر زدم یه چیز گفته
یکی میگه جوش شیرین بریز یکی میگه نریز
یه جا نوشته آرد بریز یه جا نوشته نریز
یکی نوشته گرمش کن یکی نوشته سردش کن
یکی نوشته آبلیمو بزن یکی میگه نزن
یکی گفته پیاز زیاد بریز یکی میگه کم بریز

عه عه عه
اعصابمون خورد شد بخدا

باید امتحان کنید از دستپخت یکی و بعد اگر خوشتون اومد بهره‌مند بشید. تو پاسخ ها توضیح دادم.

سلام ..برایدرست کردن ۶ سیخ کوبیده ۶۰۰ گرم قلوه گاه و ۴۰۰ گرم ران گوساله و ۴عدد پیاز متوسط .مقداری نمک و فلفل سیاه (به مقدار دلخواه)نکته مهم در تهیه رونده چرخ کردن گوشت ۳ بار بادنده کوچک چرخ گوشت و ورز دادن آن به مدت یک ربع هستش

اره یه موادی میزنن که تو هیچ کدوم از این سایتا نام نبردن. یه مایع مخصوص داره

من میگم بهتون چ موادی میزنن
اولا حتما پودر اسیاب شده نون میریزن
دوما از قلوه گاه هم استفاده میکنن..چند بار چرخ میکنن ..اول این سایت هم گفته شکمبه.
پس یعنی از دل و قلوه هم استفاده میکنن..
از طرفی اونا دمبه رو اب میکنن ..گاهی روی گوشت میریزن تا خوش طعم تر بشه

این ترکیب زیاد جالب نیست. پودر نان، کباب را خشک میکنه، کباب باید نرم و آبدار و خوشمزه باشه. چرخ کردن زیاد هم دردی را دوا نمی کند. اما قلوه گاه رو درست فرمودین

با سلام بنده هم نظر شما را دارم.من هم خیلی امتحان کردم ولی باز هم مثل بیرون نمیشه. تغزه کبابی های بیرون او گوشتی که ما بکار میبریم رو هم استفاده نمی کنند.

بهترین ترکیب گوشت کباب کوبیده ۶۰ درصد قلوه گاه گوسفند و ۴۰ درصد سردست گوساله است. برای هر کیلو گوشت فقط دو عدد پیاز متوسط رنده شده و آب گرفته شده استفاده شود. یه مقدار فلفل سیاه و نمک و مقداری زعفران دم کرده اضافه کرده و به قدری ورز میدیم تا چربیهای گوشت وا رفته و به دست بچسبه. قبل به سیخ کشیدن بزارید گوشت ورز داده شده ۱ ساعت تو یخچال بمونه تا بیات شه و از سیخ نریزه. من از یکی از رستورانها بابت نرمی کباب پرسیدم که گفتن از یه قسمت چربی دور گوشت به نام شهله با (دنبه اشتباه نشه) استفاده میکنند که خیلی ارزون و بی کیفیته و باعث نرم شدن کباب میشه.

برای دانستن رمزش بیاید کبابی اذربایجان تو این ادرس
تهران شهریار میدان جهاد کباب بناب اذربایجان (ایلار)

خب شما اینجا بگین

منم امروز خیرسرم روزه بودم هوس کوبیده کردم تمام نکات رو هم رعایت کردم
ولی تا تو منقل گذاشتم گوشتا از سیخ افتادن رو زغال

دوستان مهمترین بخش که باید رعایت شود گوشت خشک شده است یعنی باید حداقل یک روز پس از شسته شدن در یخچال نگهداری کرد تا آب آن کاملا خشک شود

ورز دادن گوشت چرخ کرده برای آماده شدن برای به سیخ زدن چقدر باید انجام شود

سلام استفاده کردم از تجربیات همه شما منم درست کردم هم ریخت کبابم هم کوچیک شد

سلام دوستان. من هیچوقت کوبیده هام از سیخ نمی افتند. گوشت رو چرخ میکنم با مقداری دنبه البته زیاد نباید چربی انداخت بعد از دو بار چرخ کردن خوب ورز میدم که چربیش رو دستم مشخص بشه به تعداد ۸ سیخ گوشت برمیدارم اندازه ش دست خودتونه. بعد دو تا پیاز متوسط رو رنده میکنم کامل آبشو میگیرم و کنار میزارم کمی تلخیش بره بعد نمک و فلفل سیاه به گوشتم اضافه میکنم و یک قاشق غذا خوری آرد، بعضی وقتا یک تخم مرغ میزنم (دلخواه هست) بعد پیازم رو که آبشو گرفته بودم اضافه میکنم و خوب ورزش میدم بعد ۲۰ دقیقه تو فریزر استراحتش میدم بعد به سیخ میزنم و سر گوشت و انتهای گوشتی که رو سیخ زدم با فشار دست پرس میکنم که باز نشه وقتی رو منقل میزارم اولش سریع پشت و رو میکنم که از رو سیخ جدا نشه کمی که حرارت دید دو طرف دیگه مدام مراقبم جدا نشه و اصلا نمیفته. امیدوارم توضیحاتم به کارتون بیاد.

دوست عزیز به این فرمولا توجه نکنید من یه فرمول بی دردسر بهتون میگم 600 گرم گوشت گوساله 400 گرم گوشت مرغ قسمت چربش مثل ران. 300 گرم تفاله پیاز. 4 بار چرخ کنید. بعد با دست جمعش کن اگر یه ضرب از طرف جمع شد اماده ست اگر از هم پاشید کمی آرد سوخاری بزن. بعد سیخ کن بزار تو یخچال بمونه. اما نکته مهم که خیلی دوستان اشاره نکردن این که دقت کنید کبابتون رو سیخ سنگین یا ناهماهنگ نباشه یعنی یه طرف ضخیم یه طرف باریک نباشه. این نکات استفاده کنید هیچ افزودنی نمیخواد. بو و مزه کباب کوبیده هم مربوط به دنبه یا جربیش و پیازش که هرجی کهنه تر بشه عطر گوشت بهتر میکنه یعنی به اعتقاد من هر چی گوشتتون تو پیاز تو فصای باز بمونه عطر بهتری میده

من خودم کوشت گوسفند و گوساله را با هم دوبار چرخ میکنم یه کوچولو دنبه باهاش چرخ میکنم بیاز را رنده میکنم آبش را میگیرم مقداری نمک با فلفل سیاه اضافه میکنم به اندازه ۴ دقیقه ورز میدم یه نیم ساعتی میزارم تو یخچال همون لحظه سیخ میکشم و رو آتیش میزارم اصلا نمیریزد

نظر


In order to pass the CAPTCHA please enable JavaScript

Copyright © 2016 kadbanoo.net, All rights reserved.

حالا اگر شما از آن دسته افراد هستید که همیشه هنگام كباب كردن با مشكل ریختن مواد روی آتش مواجه هستید، ما در اینجا به‌طور مفصل به روش پخت و فوت و فن‌های آن می‌پردازیم. پس از همین امروز وعده نهار یكی از روزهای پایان این هفته یا هفته آتی را با چلوكباب خانگی به خانواده تان بدهید.مواد لازم برای 6 نفر:- گوشت چرخ كرده:یك كیلوگرم گوشت گوسفندی و یا ترکیبی از گوشت گوساله و گوسفندی ( به نسبت 50%) پیاز: 300 گرم یا یک عدد پیاز بزرگ برای هر کیلو گوشتزعفران ساییده شده: یك قاشق چای‌خورینمك و فلفل؛ به مقدار كافی

نکاتی به نگام خرید گوشت مورد نیاز:1- مناسب ترین گوشت برای پخت کباب کوبیده، گوشت قلوه گاه (گوشت بین دنده ها) گوسفند است. در صورت تمایل به استفاده از گوشت گوساله بهتر است راسته را انتخاب کنید که چربی کمتری دارد چرا که چربی مورد نیاز توسط گوشت گوسفندی تامین می شود. پخت كباب كوبیده با گوشت گوساله به‌تنهایی امكان ندارد زیرا گوشت گوساله فاقد چربی لازم است. البته استفاده از قسمت‌های خیلی چرب گوشت گوسفند نیز برای پخت كباب كوبیده و سلامتی شما مناسب نیست.

2- گوشت خریداری شده باید حتما چندین بار (دست کم 4 بار) چرخ شود. این کار به ورز داده شدن گوشت کمک کرده و از متلاشی شدن کباب شما جلوگیری می کند.

روش آماده سازی و عمل آوری:1 – ابتدا كاسه بزرگی آماده كرده و پیازها را پس از پوست كندن و شستن با رنده ریز در آن رنده كنید. نکته1: مقدار پیاز نباید زیاد باشد چراکه گوشت را آبدار کرده و موجب ریختن آن به هنگام پخت می شود و دیگر اینکه کباب را شیرین و بد مزه می کند.نكته 2: حتما پیاز رنده شده را  با دست بچلانید و آب اضافی آن را خالی كنید.2 – گوشت چرخ كرده را همراه با نمك و فلفل به پیاز رنده شده اضافه كنید. نکته: افزودن فلفل تنها برای گرفتن بوی بد گوشت است و نباید موجب تند شدن غذای شما شود.

3- زعفران ساییده شده را نیز در كمی آب‌جوش حل كرده و در این مخلوط گوشتی بریزید و با دست‌تان مواد را خوب ورز دهید تا مایه كباب حالت چسبنده پیدا كند.  همانطور که گفته شد این چسبندگی راز موفقیت شما در پخت این کباب است بنابراین گوشت را آنقدر ورز دهید که بتوانید با یک حرکت همه آن را از داخل ظرف بلند کنید و گوشت جدا نشده و نریزد. سپس مخلوط گوشتی را به مدت 2 تا 3 ساعت در یخچال و یا بیرون از آن قرار دهید تا اصطلاحا عمل آید.

به سیخ کشیدن کباب ها:1-برای سیخ كردن كباب هم باید توجه داشته باشید که از سیخ های پهن برای پخت این کباب باید استفاده کنید. 2- قبل از اینکه شروع به کار کنید هم مقدماتی لازم است. ابتدا در كاسه كوچكی مقداری آب سرد بریزید و كنار دست‌تان قرار دهید. حالا پیش از برداشتن مایه كباب دست‌تان را در آب خیس كرده، یك مشت از مایه را بردارید و به شكل دوك درآورید؛ سپس همان‌طور كه مواد در دست راست‌تان قرار دارد، سیخ را روی مایه دوكی بگذارید و شروع به پوشاندن سطح سیخ با مایه كباب كنید.در پایان دوباره دست‌تان را در آب سرد فرو كنید و روی سیخ فشار دهید تا اثر انگشتان شما بر گوشت باقی بماند. حالا ابتدا و انتهای كباب را به سیخ بچسبانید و كناری بگذارید. همین كار را درباره همه مواد و سیخ‌ها انجام دهید.

نحوه پخت:اکنون آتش را بر پا كرده، سیخ‌ها را روی آن قرار دهید. دقت کنید که اگر آتش را توسط ذغال و هیزم دایر کرده اید باید صبر کنید تا شعله آن فروکش کرده و تنها ذغال گداخته در منقل شما وجود داشته باشد. این برای این است که در صورتی که از مواد اشتعال زایی همچون نفت استفاده کرده باشید، بوی آن از بین رفته و غذای شما بد بو نشود و یا اینکه دوده هیزم و یا ذغال شما به طور کامل سوخته باشد و بر روی غذای شما ننشیند.

سپس سیخ های کباب را روی آتش بچینید. فقط به خاطر داشته باشید كه ابتدا باید سیخ ها را مرتب و با دقت به دفعات بچرخانید تا گوشت خودش را بگیرد؛ وگرنه به دلیل خام بودن یک طرف کباب و سفت شده طرف دیگر کباب متلاشی شده و بر روی آتش می ریزد. وقتی گوشت كمی برشته شد، دیگر باد زدن لازم نیست.

نكته: با وجود اینكه طبق این دستور دیگر نباید نگران ریختن كباب باشید ولی برای اطمینان بیشتر یكی دو تخم‌مرغ به مایه كباب اضافه كنید.

نحوه سرو غذا:

شما می توانید برای خوشمزه تر شدن غذای خود آن را با مخلفاتی چون گوجه و فلفل سبز سرخ شده و سماق و سبزی های معطر، بویژه ریحان و نوشیدنی سالمی چون دوغ به همراه کمی نان تازه میل کنید.در صورت تمایل هم می توانید آن را به همراه پلو و به صورت چلو کباب نوش جان کنید. بازگشت به صفحه نخست 

در مورد قرص دمیترون چه می دانید؟ آیا شما آن را با اندانسترون می شناسید؟ از عوارض این دارو با خبر هستید؟ آیا می دانید که این دارو حتما باید با تجویز پزشک و زیر نظر ایشان مصرف گردد؟ چون می تواند عوارض شدید و خطرناکی مثل سندروم سروتونین ایجاد کند. برای کاهش عوارض آن باید بهترین دوز مصرف نسبت به سن و شرایط بیماری شما تجویز گردد. در این بخش از داروهای در مورد علل مصرف، تداخلات دارویی، عوارض، نحوه مصرف این

دوران بارداری یکی از مهمترین بخش های زندگی زناشویی است. در این عرصه از زندگی، زنان باردار دچار تغییراتی در جسم و روان خود می شوند که با داشتن آگاهی و دانش در مورد دوره بارداری هفته به هفته می توانند این دوران را با موفقیت پشت سر بگذارند. اینکه بدانید در هر هفته جنین شما چه تغییراتی کرده و به چه مواد غذایی بیشتر احتیاج دارد، می تواند بسیار هیجان برانگیز و کمک کننده باشد. برای راهنمایی شما عزیزان، کلاس آمادگی بارداری

آبا می دانید ترنس چیست ؟ آیا ترنس همان تراجنسی است؟ تا چه حد با ترنسکشوال (Transsexual)، آشنایی دارید؟ تفاوت بین ترنسکشوال را با همجنسگرایی می دانید یا شما هم فکر می کنید این دو مسئله، یکی هستند؟ جالب است بدانید که ترنس ها در چه شرایطی زندگی می کنند  و روحیات آنها چگونه است. در این مقاله از می خواهیم به بررسی ترنس ، انواع آن ، درمان هورمونی آن و شرایط لازم برای انجام عمل جراحی تغییر جنسیت بپردازیم. اگر می

این زائده گوشتی نرم که بر روی اندام تناسلی ظاهر می شود، زگیل تناسلی خفیف نام دارد. یک عفونت منتقله از راه جنسی ( STI ) ناشی از ویروس پاپیلوم انسانی یا همان HPV می باشد که این روزها زیاد به گوش تان خورده است. زگیل تناسلی خفیف ممکن است باعث درد، ناراحتی و خارش شود. زگیل تناسلی خفیف چیست؟ زگیل های تناسلی به خصوص برای زنان بسیار خطرناک هستند چرا که برخی انواع اچ پی وی می توانند باعث ایجاد سرطان واژن و سرطان

در چند وقت اخیر در شبکه های اجتماعی اینفلوئنسرهای آرایشی و بهداشتی مژه هایی را تحت عنوان مژه مگنتی یا مژه مغناطیسی یا حتی مژه آهنربایی معرفی کرده اند. در این پست قصد داریم ببینیم که مژه های مگنتی که افرادی مثل صدف بیوتی یا هدی بیوتی به شدت این روزها در حال معرفی اونها هستن، دقیقا چی هستن و چه کاربردی دارند. مژه مگنتی (مژه مغناطیسی) چیست؟ یکی از مشکلات مژه های مصنوعی استفاده نسبتا دشوار و برخی عوارض اونهاست. بیشتر مژه های برای

مصرف چه مقدار پروتئین مناسب است؟ مصرف این ماده مغذی به صورت روزانه چقدر لازم است؟ آیا به اندازه کافی از  این ماده ضروری استفاده می کنید؟ چه

دغدغه های این روز های خانواده ها راجع به رفت و آمد بیشتر از قبل شده و دردسر های پهن کردن سفره های مهمونی خیلی ها رو از

امروزه مصرف داروهای گیاهی و استفاده از گیاهان دارویی طرفداران زیادی در سراسر جهان دارد.با وجود اینکه به نظر می رسد این گیاهان بی ضرر هستند ولی در

آیا شما از آن دسته افرادی هستید که مبتلا به درد پشت هستند؟ آیا به دنبال بهترین راه برای جلوگیری و از بین بردن این مشکل می گردید؟

در کیک ها، شیرینی ها، کوکی ها، شکلات ها و غیره میتوان از گردو استفاده کرد. بنابراین راه های زیادی برای مصرف آنها وجود دارد. فواید گردو بر

بارداری یکی از سخت ترین دوران در زندگی هر مادری به شمار می آید. در این زمان مادر علاوه بر اینکه می بایست مراقب

در دوران بارداری بدون تجویز پزشک متخصص زنان نباید هیچ دارویی مصرف شود. برخی بانوان باردار به مصرف فرآورده های دارویی گیاهی برای رفع

آش اسفناج با گشنیز، برای سردردهایی كه ناشی از سوء هاضمه و اختلال دستگاه گوارشی است، مفید می باشد.

نوشیدن نوشابه ‌درهنگام تشنگی یک اشتباه برای جبران آب از دست رفته بدن است زیرا آسیب فراوانی به کلیه‌ها وارد می‌کند و به مرور از کار افتادگی کلیه‌ها می شود.

یک چرت 20 دقیقه ای برای بدن لازم است.
خواب کوتاه نیمروزی علاوه‌ بر کاهش استرس و افزایش شادابی در فرد، احتمال مرگ و میرناشی ازسکته قلبی را کاهش میدهد.

روزانه 30 دقیقه داخل وان حمام با محلول سرکه سیب و اب وارم بنشینید.
برای درمان مشکلات زنانه مفید است.

جالب است بدانید جنین در داخل رحم مادر نسبت به نور محیط واکنش دارد، همچنین مزه غذاها را نیز احساس می‌کند و همراه با مادر نگران می‌شود

یکی از مهمترین و قدرتمندترین عضلات بدن،عضله های قسمت چهار سر ران هستند که نقش باز و بسته کردن زانو را نیز دارند،در این

مفصل ها محل اتصال دو استخوان به یکدیگر هستند. مفصل زانو یکی از مهم ترین مفصل ها در بدن به شمار می آید. به

بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است10

دوره مقدماتی php

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *