خواص سياه دانه با عسل براي تنبلي تخمدان

دوره مقدماتی php

خواص سياه دانه با عسل براي تنبلي تخمدان

ما در این پست برای شما عزیزان درباره خواص سياه دانه با عسل براي تنبلي تخمدان برای شما عزیزان گرامی تز از جان .

خواص سیاه دانه با عسل برای تنبلی تخمدان
خواص سیاه دانه با عسل برای تنبلی تخمدان

خواص سیاه دانه با عسل برای تنبلی تخمدان

سیاه دانه برای تخمک‌گذاری بسیار مفید است. طبق مطالعات انجام شده بسیاری از زنان با کمبود آهن و دیگر املاح مرتبط مواجه هستند. برای زنانی که کمبود آهن و تنبلی تخمدان دارند و قصد دارند در آینده هم باردار شوند، فولیک اسید تجویز می‌شود. مصرف سیاه دانه می‌تواند اثراتی مشابه مصرف فولیک اسید در بدن ایجاد کند.

سیاه دانه برای بسیاری که زنانی که به تنبلی تخمدان مبتلا هستند، یک گزینه درمانی موثر است. البته نباید فراموش کنید که سیاهه‌دانه و سایر درمان‌های گیاهی تاثیر قطعی و سریع نداشته و اثر آن‌ها دیرتر از داروها مشاهده می‌شود. در صورتی که با تنبلی تخمدان و نامنظم بودن سیکل‌های قاعدگی مواجه هستید، می‌توانید سیاه دانه را به عنوان یک گزینه درمانی کمکی استفاده کنید. فراموش نکنید که پیش از هرگونه اقدامی باید با پزشکتان مشورت کنید.

درمان نازایی به کمک خواص سیاه دانه با عسل برای تنبلی تخمدان

ترکیب عسل و سیاه دانه یکی از ترکیباتی است که برای درمان نازایی از گذشته تاکنون تجویز می‌شده است. به خاطر بعضی شرایط در بدن خانم‌ها اغلب مشکلاتی ایجاد می‌شود که فرد دچار تنبدلی تخمدان شده و روند باروری به درستی در بدن وی انجام نمی‌شود. ترکیب عسل و سیاه دانه به عملکرد تخمدان‌ها کمک می‌کند. البته این گزینه هم باید به عنوان یک گزینه کمکی در کنار درمان‌های قوی‌تر استفاده شود.

تاثیر سیاه دانه روی تخمک

در صورتی که خانمی دچار کمبود آهن باشد، می‌تواند با مصرف سیاه دانه به حل این مشکل کمک کرده و همچنین عملکرد تخمک‌گذاری را بهبود دهد. فواید سیاه دانه زمانی بیشتر مشخص می‌شود که بدانیم بدن زن هر ماه برای تخمک‌گذاری به چه ویتامین‌ها و املاحی نیاز دارد. به خاطر خونی که در ایام پریودی از بدن دفع می‌شود، خیلی از خانم ها با مشکل کمبود مواد آلی مواجه هستند. از مهم‌ترین این مواد می توان به آهن و فولیک اسید اشاره کرد. درواقع استفاده از سیاه دانه به تامین این مواد و کمک به روند عملکرد تخمدان‌ها کمک می‌کند. البته بهتر است قبل از مسرف با پزشک‌تان مشورت کنید.

خواص سیاه دانه با عسل برای تنبلی تخمدان

در این ترکیب عسل صرفا نقش یک شیرین‌کننده یا ماده مقوی را بر عهده دارد. در نتیجه خواص سیاه دانه با عسل برای تنبدیل تخمدان را باید تنها مرتبط با خواص سیاه دانه دانست. از طرفی باید به یاد داشته باشید که سیاه دانه طبع گرم و خشک دارد و مصرف مداوم آن ممکن است باعث ایجاد صدمات زیادی شود. برای همین بهتر است عسل به عنوان یک تعدیل‌کننده در این درمان وجود داشته باشد. چرا که طبع عسل معتدل است. توجه داشته باشید که خواص سیاه دانه با عسل برای تنبلی تخمدان بعد از یک دوره درمانی نسبتا طولانی و منظم خودش را نشان می‌دهد. و نباید از آن به اندازه داروهای شیمیایی انتظار داشت.

دوره مقدماتی php

سیاه دانه و تقویت رحم

سیاه دانه وقتی کاربرد پیدا می کند که در اصطلاح طب سنتی، رحم سرد شده باشد. در علم سنتی چینی این طور تصور می‌شود که هر کدام از اعضای بدن باید در دمای خاصی باشد تا بتواند کارش را به درستی انجام دهد. اگر به هر دلیلی مانند سرمای هوا یا مصرف زیاد غذاهایی با طیع سرد، دمای آن اندام پایین بیاید، لازم است که دوباره دما تعدیل شود. وقتی رحم سرد شود، پزشکان طب سنتی پیشنهاد می‌کنند که با مصرف سیاه دانه این مشکل را حل کنید. سیاه دانه طبع گرم و خشک دارد و می‌تواند این مشکل را حل کند.

مصرف سیاه دانه در ایام بارداری

سیاه دانه مقادیر خوبی آهن و اسید فولیک دارد که به بارداری و باور شدن تخمک‌ها کمک می‌کند. اما در مقابل این ماده باعث انقباض‌های رحم هم می‌شود. به همین علت استفاده از آن در ایام بارداری می‌تواند باعث سقط جنین شود. درواقع سیاه دانه به بارداری کمک می‌کند. اما به محض اینکه نطفه شکل گرفت، باید مصرف سیاه دانه قطع شود. چرا که اگر انقباضات رحم با تحریک سیاه دانه فعال شود، احتمال سقط جنین بسیبار بالاست.

خواص دیگر سياه دانه با عسل

  • اینو طب سنتی برا همسرم تجویز کرد بخاطر کم تحرکی اسپرم
  • هر روز صبح اول یه قاشق سیاه دانه و عسل بعدش
  • 8تا فلفل سیاه با آب+2تا خرما+یه قرص آهن
  • بهداز ناهار 8 عدد خرما یا رطب +کپسول اووبوست
  • عصرانه 4 عدد خرما
  • شب شام یه سیب زمینی آب پز +خرما +کپسول اووبوست +قرص یدومام
  • تخم هویجم بگیر از عطاری دم کن با زعفرون با عسل و سیاه دونه صبحونه بخور عرق کاسنی بخور آب هویجم خوبه بخور اگه دنبال پسر هستی هم لبنیاتو به کل بزار کنار و روز تخمک گذاریت اقدام کن

سیاهدانه و عسل

سیاهدانه و عسل دو مادر دارو در طب سنتی هستند. معجون دوسین یا ترکیب عسل با سیاهدانه یکی از آن ترکیبات معروف عسل است که برای درمان انواع بیماری‌ها مخصوصا بیماری‌هایی که از سردی و رطوبت ریشه می‌گیرد بسیار مفید است. برای تهیه این معجون باید مقدار واحد سیاهدانه نیم‌کوب را با تا واحد عسل مخلوط کنید. نگذارید سیاهدانه نیم‌کوب زیاد در معرض هوا قرار بگیرد. افراد گرم مزاج یا افراد با غلبه صفرا می‌توانند برای تدبیر سیاهدانه، سیاهدانه را ساعت در سرکه انگور طبیعی بخیسانید . سپس بگذارند در محیط خشک شود و بعد نیم‌کوب کنند و به عسل اضافه کنند.

معجون دو سین یا ترکیب سیاهدانه و عسل برای: درمان انواع سردردهای سرد، تقویت مغز و رفع مشکلات مغزی،  درمان روماتیسم و آرتروز مفاصل، رفع تیر کشیدن دست و پا، درمان ضایعات نخاعی، تقویت سیستم ایمنی بدن، درمان سرماخوردگی‌های پی در پی، درمان تب‌های بلغمی و سوداوی، برای مردان مبتلا به پروستات، درمان عفونت ادراری، درمان سنگ کلیه و مثانه، برای دستگاه گوارش و درمان انگل روده، درمان نفخ معده و زخم معده، درمان پیسی و لک، رشد مو و درمان شوره سر، افزایش شیر مادران، جلوگیری از بیماری‌های مزمن و سرطان، تنظیم ضربان قلب، کاهش اضطراب، افزایش انرژی بدن، پیشگیری و درمان افسردگی و افزایش نشاط، افزایش میل جنسی و درمان ناباروی و افزایش تعداد اسپرم بسیار مفید است.

نسخه عمومی برای استفاده از فواید بی‌نظیر معجون دوسین: به مدت روز صبح‌های ناشتا یک قاشق چای‌خوری دوسین میل کنید و به مرور مقدار آن را به قاشق مرباخوری افزایش دهید.

از بین بردن موهای زاید یکی از دغدغه‌های بسیاری از افراد محسوب می‌شود. خیلی از ما همیشه این سوال را در سر داریم که از چه روشی برای زدودن موهای زائد بدن استفاده کنیم که سخت، دردناک، پرهزینه و وقت‌گیر نباشد و در عین حال پوستمان را زیبا کند و بر سلامتی‌مان تاثیری مثبتی بگذارد.

این موارد را نباید انجام دهید:
استفاده از استخر
عدم ارضاء مکرر خانمها درجماع
استحمام در دوران قاعدگی
پوشیدن شلوار و لباس زیر تنگ
خوردن غذاهای با طبع سرد
شوخی در ایام قاعدگی در ناحیه مربوطه
پرخوری
مصرف ژل جنسی
مجامعت با شکم پر و شکم خالی
مجامعت طولانی و تکراری
مصرف قند و شکر، گوشت گاو، عدس، ماست و خیار، سبزی گشنیز، قارچ، بادمجان، فست فود، املت، ماهی، نخود سبز، میوه های کال، آب سرد، یخ، بستنی ممنوع

موارد مفید در درمان تنبلی تخمدان:

میوه ها: انگور، انجیر، سیب ، گلابی ،خرما، توت، مویز
خوراک ها: روغن زیتون بودار، گوشت گوسفند،کباب برگ راسته، تخم مرغ عسلی و محلی ،نان سنگک و بربری،نخود و هلیم با دارچین

درمان  تنبلی تخمدان با طب سنتی:
گرم کردن پایین تنه با آجر یا کیسه ی آب گرم
بادکش گرم زیر شکم شبی یکبار
روغن مالی سر، رحم،تخمدان و معده
استفاده از نوره (واجبی) برای پاکسازی موهای زاید
مصرف دمنوش هایی ازقبیل آویشن، قرنفل، نعناع، پونه کوهی، رازیانه(در ایام پاکی) ،اسطوخودوس یکی یا ترکیبی از آنها بصورت دمکرده یاجوشانده صبح وشب
صبحانه عسل با پودر بادام ساعت خورده شود
پیاده روی آرام روزی ساعت

ضرورت تک غذا خوری و نخوردن همه چیز با هم

 

 

درمان کیست تخمدان -طب سنتی اسلامی

 

تزریق تا میلی گرم عسل داخل واژن قبل از خواب تا شب.
آب رازیانه را با عسل مخلوط کنید و چهل روز میل کنید البته در ایام پریودی استفاده نشود.
بادکش مخصوص تنبلی تخمدان برای فعال شدن تخمدان.

 

پرهیزات:

استفاده از استخر
عدم ارضاء مکرر خانمها در یک بار جماع
استحمام در دوران قاعدگی
پوشیدن شلوار و لباس زیر تنگ
خوردن غذاهای با طبع سرد
شوخی در ایام قاعدگی در ناحیه مربوطه
پرخوری
مصرف ژل جنسی
مجامعت با شکم پر و شکم خالی
مجامعت طولانی و تکراری
مصرف قند و شکر، گوشت گاو، عدس، ماست و خیار، سبزی گشنیز، قارچ، بادمجان، فست فود، املت، ماهی، نخود سبز، میوه های کال، آب سرد، یخ، بستنی ممنوع

مراکز حجامت ایران خودشون میدونند کدوم قسمتها رو بادکش کنند.شما بگید تنبلی تخمدان دارید.معمولا همون محدوده رحم رو بادکش می کنند.

 

مفیدات:

میوه هاانگور، انجیر، سیب ، گلابی ،خرما، توت، مویز
خوراک ها:روغن زیتون بودار، گوشت گوسفند،کباب برگ راسته، تخم مرغ عسلی و محلی ،نان سنگک و بربری،نخود و هلیم با دارچین.

درمان ها:
گرم کردن پایین تنه با آجر یا کیسه ی آب گرم
بادکش گرم زیر شکم شبی یکبار
روغن مالی رحم،تخمدان و معده
استفاده از نوره برای پاکسازی موهای زاید
مصرف دمنوش هایی ازقبیل آویشن، قرنفل، نعناع، پونه کوهی، رازیانه(در ایام پاکی) ،اسطوخودوس یکی یا ترکیبی از آنها بصورت دمکرده یاجوشانده صبح وشب
صبحانه عسل با پودر بادام ساعت خورده شود
پیاده روی آرام روزی ساعت
ضرورت تک غذا خوری

کیست تخمدان یا تنبلی تخمدان

اول این مورد را از نظر علم پزشکی جدید و سپس از نظر طب سنتی مورد بررسی و درمان قرار می دهیم

نظر علم پزشکی در این مورد :
سندرم تخمدان پر کیست اغلب با قاعدگی نامنظم ، افزایش رشد موهای زائد ( هیرسوتیسم) و چاقی مشخص می شود.. قاعدگی های نامنظم یا سنگین می توانند علامتی از این وضعیت در بالغین باشد. سندرم تخمدان پرکیست امکان دارد در زمانی که خانمی برای باردار شدن مشکل دارد بارز شود.
علائم از اختلال در چرخه تولید مثل منشاء می گیرد. که بصورت طبیعی هر ماهه با آزاد شدن یک تخمک از تخمدان ( تخمک گذاری ) تکمیل می شود.
یکی از اختلالات شایع هورمونی در سنین باروری در زنان است که حدود تا درصد افراد را گرفتار می کند. تشخیص زود هنگام و درمان تخمدان پرکیست می تواند خطر عوارض طولانی مدت مانند دیابت و بیماری قلبی را کم کند . سندرم تخمدان پر کیست اختلالی است که باعث قاعدگی نامنظم و افزایش هورمون مردانه می شود. تخمدانها کیست پیدا می کنند و ممکن است نتوانند تخمک آزاد کنند.

سه معیار برای تشخیص این اختلال تعیین شده است.

-قاعدگی نامنظم یا فقدان قاعدگی
شایعترین یافته است. قاعدگی نامنظم به معنای داشتن چرخه های قاعدگی است که در فواصل طولانی تر از روز یا کمتر از بار در سال اتفاق می افتد. این وضعیت ممکن است در هنگام بلوغ و شروع قاعدگی آغاز شود.

-هورمون مردانه زیاد
افزایش سطوح هورمونهای مردانه ممکن است منجر به علائم فیزیکی مانند رویش موهای بلند و ضخیم در صورت و سینه، زیر شکم ، پشت ، بالای بازوها یا بالای پاها شود.جوش صورت و طاسی مدل مردانه بشود . به هر حال همه زنانی که سندرم تخمدان پر کیست دارند علائم فیزیکی ازدیاد هورمون مردانه را نشان نمی دهند. آزمایشات خونی برای تشخیص سطح بالای هورمون مردانه در دسترس است.
– رد کردن سایر وضعیتهایی که باعث ازدیاد هورمون مردانه و قاعدگی غیر طبیعی می شوند.
در این بیماری بدن زن هورمونهای مردانه زیادی تولید می کند. تخمدانها تخمک های کمتری از زمان طبیعی تولید می کنند (کم تخمک زایی)، ممکن است اصلاً هیچ تخمکی آزاد نکنند
( عدم تخمک گذاری) در غیاب تخمک گذاری چرخه قاعدگی نامنظم یا غایب است.

اگر قصد باردار شدن ندارید، پزشک ممکن است قرصهای جلوگیری از بارداری کم هورمون را که حاوی استروژن و پروژسترون صناعی هستند تجویز کند. این داروها تولید هورمون مردانه را کم میکنند و جلوی تولید دائمی استروژن در بدن را میگیرند. این داروها خطر سرطان لایه داخلی رحم را کم میکنند و خونریزی غیرطبیعی را تصحیح می نمایند.
درمان جایگزین دیگر دریافت پروژسترون به مدت تا روز در ماه است. این دارو چرخه قاعدگی را تنظیم میکند و از سرطان لایه داخلی رحم جلوگیری میکند اما سطوح هورمون مردانه را بهبود نمی بخشد.
ممکن است برای تعدیل اثرات ناشی از افزایش هورمون داروهایی را تجویز کند. اسپیرنولاکتون(آلداکتون)اثر هورمونهای مردانه را متوقف میکند و تولید هورمونهای جدید مردانه را متوقف میکند . اسپیرنولاکتون یکی از داروهای دفع کننده آب است و ممکن است باعث شود بیش از روزهای دیگر ادرار کنید. عوارض جانبی دیگر آن ، خشکی پوست، سوزش سردل ، سردرد و خستگی است. دیگر داروهای ضدهورمون مردانه فیناسترید و فلوتامید هستند اما این داروها گرانتر از اسپیرنولاکتون هستند و عوارض جانبی بیشتری دارند.
ممکن است برای حاملگی نیاز به داروهائی برای تحریک تخمک گذاری داشته باشید. کلومیفن یک داروی ضد استروژن است که روز در هفته در اولین بخش چرخه قاعدگی استفاده میشود. اگر کلومیفن به تنهائی موثر نباشد ممکن است در همراهی با آن نیاز به کورتیکواستروئیدها ، ترکیبی از LH و FSH بنام گونادوتروپین یا FSH به تنهائی داشته باشید .
اگر داروها به ایجاد و حاملگی کمک نکنند ، پزشک امکان دارد توصیه به یک جراحی سرپائی بنام لاپاراسکوپی تخمدان کند . در این روش جراح برش کوچکی روی شکم میدهد و لوله ای را که به یک دوربین کوچک وصل است ( لاپاراسکوپ ) در آن قرار میدهد . دوربین تصاویری با جزئیات از تخمدانها و اندامهای لگنی مجاور آن در اختیار جراح قرار میدهد . سپس جراح وسایل جراحی را از برشهای کوچک پوستی دیگر وارد میکند . و از جراحی لیزر یا الکتریکی برای ایجاد سوراخهایی در فولیکولهای بزرگ شده در سطح تخمدانها استفاده میکند .
هدف این کار تحریک تخمک گذاری با کاهش سطوح LH و هورمونهای مردانه است. پزشکان مطمئن نیستند این چگونه اتفاق می افتد. یک فرضیه این است که سوراخ کردن سلولهای تخمدانی تولید کننده هورمون را تخریب میکند .

علایم و نشانه های سندرم تخمدان پر از کیست ممکن است متفاوت باشد. اما شایع ترین شکایات زنان از این وضعیت عبارت است:

▪ قاعدگی نامنظم و یا فقدان قاعدگی: این شایع ترین علامت است. ممکن است قاعدگی در فواصل طولانی تر از روز یا کمتر از روز اتفاق بیفتد.

▪ رویش موهای زاید: افزایش هورمون های مردانه ممکن است به بروز علایم فیزیکی مانند رویش موهای بلند و ضخیم در صورت، سینه، زیر شکم، پشت، بالای بازوها و بالای پاها منجر شود. جوش صورت هم ممکن است در عده ای دیده شود. تمام زنانی که دچار کیست تخمدان هستند همه علایم مردانه را نشان نمی دهند. آزمایش های خون برای تشخیص سطح بالای هورمون مردانه می تواند به درمان کمک کند.

▪ وضعیت های که موجب ازدیاد هورمون های مردانه و قاعدگی نامنظم می شود: کم کاری غده تیروئید سبب کاهش ترشح هورمون تیروئید می شود. این حالت هم می تواند به قطع قاعدگی منجر شود. وجود توده در قسمت غده فوق کلیوی نیز موجب افزایش هورمون های مردانه در بدن می شود. بنابراین در صورت رد سایر دلایل قطع و نامنظمی قاعدگی، پزشک بهتر می تواند کیست تخمدان را تشخیص دهد.

▪ نازایی: نازایی هم گاهی نشان دهنده تخمدان پر از کیست است.

▪ درد مزمن لگن: وجود درد در ناحیه لگن و ران ها هم می تواند از دیگر نشانه های تخمدان پر از کیست باشد.

▪ چاقی: دربعضی از زنان، چاق شدن و اضافه وزن در قسمت کونری بدن (شکم و تنه) از دیگر علایم این بیماری است.

عوارض بیماری
اگر کیست تخمدان درمان نشود، چه اتفاقی می افتد؟ در صورتی که کیست های تخمدانی درمان نشوند، ممکن است در طولانی مدت به بیماری های قلبی و دیابت بینجامند.

افزایش چربی های خون و فشارخون، مختل شدن چرخه قاعدگی، خون ریزی های غیرطبیعی و سرطان لایه داخلی رحم ممکن است از عوارض درمان نشدن کیست ها باشند.

همان طور که گفتیم، بدن در این بیماری به انسولین مقاومت پیدا می کند، بنابراین تجمع قند در خون و مصرف نشدن آن در سلول ها می تواند موجب افزایش قند خون و دیابت شود.

درمان چگونه است؟

پزشک از شما می خواهد تا به صورت منظم مراجعه کنید و شما از نظر علایم بیماری های قلبی، قندخون و فشار خون تحت کنترل خواهید بود. ممکن است پزشک قرص های جلوگیری از بارداری کم هورمون که حاوی استروژن و پروژسترون هستند تجویز کند. مراقب خود باشیدعلاوه بر رعایت همه توصیه های پزشک و مصرف به موقع داروها، باید از مصرف غذاهایی که موجب اضافه وزن می شود خودداری کنید. رژیم غذایی کم چرب و کم کربوهیدرات، سطح انسولین را افزایش می دهد. بیشتر از میوه و سبزی استفاده کنید. در تعیین رژیم غذایی خوب و مناسب از پزشک خود کمک بگیرید و ورزش کنید. افزایش فعالیت بدنی روزانه در زنانی که دچار تخمدان پر از کیست هستند بسیار سودمند بوده و به درمان و پیشگیری از مقاومت بدن به انسولین و کاهش وزن کمک می کند.

 

نظر طب سنتی :

اکثریت زنانی که از غذاهای با طبع سرد و فست فود و شیرینی های قنادی استفاده زیاد می کنند حرارت لازم برای فعال سازی تخمدانها را از دست می دهند و عدم فعالیت تخمدانها موجب اختلال در هورمونهای زنانه می شود که علائم و شرایط تشخیص در بالا قبلا ذکر شدند

روش تهیه معجون سیاه دانه و عسل:

برای تهیه این ترکیب سیاه دانه را پودر کرده(آسیاب یا کوبیده) و با عسل مخلوط می کنیم و نسبت ترکیب سیاه دانه و عسل هم یک به سه (4 و یا 5) می باشد یعنی مثلا یک قاشق پودر سیاه دانه باید با سه قاشق عسل مخلوط شود. سیاه دانه پودر شده اثرگزاری بهتری دارد (به همان صورت هم می شود با عسل مخلوط کرد) ولی خیلی سریع در مجاورت هوا خواصش را از دست می دهد امااگر با عسل مخلوط شود خواص خود را از دست نمی دهد و تا یکسال هم ماندگاری دارد.

نام این داروی ساده اما بسیار پرخواص دوسین می باشد که از 2 س موجود در کلمه عسل و سیاه دانه اقتباس شده است.

میزان مصرف معجون:

طبق نظر متخصصان طب سنتی افراد بزرگسال روزانه 2 تا 3 قاشق مرباخوری می توانند از این ترکیب استفاده کنند. میزان استفاده برای افراد خردسال هم بین نصف قاشق چایخوری تا یک قاشق مرباخوری می باشد.

خواص معجون سیاه دانه و عسل:

1- از اصلی ترین خواص معجون سیاه دانه این است که سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند

2- برای درمان سرماخوردگی های پی در پی مفید است.

3- در درمان تب های بلغمی و سوداوی تاثیر دارد.

4- ادرارآور است و برای مردان مبتلا به پروستات مفید است. همچنین عفونت های ادراری را درمان می کند.

5- برای درمان سردردهایی که مرتبط با مزاج سرد هستند مفید است.

6- مالیدن این ترکیب به پوست برای درمان جوش های بلغمی مفید است. توجه داشته باشید که جوش های بلغمی بدون التهاب، زیرپوستی و سفت هستند و استفاده از این ترکیب برای جوش های ق و پرالتهاب نتیجه عکس خواهد داد و وضع پوستتان بدتر خواهد شد.

7- تاثیر خوبی بر دستگاه گوارش و انگل های روده دارد.

8- نفخ معده و دل درد های ناشی از آن را درمان می کند.

– برای پیشگیری و درمان زخم معده موثر است.

10- برای بهبود بیماری های پوستی پیسی و لک مفید هست.

11- می تواند سنگ های کلیه و مثانه را از بین ببرد.

12- در روزهای پایانی بارداری به کنترل درد و افزایش توان و مقاومت مادران هنگام زایمان کمک می کند. توجه داشته باشید بهتر است با مشورت پزشک زنان و یا متخصص طب سنتی از این معجون استفاده کنید.

13- موجب افزایش شیر مادران شیرده می شود.

14- از ابتلا به بیماری های مزمن و سرطان جلوگیری می کند چون اثر معجون سیاه دانه به مدت طولانی در بدن باقی می ماند

15- باعث کاهش عوارض داروهای شیمی درمانی بر کلیه ها می شود.

16- با طبع گرم بسیار انرژی زا و باعث از بین رفتن افسردگی می شود.

17- مصرف یک قاشق مرباخوری از ترکیب روغن سیاه دانه و عسل خالص به نسبت مساوی باعث درمان اضطراب و تپش های قلب و تنظیم ضربان قلب می شود.

18- سیاه دانه دارای ماده ای هست که در بدن تولید انتی هیستامین می کند به همین دلیل برای درمان حساسیت و آسم بسیار مفید است.

1- افزایش دهنده طبیعی میل جنسی

20- افزایش تعداد اسپرم و درمان ناباروری حاصل از کمبود تعداد اسپرم

 

 

 

دوره مقدماتی php

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *