مدیر کل اداره آموزش و پرورش استان خوزستان

دوره مقدماتی php
مدیر کل اداره آموزش و پرورش استان خوزستان
مدیر کل اداره آموزش و پرورش استان خوزستان

All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.دوره مقدماتی php

اهواز(پانا) – مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان اظهار کرد: تقویم اجرایی ثبت نام دانش آموزان خوزستان که در فاصله زمانی 9 خردادماه تا نیمه دوم مهرماه اجرایی می شود، به ادارات، مناطق و مدارس استان خوزستان ابلاغ شد.


محمد تقی زاده گفت: شیوه نامه تقویم اجرایی ثبت نام دانش آموزان به مناطق چهل گانه و مدارس استان خوزستان ابلاغ شده است و ستاد ثبت نام، به منظور بهبود فرآیند ثبت نام در ادارات تابعه و واحدهای آموزشی تشکیل می شود.

وی با بیان اینکه تدوین برنامه نظارت بر ستادهای ثبت نام ادارات، مدارس و پایگاه های سنجش توسط ارزیابی عملکرد، معاونین ادارات و کارشناسان آموزش های مربوطه انجام می شود، گفت: تدوین این برنامه ها از امروز تا پایان زمان ثبت نام ادامه دارد و از هفته سوم خرداد ماه طراحی و چاپ پوستر برای اطلاع رسانی مناسب در مورد زمان ثبت نام به اولیای دانش آموزان و نصب در تابلوهای واحدهای آموزشی و اماکن عمومی توسط روابط عمومی انجام می شود.

مدیر کل اداره آموزش و پرورش استان خوزستان

تقی زاده گفت: اطلاعات فردی دانش آموزان و اولیای آنها پس از بایگانی در پرونده دانش آموزان و پس از تایید توسط مدیر مدرسه در سامانه سناد ثبت می شود.وی همچنین یادآور شد: مدیران واحدهای آموزشی ابتدایی باید کودکان ورودی پایه اول ابتدایی را جهت انجام فرآیند برنامه سنجش بر اساس دستورالعمل مربوطه به پایگاه های سنجش مستقر در استان خوزستان معرفی کنند.

تقی زاده با بیان اینکه ادارات و واحدهای آموزشی در طول فرآیند ثبت نام دانش آموزان مورد ارزیابی و رتبه بندی قرار می گیرند، گفت: ارزیابی و رتبه بندی ادارات توسط اداره کل آموزش و پرورش خوزستان و واحدهای آموزشی توسط ادارات مناطق و نواحی در زمینه ثبت نام الکترونیکی از آغاز تا پایان زمان ثبت نام انجام می شود و واحدهای برتر از طریق تارنمای ادارات اعلام شده و مورد تشویق قرار می گیرند.

گفتنی است؛ بیش از یک میلیون دانش آموز در مدارس استان خوزستان تحصیل می کنند.

در جلسه شورای برنامه ریزی استان اعلام کرد:

اهواز (پانا) – مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با بیان اینکه خوزستان حدود 14هزار و 500 معلم کمبود دارد، گفت: در این شرایط حدود 7 هزار نفر متقاضی انتقال از استان خوزستان هستند. همچنین در این سال تحصیلی که در شهریور ماه به پایان می‌رسد حدود 3 هزار نفر نیرو نیز بازنشسته خواهند شد.


محمد تقی زاده در جلسه شورای برنامه ریزی استان که در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: 600 سال قبل از تاسیس دانشگاه آکسفورد، استان خوزستان دارای دانشگاه بود اما متاسفانه در حال حاضر 600 هزار نفر بی سواد در خوزستان وجود دارد و در این زمینه در رتبه پنجم کشور قرار داریم.

وی افزود: در طول 22 سال اخیر استان یزد همواره رتبه اول را در کنکور داشته است اما خوزستان در سالهای اخیر در رتبه 27 کشور قرار داشت. خوشبختانه با تلاشی که در استان صورت گرفت، توانستیم رتبه 27 را به رتبه 19 کشور در بحث کنکور ارتقا دهیم.

مدیر کل اداره آموزش و پرورش استان خوزستان

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در خصوص بحث رتبه کنکور تصریح کرد: با بررسی سالیان گذشته می توانیم بگوییم که وقتی جنگ جهانی اول وارد ایران شد، کانون اولیه آن استان خوزستان بود و این مساله در جنگ جهانی دوم نیز به همین شکل بود. جنگ تحمیلی نیز برای استان خوزستان جنگ جهانی سوم به حساب می آید و باعث شد بسیاری از زیرساخت های فرهنگی، رفاهی و اجتماعی در خوزستان از بین بروند.

تقی زاده ادامه داد: در طول این سالها به دلایل مختلف خوزستان در بحث های زیرساختی دچار آسیب شده است. همچنین در این سالها بسیاری از نیروهای با تجربه خوزستان مهاجرت کرده و به استان بازنگشته اند.

وی عنوان کرد: در شرایط فعلی آموزش و پرورش استان خوزستان با حدود یک میلیون دانش آموز و 58 هزار کارمند و حدود 6 هزار مدرسه رتبه سوم را پس از تهران و استان خراسان رضوی در کشور دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به اساسی ترین مشکل آموزش و پرورش استان گفت: اساسی ترین مشکل ما در خوزستان کمبود نیروی انسانی است. بالاترین آمار حق التدریس به میزان 350 هزار ساعت در کشور متعلق به استان خوزستان است.

تقی زاده با بیان اینکه خوزستان حدود 14هزار و 500 نفر نیروی گچ به دست کمبود دارد، خاطرنشان کرد: در این شرایط حدود 7 هزار نفر متقاضی انتقال از استان خوزستان هستند. همچنین در این سال تحصیلی که در شهریور ماه به پایان می رسد حدود 3 هزار نیرو نیز بازنشسته خواهند شد.

در جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی خوزستان

اهواز (پانا) – مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: بر اساس آخرین آمارهای رسمی 92/5 درصد مردم خوزستان از نعمت سواد برخوردارند. اجباری شدن دوره پیش دبستانی مهمترین عامل جلوگیری کننده از بروز بی سوادی در خوزستان است.


محمد تقی زاده دیروز در نشست شورای پشتیبانی سوادآموزی خوزستان اظهار کرد: ۵ هزار کودک بازمانده از تحصیل در خوزستان شناسایی شده اند که با اقدامات صورت گرفته تا کنون ۲ هزار نفر از آنان به چرخه تعلیم و تربیت بازگشته اند.

وی افزود: اولویت اول توسعه آموزش و پرورش خوزستان توسعه کمی و کیفی دوره پیش دبستانی و اولویت دوم نیز توجه به سواد آموزی در استان خوزستان است.

مدیر کل اداره آموزش و پرورش استان خوزستان

وی با بیان اینکه اجباری شدن دوره پیش دبستانی مهمترین عامل در کاهش آمار بیسوادی در خوزستان است، توضیح داد: یکی از مواردی که زمینه‌ساز رشد بیسوادی در استان است؛ بازماندگی از تحصیل است که با اجباری شدن دوره پیش دبستانی در استان شاهد کاهش بازماندگی از تحصیل در بین دانش آموزان هستیم.

تقی زاده در ادامه گفت: استان خوزستان به لحاظ تعداد دانش آموزان عشایری رتبه دوم کشور را داراست. باید تلاش شود تا با فراهم آوردن امکانات از بازماندگی از تحصیل دانش آموزان عشایری جلوگیری شود.

وی مهمترین راهبرد در رابطه با کاهش بی‌سوادی را توجه ویژه به توسعه کمی و کیفی دوره پیش دبستانی دانست و اضافه کرد: استان خوزستان استانی دو زبانه است و وجود ۱۴ هزار دانش آموز عشایری و پراکندگی جغرافیایی دانش آموزان می تواند زمینه ساز مشکلات در حوزه سوادآموزی شود. با اجباری شده دوره پیش دبستانی مهمترین عامل زمینه ساز انسداد مبادی بی سوادی در استان شکل گرفت و دانش آموزان یک سال زودتر به محیط مدرسه وارد شدند.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در پایان خاطرنشان کرد: عوامل متعددی از جمله علل فرهنگی اجتماعی اقتصادی و جغرافیایی می‌تواند زمینه‌ساز رشد بی سوادی در استان خوزستان باشد همه دستگاه‌ها باید تلاش کنند تا با همکاری آموزش و پرورش در راستای برطرف کردن علل بی سوادی اقدام شود.

عید فطر روز اول ماه شوال و در پایان ماه رمضان است. عید فطر از مهم‌ترین جشن‌ها و اعیاد مسلمانان است. در کشورهای…

پنج کشور در جهان وجود دارند که رتبه نخست را در زمینه آموزش ابتدایی، دارا هستند، و رتبه‌بندی این کشورها بر اساس…

بسیاری از کارشناسان و والدین،تنبیه بدنی را به دلیل اثرگذاری منفی آن بر سلامت روانی کودک رد می‌کنند، اما گروه د…

معمولا هر پدر و مادری شیوه خاصی برای تربیت فرزندان خود دارند؛ یعنی هر خانواده ای شرایط و قانون های خاص خودش را…

کدام کودکان به گفتاردرمانی نیاز دارند؟ کودک یک ساله گفتار را به‌صورت تک‌کلمه شروع می‌کند. وقتی سنش به یک سال و…

مدیر کل اداره آموزش و پرورش استان خوزستان

آشنایی با رسوم جالب بچه داری در فرهنگ های مختلف در هر کشوری پدر و مادرها شیوه خاص خودشون رو در تربیت و بزرگ کر…

  برای درمان بیماری ها راه های بسیاری وجود دارد. یکی از این راه ها از طریق گوش دادن و نواختن موسیقی است ک…

فرزند، گلی است که پدر و مادر وظیفه دارند به‌عنوان باغبان آن‌را پرورش دهند تا عطر دل‌انگیز آن فضای خانواده و جا…

۱- کاشتن سبزیجات: به راستی چه کاری بهتر از کاشت و برداشت سبزیجات در باغچه، جعبه و گلدان می تواند، پایه های علو…

اوقات فراغت دانش آموزان (از انگیزه ها تا آسیب ها) یک دانش آموز در مدت تحصیلات ابتدایی تا اخذ دیپلم متوسطه حدود…

آخرین اخبار

همه چیز درباره عید فطر و اعمال آن + ذکر قنوت نماز عید فطر

خرداد ۲۱, ۱۳۹۷
در: اخبار آموزشی, گوناگون
۵ Comments

عید فطر روز اول ماه شوال و در پایان ماه رمضان است. عید فطر از مهم‌ترین جشن‌ها و اعیاد مسلمانان است. در کشورهای اسلامی، عید فطر از جمله اعیاد بسیار مهم محسوب می‌شود و معمولاً با تعطیلی رسمی همراه است. در این روز، روزه حرام است و نماز عید برگزار می‌ شود. پرداخت زکات فطره… ادامه متن

نگاهی به شیوه ی تربیت کودکان در ۵ کشور برتر آموزشی دنیا
تنبیه کودکان در کشور های مختلف دنیا
تاثیر سختگیری والدین بر ویژگی های اخلاقی کودکان در آینده
کدام کودکان به گفتاردرمانی نیاز دارند؟
آداب و رسوم جالب درباره کودکان در کشورهای مختلف
موسیقی درمانی چیست؟

بیشتر

عید فطر روز اول ماه شوال و در پایان ماه رمضان است. عید فطر از مهم‌ترین جشن‌ها و اعیاد مسلمانان است. در کشورهای اسلامی، عید فطر از جمله اعیاد بسیار مهم محسوب می‌شود و معمولاً با تعطیلی رسمی همراه است. در این روز، روزه حرام است و نماز عید برگزار می‌ شود. پرداخت زکات فطره… ادامه متن

پنج کشور در جهان وجود دارند که رتبه نخست را در زمینه آموزش ابتدایی، دارا هستند، و رتبه‌بندی این کشور… ادامه متن

ترفند ذخیره عکس پروفایل اینستاگرام بدون نرم افزار : اینستاگرام ، یک شبکه اجتماعی پربازدید است که کاربران بسیار زیادی را در خود جای داده است. هر شبکه اجتماعی دارای یکسری محدودیت ها است. به عنوان مثال تلگرام اجازه ذخیره عکس ارسالی در سکرت چت… ادامه متن

 

 

 

با عضویت در کانال و خبرنامه تلگرام پازما، از آخرین خبرهای آموزشی، معرفی محتوا، رویداد های آموزشی، کدهای تخفیف و غیره مطلع شوید

استفاده از مطالب سايت پازما فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت به پازما تعلق دارد.

مدیر کل اداره آموزش و پرورش استان خوزستان
مدیر کل اداره آموزش و پرورش استان خوزستان
9

دوره مقدماتی php

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *