خاصيت عنبر نسارا در طب سنتي

دوره مقدماتی php

خواص دارویی و گیاهی
خانه

موبایل

درمان عفونت به روش ابن سیناعنبر نسارا سرگین الاغ ماده (به‌گویش محلی ماچه‌الاغ) است که در بهار جمع‌آوری می‌شود.

دوره مقدماتی php

ابن‌سینا دود عنبر‌ نسارا را برای بیماریهای مختلفی تجویز می‌کرده است؛ در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اجزای عنبر‌نسارا با استفاده از روش کروماتوگرافی از یکدیگر جدا و تأیید شد که عنبر نسارا خواص آنتی‌اکسیدانی، آنتی‌باکتریال (ضدباکتریایی)، ضدقارچ و ضدالتهابی و خواص ضدمیکروبی دارد!

الاغ ماده در فصل بهار از بهترین گیاهان دارویی تغذیه می‌کند و دود کردن آن در واقع یعنی دود کردن صدها گیاه دارویی مختلف به‌صورت یکجا؛ این دود هیچ اثر سوئی بر بیمار ندارد البته بوی عنبرنسارا چندان خوشایند نیست.

اما چرا الاغ ماده؟ طبع الاغ ماده خنک است و طبع مریضی و عفونت گرم است؛ الاغ نر به‌عکس الاغ ماده، طبع گرم دارد به همین دلیل استفاده از پشگل الاغ نر می‌تواند بیماری را تشدید کند و پشگل الاغ ماده بیماری را آرام می‌کند.

 

 

روش استفاده از عنبرنسارا عنبر نسارا را مثل اسفند روی آتش می‌گذارند و دود خارج‌شده از آن را استنشاق می‌کنند یا اجازه می‌دهند دودِ آن با بدن (بخشی که دچار عفونت و بیماری شده) تماس داشته باشد.

دود عنبر نسارا برای درمان چه بیماری‌هایی استفاده می‌شود؟دود عنبر نسارا در درمان سرماخوردگی، درمان سینوزیت، درمان میگرن و سردرد، درمان کهیر، اگزما، هر نوع خارش پوستی، در درمان و بهبود زخم ختنه، زخم‌های پس از سوختگی، در درمان خون‌دماغ، گوش‌درد و عفونت گوش، بهبود علائم صرع، کاهش خونریزی و کوتاه کردن دوره عادت ماهیانه بانوان استفاده می‌شود.

همچنین دود عنبر نسارا باعث از بین بردن عفونت‌های واژینال (دود باید با بدن تماس پیدا کند)، از بین بردن قارچ پوستی و قارچ واژینال و کیست، درمان و کاهش عوارض بواسیر، دندان‌درد به‌خصوص اگر ناشی از عفونت باشد، می‌شود.

 

دود عنبر نسارا فرآیند زایمان طبیعی را آسانتر می‌کند، به دفع جنین مرده از بدن زنان کمک می‌کند، کمک قابل توجه به مشکلات تنفسی مثل آلرژی فصلی و تنگی نفس، از بین بردن دانه‌های آبله‌مرغان، از بین بردن گل‌مژه و عفونت چشم، از بین بردن ویروس‌های معلق در هوا (ضدعفونی کردن فضای داخل اتاق)، جلوگیری از واگیر بیماری‌ها، کمک به درمان مخملک، سیاه‌سرفه یا یرقان کودکان می‌کند و تبخال را برطرف و از ترکیدن تبخال پیشگیری می‌کند.

منبع:

tasnimnews.com


منبع = هلپ کده
خانه

موبایل

عنبر نسارابا شنیدن این اسم پرطمطراق، انسان ناخودآگاه، یک داروی خوش رنگ و بو را در ذهن خود مجسّم می کند؛ امّا در واقع، عنبر نسارا، پشگل الاغ مادّه(به گویش محلّی ماچه الاغ) است.

 

در کتب داروسازی طبّ قدیم، خواصّ دارویی انواع مدفوع و ادرار انسان و حیوانات مختلف شرح داده شده است. جالب آنجاست که این آثار درمانی به طور مکرّر تجربه شده است و در بسیاری موارد گره گشای درمان بیماری هایی بوده اند که در حالت عادّی درمان آنها بسیار سخت است. برای مثال با مراجعه به یادداشت های مرحوم فقید، دکتر عبدالله احمدیه-که خدایش رحمت کناد- موارد متعدّدی را می توان یافت که دردهای شدید مفصلی و روماتیسمی را با ضماد سرگین گاو درمان نموده اند.

 

البتّه در کتب طبّی قدیم، حتّی آثار استفاده خوراکی! از این داروها هم ذکر شده است امّا  از آنجا که استفاده خوراکی آنها در فقه ما حرام شمرده شده است – به استثنای ادرار شتر که با رعایت شرایط و از نظر بعضی فقها، قابل شرب است – ترجیح می دهم از این موارد عبور کنم و به سایر خواص عنبر نسارا بپردازم.۱- دود دادن عنبر نسارا در محیط های بسته مثل فضای خانه، مانند اسفند اثر میکروب کشی قوی دارد و انجام گاهگاهی این کار به ویژه در فصول سرد، تاثیر قابل توجّهی در کاهش موارد بروز بیماری هایی مثل سرماخوردگی دارد؛ به ویژه اگر یکی از اعضای خانواده سرما خورده باشد می توان با این کار از افزایش بار ویروس در فضای محلّ زندگی کاست.۲- استنشاق دود عنبر نسارا یکی از راه های مناسب برای درمان سینوزیت های مزمن و حاد و سرماخوردگی است. این کار در درمان سردردهای کهنه نیز موثّر است. برای این کار، عنبرنسارا را در یک اسفند دود کن ریخته روی شعله کم قرار داده دود متصاعد شده را استنشاق کنید.۳- گرفتن مواضعی از بدن که دچار خارش است روی دود عنبر نسارا، یکی از روش های بسیار موثّر در کاهش انواع خارش هاست. همچنین این کار، برای درمان تاول ها و زخم های ترشّح دار نیز اثر مناسبی دارد. این روش یکی از بهترین روش های درمانی اگزما هم هست. همچنین این کار تاثیر بسیار خوبی در ترمیم سریع انواع زخم ها به ویژه زخم های سوختگی دارد.۴- ضماد کردن مخلوط عنبر نسارا و سرکه روی پیشانی در درمان خون دماغ مفید است. ۵- به روش های ذیل می توان از عنبر نسارا برای کمک به درمان صرع استفاده کرد:۵-۱- استنشاق عصاره خشک آن با سرکه.۵-۲- استفاده از آب عنبر نسارای تازه به عنوان قطره بینی.۶- پاشیدن پودر عنبر نسارای خشک بر روی انواع زخم های تازه، علاوه بر کمک به بهبودی آنها، خونریزی آنها را نیز متوقّف می کند. 7- دود دادن عنبرنسارا براي كاهش خونريزي و كوتاه كردن دوره عادت ماهیانه بانوان و درمان عفونت هاي واژينال مفید است. روش استفاده به این شرح است:  براي اين كار 2 الي 3 عدد عنبر نسا را همراه با خاكشي و اسپند، روي كمي ذغال انداخته و گلدان سفالي كه ته آن سوراخ داشته باشد را روي آن برگردانيد، كه در اين صورت مانند دودكش مي شود، لباس زير خود را درآورده و دامن بلندي بپوشيد و به حالت نيم خيز روي آن بایستيد. البته این کار بدون خاکشی و اسپند هم موثر است. اگر هم حوصله ندارید می توانید بدون این تشریفات خاص درمان را انجام دهید. برای این کار کمی عنبرنسارا را روی اسفنددودکن روی شعله کم قرار داده بگذارید دودش به واژن بخورد.اين كار را 2 روز قبل از زمان پريود، 2 روز در زمان پريود و 2 روز بعد از پريود انجام دهيد. 8- به همان شیوه فوق الذّکر، دود عنبرنسارا در درمان و و کاهش عوارض بواسیر هم بسیار موثر است.منبع:shiateb.com

منبع = هلپ کده

در سلامت ۷ فروردین ۱۳۹۶ ۱۷ نظر 315,916 بازدید

خواص درمانی بی نظیر عنبر نسارا ، درمان میگرن با سرگین الاغ ماده!

با شنیدن این اسم پرطمطراق، انسان ناخودآگاه، یک داروی خوش رنگ و بو را در ذهن خود مجسم می کند؛ اما در واقع، عنبر نسارا، پشگل الاغ ماده (به گویش محلی ماچه الاغ) است.

در کتب داروسازی طب قدیم، خواص دارویی انواع مدفوع حیوانات مختلف شرح داده شده است. جالب آنجاست که این آثار درمانی به طور مکرر تجربه شده است و در بسیاری موارد گره گشای درمان بیماری هایی بوده اند که در حالت عادی درمان آنها بسیار سخت است.

برای مثال با مراجعه به یادداشت های مرحوم فقید، دکتر عبدالله احمدیه موارد متعددی را می توان یافت که دردهای شدید مفصلی و روماتیسمی را با ضماد سرگین گاو درمان نموده اند. البته در کتب طبی قدیم، حتی آثار استفاده خوراکی! از این داروها هم ذکر شده است اما  از آنجا که استفاده خوراکی آنها در فقه ما حرام شمرده شده است – به استثنای ادرار شتر که با رعایت شرایط و از نظر بعضی فقها، قابل شرب است – ترجیح می دهم از این موارد عبور کنم و به سایر خواص عنبر نسارا بپردازم.

۱- دود دادن عنبر نسارا در محیط های بسته مثل فضای خانه، مانند اسفند اثر میکروب کشی قوی دارد و انجام گاهگاهی این کار به ویژه در فصول سرد، تاثیر قابل توجهی در کاهش موارد بروز بیماری هایی مثل سرماخوردگی دارد؛ به ویژه اگر یکی از اعضای خانواده سرما خورده باشد می توان با این کار از افزایش بار ویروس در فضای محل زندگی کاست.

۲- استنشاق دود عنبر نسارا یکی از راه های مناسب برای درمان سینوزیت های مزمن و حاد و سرماخوردگی است. این کار در درمان سردردهای کهنه نیز موثر است. برای این کار، عنبر نسارا را در یک اسفند دود کن ریخته روی شعله کم قرار داده دود متصاعد شده را استنشاق کنید.

۳- گرفتن مواضعی از بدن که دچار خارش است روی دود عنبر نسارا، یکی از روش های بسیار موثر در کاهش انواع خارش هاست. همچنین این کار، برای درمان تاول ها و زخم های ترشح دار نیز اثر مناسبی دارد. این روش یکی از بهترین روش های درمانی اگزما هم هست. همچنین این کار تاثیر بسیار خوبی در ترمیم سریع انواع زخم ها به ویژه زخم های سوختگی دارد.

۴- ضماد کردن مخلوط عنبر نسارا و سرکه روی پیشانی در درمان خون دماغ مفید است.

۵- به روش های ذیل می توان از عنبر نسارا برای کمک به درمان صرع استفاده کرد:

۶- پاشیدن پودر عنبر نسارای خشک بر روی انواع زخم های تازه، علاوه بر کمک به بهبودی آنها، خونریزی آنها را نیز متوقف می کند.

۷- دود دادن عنبرنسارا برای کاهش خونریزی و کوتاه کردن دوره عادت ماهیانه بانوان و درمان عفونت های واژینال مفید است. روش استفاده به این شرح است:

برای این کار ۲ الی ۳ عدد عنبر نسا را همراه با خاکشی و اسپند، روی کمی ذغال انداخته و گلدان سفالی که ته آن سوراخ داشته باشد را روی آن برگردانید، که در این صورت مانند دودکش می شود، لباس زیر خود را درآورده و دامن بلندی بپوشید و به حالت نیم خیز روی آن بایستید. البته این کار بدون خاکشی و اسپند هم موثر است. اگر هم حوصله ندارید می توانید بدون این تشریفات خاص درمان را انجام دهید. برای این کار کمی عنبرنسارا را روی اسفنددودکن روی شعله کم قرار داده بگذارید دودش به واژن بخورد. این کار را ۲ روز قبل از زمان پریود، ۲ روز در زمان پریود و ۲ روز بعد از پریود انجام دهید.

۸- به همان شیوه فوق الذکر، دود عنبر نسارا در درمان و و کاهش عوارض بواسیر هم بسیار موثر است.

عنبر نسا : عنبر نسا همان مدفوع الاغ می باشد که دود آن برای کاهش خونریزی و کوتاه کردن دوره پریود و درمان انواعی از عفونت های واژینال مورد استفاده قرار می گیرد و باید بیمار دود عنبر نسا را داخل مجاری واژن خود بخور دهد.

طرز استفاده ار عنبر نسا: برای این کار ۲ الی ۳ عدد عنبر نسا را همراه با خاک شیر و اسپند، روی کمی ذغال انداخته و گلدان سفالی که ته آن سوراخ داشته باشد را روی آن برگردانید، که در این صورت مانند دودکش می شود، لباس زیر خود را درآورده و دامن بلندی بپوشید و به حالت نیم خیز روی آن بیاستید. این کار را ۲ روز قبل از زمان پریود، ۲ روز در زمان پریود و ۲ روز بعد از پریود انجام دهید.

ضمناً برای تقویت حنجره و تارهای صوتی نیز دود عنبر نسا کاربرد دارد که باید آن را داخل حنجره تان بخور بدهید.

عنبر نسا سرگین الاغ ماده ای است که در بهار جمع آوری می شود.

ابن سینا دود عنبر نسا برای کاهش طول دوره ی قاعدگی و کم کردن خونریزی های ماهیانه در زنان تجویز می کرده است!

شواهد نشان می دهد که دود گیاهان نه تنها در ایران، بلکه در حدود ۵۰ کشور دیگر دنیا کاربرد دارد و بسیار رایج است!

در یک آزمایش در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اجزای عنبر نساء با استفاده از روش کروماتوگرافی و با استفاده از دستگاه GC-MS از یکدیگر جدا شدند.

این اجزا شامل هگزان، استیک اسید، آکونیتین، بتا کاروتن، دی متیل آمین بوده است که عمدتا شامل خواص آنتی اکسیدانی، آنتی باکتریال، ضد قارچ و ضد التهابی هستند.

برخی از این اجزا نیز در درمان نورالرژی، روماتیسم، خونریزی های مویرگی و خارجی و اختلالات پوستی استفاده می شوند!

در یک آزمایش درون کشتگاهی از دود عنبر نسا به عنوان یک دهانشویه استفاده شد.

نتایج نشان دهنده وجود خواص ضد میکروبی و ضد باکتریایی دود عنبر نسا بود که موجب مهار رشد میکروب ها و باکتری های استرپتوکوکوس موتانس، استرپتوکوک سالیواریوس و استرپتوکوک گشت.

یعنی عنبر نساء دقیقا مانند دهانشویه کلرهگزیدین در برابر باکتری های موجود در دهان عمل کرده بود.

دهانشویه ی CHX دارای فعالیت ضد باکتری قوی در برابر میکروارگانیسم مختلف دهان است اما عوارض جانبی جدی نیز به همراه دارد.

بنابراین می توانید از دود عنبرنساء برای پیشگیری از پوسیدگی و بیماری های پریودنتال استفاده نمایید.

دود عنبر نساء همچنین موجب افزایش فعالیت نوتروفیل های خون و مبارزه بیشتر در برابر میکروب ها می شود.

آزمایشات نشان میدهد که بخور دود عنبر نسا به مدت حداقل ۶ ثانیه به طور قابل توجهی از رشد باکتری ها جلوگیری به عمل می آورد.

این یکی از آزمایشاتی است که بر روی دود عنبر نساء انجام شده و مسلما نیازمند انجام آزمایشات دقیق تر و تکمیلی است.

دود عنبر نساء یکی از بهترین درمان های سینوزیت های مزمن، سرما خوردگی، عفونت های واژینال و درمان انواع زخم های عفونی و غیر عفونی است.

همچنین برخی معتقدند که دود عنبر نساء فرآیند زایمان طبیعی را آسان تر خواهد کرد!

تجربه نشان می دهد که استفاده از دود عنبرنسا هیچ عوارض جانبی خاصی برای بدن ندارد.

۱۶ شهریور ۱۳۹۷

۱۵ شهریور ۱۳۹۷

۱۴ شهریور ۱۳۹۷

من ۳ ماهه سرما خوردگیم خوب نمیشد چرک و عفونت از گلو تا گوشمو اذیت میکرد هر دکتری رفتم تو این مدت دارو و آمپول نمونده بود مصرف کرده بودم بالاخره مادر بزرگم پشکل الاغ بهم داد گفت دود کن دودشو چند بار استنشاق کن چند ساعت فقط خندیدم مسخره کردم ولی با اصرار یه بار امتحان کردم سه ساعت نگذشته بود خارش گلو و گوشم برطرف شد الان چند روزیه دودشو استنشاق میکنم واقعا معجزه کرده از تاثیرش خیلی ذوق کردم خدارو شکر میکنم پشکل الاغشم درمانه هر کی شک داره ۱ بار امتحان کنه ضرر نمیکنه

سلام،به نظرتون برای عفونت ادراری موثره؟؟؟

منم استفاده کردم جواب داده

اره عالیه

اون مصرفش یجور دیگست ولی موثره

سلام من یک هفته دارو های سرماخوردگی میخوردم عفونت بالا میاوردم گلوم داشت میترکید.

تا امشب خاهرم گفت عنبر نسا بگیر دود کن دودشو استشمام کن منم کردم بخدا نیم‌ساعت نمیشه خوب شدم

دوستان باور کنید این یک معجزه است.منم سرماخوروکی شدیدی گرفته بودم شب دودشو با شوخی و هیچ باوری استنشاق کردم.صب ک بلند شدم دیدم خوب شدم گلوم هم کاملا خوب شده.امتحان کنید ضرر نداره.

من ۱ ساله آبریزش بینی دارم انواع دکتر متخصص رفتم فقط دارو به خوردم دادن دیگه هیچ دارویی اثر نداره هنوز یه خورده بهتر نشدم دیگه دارم از زندگی خسته میشم اصلا نمیتونم با کسی صحبت کنم آبریزش بینیم قطع نمیشه فردا میخوام عنبر نسا امتحان کنم تورو خدا برام دعا کنید اگر جواب نداد کلا نا امید میشم.

من دو ماه سینوزیتم عفونت داشت خلط زرد و خون داشتم یعنی افتضاح بود وضعم روزی یه خشاب چرک خشک کن میخوردم ولی یبار دود کردم نیم ساعت نشد هرچی عفونت سی نوسی بود از بین رفت اصلا انگار نه انگار

تنفس عمیق دود عنبر نسا ? باعث بروز خلط شدید ی در حنجره و ریه ی من شدش و بعد یک هفته خلط هایی با طعم دود عنبر نسا ? باعث سرفه های پشت هم و بدون توقف و شدید شدش و به دکتر های زیادی رفتم و فهمیدم برونشیت مزمن و آسم خفیف و آرژی سرمایی گرفتم و دوسال هستش که دارم از سرفه هایم رنج میبرم و با اینکه پیش بهترین دکتر ها رفتم و چند میلیون خرج دکتر و دارو هایم کردم درمان نشدم و تنها چیزی که باعث ? تسکین موقت ? سرفه هایم میشود قرص ایروکاست و یک سری عرقیات گیاهی سنتی یک دکتر گیاهی هستش و هنوز هم بابت تنفس عمیق اون موقع و حبس اون دود پشیمونم? نتیجه اخلاقی = استعمال خارجی اش رو امتحان نکردم ولی اطرافیانم جواب گرفتن ولی برای حبس کردن دود و استعمال داخلی اصلا و به هیچ وجه پیشنهادش نمیکنم

حتما اون مال الاغ نر بوده چون اگه مال نر باشه برعکس عمل میکنه

من برای عفونت واژینال استفاده کردم واقعا عالی بود و خوب شدم

این دود وقعا مادربزرگم را نجات داد و از مرگی که از طریق خلط بود این دود سحرآمیز نجات داد . ?‍♂️?

دوستان از کجا بفهمیم عنبرنسارا اصل بوده و برای الاغ نر نیس؟کسانی که برای عفونت واژن استفاده کردن میشه بگن دو الی سه روز اول ترشح داشتن یا نه؟واینکه توو اون مدت دیگه از داروهای شیمیایی استفاده نکردین؟ممنون میشم جواب بدین.

یعنی واقعا انقدر خوبه؟

سلام خرید عنبرنسارا هم دارین

عالیه.من برای جوش واژن استفاده کردم.فوری سرباز کرد و تخلیه شد

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

نظرdocument.getElementById(comment).setAttribute( id, 483e9a3f1ec05ff813954da4a56197e7 );document.getElementById(b4b980ccd1).setAttribute( id, comment );

نام *

ایمیل *

وب سایت

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت ساتین محفوظ است، استفاده از مطالب فقط با ذکر منبع با لینک مستقیم بلامانع است.

© Copyright 2018, All Rights Reserved. | Powered by saten

فرستنده حسینی- *عنبر نسارا چیست ، خواص درمانی آن چه است؟*

عنبر نسارا، پشگل الاغ ماده (به گویش محلی ماچه الاغ) است.تعجب نکنید!
عنبر نسارا سرگین الاغ ماده ای است که در بهار جمع آوری میشود. ابن سینا دود عنبر نسارا را برای بیماریها تجویز میکرد! در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اجزای عنبر نساء با استفاده از روش کروماتوگرافی از یکدیگر جدا شدند و تائید شد که عنبر نسارا خواص آنتی اکسیدانی، آنتی باکتریال، ضد قارچ و ضد التهابی و خواص ضد میکروبی و ضد باکتریایی دارد!  الاغ ماده از فصل بهار از بهترین گیاهان دارویی تغذیه میکند و دود کردن آن در واقع یعنی دود کردن صدها گیاه دارویی مختلف یکجا! این دود هییییچ اثر سوئی بر بیمار ندارد! بوی عنبرنسارا خوشایند نیست!  اما چرا الاغ ماده؟ طبع الاغ ماده خنک است و طبع مریضی و عفونت گرم است. الاغ نر برعکسِ الاغ ماده، طبع گرم دارد. به همین دلیل استفاده از پشگل الاغ نر بیماری را تشدید و پشگل الاغ ماده بیماری را آرام میکند!
روش استفاده:
پشگل الاغ ماده را که از عطاری تهیه شده مثل اسفند روی آتش میگذارند و دود خارج شده از آن را استنشاق میکنند و یا اجازه میدهند دودِ آن با بدن (بخشی که دچار بیماری شده) تماس داشته باشد!
*دود عنبر نسارا چه میکند؟*
▪️درمان سرماخوردگی ▪️درمان سینوزیت
▪️درمان میگرن و سردرد
▪️درمان کهیر، اگزما، هر نوع خارش پوستی
▪️در درمان و بهبود زخم ختنه معجزه میکند!
▪️زخمهای پس از سوختگی را از بین میبرد.
▪️در درمان خون دماغ مفید است.
▪️گوش درد و عفونت گوش را از بین میبرد!
▪️صرع را درمان میکند!
▪️برای کاهش خونریزی و کوتاه کردن دوره عادت ماهیانه بانوان مفیدست.
▪️عفونتهای واژینال را نابود میکند(دود باید با بدن تماس پیدا کند)!
▪️قارچ پوستی و قارچ واژینال و کیست را نابود میکند!
▪️در درمان و کاهش عوارض بواسیر بسیار موثرست.
▪️دندان درد را بخصوص اگر ناشی از عفونت باشد کم میکند!
▪️دود عنبر نسارا فرآیند زایمان طبیعی را آسان تر خواهد کرد!
▪️در دفع جنین مرده از بدن زنان معجزه میکند!
▪️مشکلات تنفسی مثل آلرژی فصلی و تنگی نفس را نابود میکند!
▪️دانه های آبله مرغان را خشک میکند!
▪️گل مژه و عفونت چشم را از بین میبرد!
▪️ویروس های معلق در هوا را از بین میبرد و از واگیر بیماری جلوگیری میکند!
▪️مخملک، سیاه سرفه و یا یرقان کودک را برطرف میکند.
▪️تب خال را برطرف و از ترکیدن تبخال پیشگیری میکند!

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.

در زمان های قدیم که آنتی بیوتیک و سایر داروها کشف نشده بودند، پدربزرگ و مادربزرگ های ما برای درمان  بیماری ها از گیاهان و مواد موجود در طبیعت استفاده می کردند. یکی از این مواد، عنبر نسارا بوده است که پشگل الاغ مادّه است (برخی نیز میگویند فقط اولین پشگل کره خر بعد از تولد است) این ماده رو مانند اسفند دود می کردند و در محیط دودش را پخش می کردند و میگویند خواص ضدمیکروبی دارد. البته نظراتی هم وجود دارد که میگوید این ماده هیچ خاصیتی ندارد. متاسفانه منابع دقیق و کاملی در مورد خواص این ماده وجود ندارد. اما ما آنچه را یافته ایم، با شما به اشتراک می گذاریم.

خواصی که برای دود این ماده ذکر شده، بیشتر به حوزه میکروب کشی بر می گردد و در درمان سرماخوردگی بسیار از آن تعریف شده است.

در تمامی منابعی که ما مطالعه کردیم، فقط دود کردن این ماده (همانند اسپند) ذکر شده است و گفته اند که می توانید آنرا دود کنید و در محیط دودش را پخش کنید. توجه کنید که خوردن این ماده ممنوع است و می تواند برای سلامت مضر باشه. پس لطفا هنگام خواندن نظرات کاربران در اینترنت، مراقب سلامت خود باشید و هر چیزی را به راحتی باور نکنید. شما حتی بقیه داروهای پزشکی را هم که مثلا برای پوست تجویز شده، نمی تونید بخورید. چه برسه به این ماده ! پس لطفا زودباور نباشید.

برامون بسیار جالب بود که دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد یک تحقیق روی دود عنبرنسارا انجام داده است و به این نتیجه رسیده اند که این دود، اثرات ضدمیکروبی روی میکروب های بسیار مقاومی مانند استافيلوکوک اورئوس و سودوموناس آئروژينوزا دارد. خوشحالیم که یک نهاد پزشکی، روی این مساله تا حدی کار کرده است و نتایج یکی از آزمایشات خود را منتشر کرده اند. متن کامل این تحقیق را در این صفحه از سایت دانشگاه علوم پزشکی بخوانید.

میگویند الاغ ماده به علت شیر دادن به کرّه ی خود، مجبور به خوردن علوفه های متفاوتی می باشد تا بتواند مواد لازم برای فرزند خود را تامین کند مکانیسم بدن آنها نیز طوری طراحی شده که پس از هضم و دفع مواد غذایی، این مواد خاصیت سم زدایی و میکروب کشی پیدا میکنند و این خاصیت در مواد دفع شده از این حیوان نیز وجود دارد.

این دارو معمولا توسط عطاری ها و مغازه های گیاهان دارویی فروخته میشود. البته در اینترنت نیز سایتهایی هستند که ادعا میکنند چنین ماده ای را میفروشند، اما چندان مورد اعتماد نبود و لینکش رو برای شما نگذاشتیم. عنبرنسارا را باید از جای مورد اعتماد تهیه کنید و قبل از هرگونه خوددرمانی، با پزشک یا متخصص مشورت کنید. شما نیز اگر تجربه مثبت یا منفی در این مورد داشته اید، در کامنت ها بنوبسید. 

برای یادگیری چیزهای بیشتر، در کانال تلگرام نینی کده و یا در اینستگرام با اکانت ninikadeh مطالب ما را دنبال کنید.

من دامپزشك هستم و از بچگي مادرم برامون تو خونه دود ميكرد مثل اسفند براي درمان آبله مرغان و بيماريهاي پوستي عفونتهاي زنان و سرما خوردگي و عفونت سينوسي معجزه ميكنه براي استفاده هم يك قطعه از عنبر نسارا كه تقريبا شبيه كليه انسانه رو از يه گوشه با فندك روشن ميكنيد مثل ذغال فوت كنيد تا رو شن بشه و دود كنه بعد بزاريد تو زير سيگاري بزاريد دودش پخش بشه براي عفونتهاي موضعي ميتونيد زير يه پتو يا پارچه بشينيد مثل چادر زيرش دود كنيد و دود رو استنشاق كنيد . با اطمينان صد در صد بهتون ميگم از هر دارويي كه تاحالا استفاده كرديد قوي تره اينو به چشم ديدم.

سلام من یه پسر سیزده ساله هستم که الان آبله مرغان گرفتم بعضی افراد میگن دود عنبر نسارا آبله رو خشک میکنه لطفا راهنمایی کنید از دست خارش دارم دیوونه میشم

منم ابله مرغان گرفتم اره واقعا اثر داره اگه میتونی خاکشیر و هندوانه هم زیاد بخور

دوستان عنبر نسا اثر فوق العاده ای داره چون دودش رو همه بدن اثر میذاره.دوست من دوسال بود اقدام میکرد برای بارداری ولی فایده ای نداشت هر دارویی هم مصرف کرد تا اینکه رفت پیش یه دکتر تو یه روستا یه دکتر عطاری و ایشون عنبر نسارو تجویز کرده بود و الان ایشون سه ماهه بارداره.فقط دوستان همون دکتر گفته بود ماهی یک بار بیشتر نباید استفاده بشه چون اثرش میمونه مصرف زیادش به کلیه و یه قسمت دیگع بدن اسیب میرسونه ولی ماهی یک بارش عالیه

سلام ، میشه بفرمائید چطوری استفاده کرده که باردار شدند؟ممنون

عزیزم میشه بگی چجوری استفاده کرده؟

من برای عفونت استفاده کردم عالیه نتیجه ام گرفتم حتی من کیست بارتولن هم داشتم ولی خود ب خود با دود کردن این ماده خوب شد الان خبری از ترشح و عفونت نیس خیلی خوبه حتما امتحان کنید

چند بار و به چه شکلی مصرف کردید که برطرف شد کیستتون؟؟

عالیه برای بیماریهای عفونی مسافرت کنید به مناطق عشایری خودتون برا مصرفتون جمع اوری کنید چون اگه از جایی بخرید که معتبر نباشه مثلا مال الاغ نر باشه اصلا جواب نمیده.

من الان چند وقته برا دندون درد استفاده میکنم و خیلی هم موثر بوده

از کجا تهییش میکنین. میگن مال عطاریا معتبر نیس

سلام من عنبرنسا برا درمان سرماخوردگی دود کردم ولی هم خودم و هم بچم عفونت تنفسی گرفتیم اصلا نه سرفه رو کم کرد نه سرماخوردگی رو.

حتما الاغش نر بوده

چطوری بایدتشخیص نروماده داد میشه راهنماییم کنید

تشخیص سرگین نر و ماده بودن الاغ سخته٬ لطفا یا از عطاری های معتبر خرید کنید یا اینکه از یه روستایی تهیه کنید چون معمولا در روستاها الاغ وجود دارد.

شهریار عزیز این مواد باید حتما از الاغ ماده باشه اگر از الاغ نر باشه برعکس عمل میکنه و چون به قول بزرگترامون گرمه ضرر هم داره وباعث خارش و جوش هم در بدن میشه پس دقت کنید حتما از الاغ ماده باشه. درضمن من شنیدم و دیدم که بعضی جاها متاسفانه از پشگل شتر استفاده میکنن که عوارضش بدتر از الاغ نر میباشد.

سلام .من دندون دردداشتم دوستانم.بهم انبر نسا پیشنهاد دادن شاید باورتون نشه به خدا ازاون روز دیگه دندونم درد نمکنه .البته ریختم تو سیگار کشیدم.شماهم امتحان کنید

منم دقیقا همینطور

سلام دوستان. خواهر من پاش سوخته بود و وضعش خیلی خراب بود. با دود عنبر نسا وضعش خیلی خوب شد. اون یکی خواهرم هم برا عفونتاش استفاده میکرد همیشه میگه خیلی راضی ام. خودمم هم تازه شروع کردم.

سلام من مدتیه ترشحات پشت حلق دارم ک هی مجبور میشم ازراه دهان دفعش کنم ایا عنبر نسارا میتونه درمانش کنه ؟

طوری که من شنیدم عالیه
خودم هم سینوزیت دارم و دارم ازش استفاده میکنم

سلام، منم متاسفانه به همین عارضه مبتلا هستم، دو روزه شروع کردم اگه جواب داد اطلاع رسانی میکنم، هر چی هم دکتر رفتم و دارو خوردم به دارو جواب نداده

مدتی هست سینوسام متورم شده و درد می کنه یک بار عنبر نسا رو دود دادم فایده نداشت بنا به گفته دوستان شاید پشکل الاغ نر بوده از عطاری گرفتم .هیچ علامت مشخصی نداره؟

نشانه اي نداره.ولي تنهاراهش اينه بريدسمت نزديك ترين روستايه شهرهاي روستايي ومطمعن باشي اگه هركسي خرماده داشته باشه اونورايگان دراختيارتون ميذاره وديگه خيالتون راحته كه اصليه.من خودم توروستاهاي ورامين تهيه كردم.

سلام با یک بار نمیشه ،باید تا ۱۰ روز استفاده کنید،من سه سال پیش انجام دادم کاملا خوب شدم

سلام ببخشید من دو ماه میشه گوشم صدا میده هیچ نمیسته به داکتر گوفتم دارو داد فایده نداشت برام گفتن پشگل الاغ دود کن دودش تو گوشم بره فایده دارد یا نه به نزر شما چی باید بکنم

منم برای عفونت زنان استفاده کردن اولش یکم سوخت اونم بخاطر گرماش ولی حدود ی ساعته ک استفاده کردم درد زیر شکمم کمتر شده

سلام دوستان کسی می‌دونه برای استعمال دود عنبر نسارا برای گوش چیکار کنیم که دود قشنگ بره تو گوش ؟ آیا وسیله خاصی داره؟

من گوشم عفونت کرد و یه روزنامه حلقه کرم گذاشتم در گوشم و گرفتم روی عنبرنسا دود از حلقه روزنامه رد میشد و کامل وارد گوشم شد

سلام
میتونین عنبر نسارارو روشن کنین و ی شیشه بزارین روش و دودشو جمع کنین وقتی خاموش شد شیشه رو ب گوشتون بچسبونین تا دودش وارد گوش بشه

میتونی یه برگ کاغذ به شکل قیف درست کنی، و بوسیله اون دودو هدایت کنی به سمت گوشت

سلام بهترین روش اینه که سیگار رو خالی کنید و از عنبر نسارا توش بریزید مثه توتون سیگار و یه شیلنگ کولر تهیه کنید !
بکشید سیگارو فوت کنید تو شیلنگ کولری که اون سرش کاملا دااخل گوشتونه !
مراقب باشید شیلنگ گوشتون رو زخمی نکنه!
یه سیگار رو نصف این گوش نصف اون گوش فوت کنید تا چند شب و اگر عفونتی باشه ان شالله برطرف میشه?

سلام من هم از خواص این ماده خیلی شنیدم
اما نمیدونم برای عفونت ریه خوبه یا نه؟ میشه راهنماییم کنید

با سلام به همه کاربران
من مدتی بود که پوست دستم خیلی تیکه تیکه شده بود و شدید میخوارید پس از دود کردن عنبر نسارا به طور معجزه آسایی پوست دستم خوب شد و از خارش نیز افتاد
امیدوارم که همه سلامتیشونه حفظ کنم

سلام میشه بگین چطوری استفاده کردین

سلام دوستان من در سال چندباری شاید ۳_۴بار دچار عفونت قارچی واژن میشم بخصوص از بعد ازدواجم.زمان مجردیم یکی دوبار برام پیش اومد که اونم سالی یکبار بود. امسال خیلی اذیت شدم عفونت رهام نمیکرد و زخم گرفته بودم و فریز کردم. بعد از فریز دیگه سراغم نیومد یعنی با معاینات ماهانه ای که میرم ممیگه که خییییلی کم هست که طبیعیه. حالا منم امشب یه بار از عنبرنسا دود دادم به واژنم به مدت ۱۵دقیقه. ودرصورتی که الان اصلا مشکلی نداشتم. بنظرتون ضرر نداره الان که سالمم استفاده کردم؟؟؟؟میخوام قبل اینکه عفونت بگیرم پیشگیری کنم. بنظرتون چندروز یکبار تکرار کنم و چنددقیقه باشه خوبه؟؟؟؟ پیشاپیش از پاسخگوییتون متشکرم

برا سینوزیت خوبه؟چطور باید استفاده کرد،روزی چندبار؟

من برای عفونت زنانه.دندون درد.گوش درد.سرما خوردگی و برای خارش و عفونت پوست بعد عمل دود دادم عالیه بخصوص مورد اخر که مثله اب رو اتیش بود و به کل چشمم خوب شد بعد دو هفته مدام دارو زدن فدق العادست منکه برای هر دردی استفاده میکنم

سلام
ميشه در دوران بارداري (سه ماهه سوم) براي درمان عفونت واژينال از دود عنبرنسارا استفاده كرد؟

سلام بهتر است از متخصص طب سنتی سوال بفرمایید

واقعا گزینه ی خوبیه برای عفونت واژن منکه ازش جواب گرفتم برای عفونت گوش هم . دودشو فوت کن تو گوشتون

سلام
برای عفونت های رحم و سینوزیت مفیده
و همینطور برای خارش پوست که ما در یک مورد خارش جای بخیه هم استفاده کردیم کاملا خارش این قسمت برطرف شد

سلام من عمل داشتم و بخیه هام عفونت کردن با دوبار دود دادن خوب شدم من تو روستا زندگی میکنم و اینجا خیلی زیاده و مال الاغ ماده هستن واقعا معجزه میکنه

من کارمند علوم پزشکی هستم مدتی دندان درد داشتم به دندانپزشک مراجعه کردم بهد از معاینه و عکس گفت دندانهای شما سالمه ولی همچنان دندان درد داشتم تا اینکه یکی از دوستان از روستا برام عنبر نسارا آورد و گفت دود کن ودودشو در دهانت نگه دار. بعد از چند دفعه این کارو انجام دادن درد دندانم خوب شد .

سلام خدمت دوستان
من مدتی هست که دچار زگیل تناسلی هستم دکتر پیشنهاد فریز کردن داده ولی انجام ندادم و دیشب برای اولین بار از دود عنبر نسا استفاده کردم ان شاالله که جواب میده، فقط به من گفته بودن عنبر نسا رو روی ذغال داغ بزاریم با یک قاشق خاک شیر که الان تو نظرات دوستان همچین چیزی ندیدم کسی انجام داده باشه. اگه راهنمایی ای هست ممنون میشم بهم بگید

جواب گرفتید؟ منم این مشکل و دارم ولی نمیدونم وباسیر یا زیگیل

باسلام ببخشید میخواستم بدونم برا میگرن هم جواب میده اگه کسی استفاده کرده بگه چطوری استفاده کنم ممنون میشم

سلام من تازه برای بارداری اقدام کردم اما همون روز نزدیکی متوجه شدم عفونت واژن دارم سوزش و درد شدید موقع ادرار اصلا خواب ندارم واقعا اذیتم دوستان اگه عنبرالنسار استفاده کنم مشکلی نداره احتمالا باردارم چون یک هفته نزدیکی بدون پیشگیری داشتم آیا استفاده در زمان بارداری مشکلی نداره لطفا راهنمایی کنید با تشکر

سلام به همه دوستان تمامی نظرات را مطالعه کردم
راهنمایی استفاده از عنبر نسارا برایتان شرح میدهم ؛ اول :مکانی یافضایی بسته راپیدا کنید(مثل حمام) دوم: گوشه ایی از عنبر نسارا آتش زده ودود کنید( داخل اسپند دودکن هم میشود) سوم:تعداد دود کردن عنبر نسارا روزی یکبار کافی میباشد (مهم دود شدن آن میباشد )چهارم: نگران هیچچیزی نباشید چون این ماده هم برای کودکان وهم برای بزرگسالان میباشد وهرگونه حساسیت خارش گوش وبیماریهای زنانه(واژن) مفید مفید مفید می باشد

سلام به همگی عزیزان من عمل شکم کردم بعداز عمل زخمم عفونت کرد هرکاری که فکرکنید انجام دادم الان به مدت یه هفته است که روزی دوتاسه بار عنبرنسارا را دود میکنم وبه طور معحزه آسایی زخمم روبه خشک شدنه

سلام من عفونت شدید مقعد داشتم با دارو و بعد از گذشت یکماه کمی بهتر شدم اما کامل از بین نرفته الان سه چهار روزه که از عنبر نسارا اسنفاده میکنم به نظرتون جواب میده؟برای عفونت گلو که خیلی زود جواب داد لطفن اگر کسی تجربه داره بهم جواب بده من واقعن دارم اذیت میشم

سلام
من الان دوماه باردار هستم وترشح زياد دارم كسى هست بدون براى باردارى عنبر نسا رو ميشه استفاده كرد يا نه من قبلا سه چهار دفعه وقتى عفونت داشتم استفاده كرده بودم و خوب جواب گرفته بودم ولى الان كه باد ارم نميدونم ميتونم استفاده كنم يانه؟

من یه دختر ۱۸ ماهه دارم که تا قبل یکسالگی خیلی سرما میخورد یعنی سریع از کسب واگیر میکرد خیلی بد دارو هست موقعی که سرما میخورد دارو نمیخورد هر روزم ضعیف و ضعیف تر میشد به پیشنهاد یکی از دوستام گفت براش عنبر نسارا دود کن از یکسالگی به این طرف هروقت جایی میریم یا کسی بیاد خونمون من سریع براش دود میکنم واقعا معجزه میکنه.

سلام دوستان
من مجرد هستم و در زمان قاعدگی دل درد شدید دارم،در حدی که هر بار باید برم بیمارستانبه پزشک زنان زیاد مراجعه کردم و میگن چون زیاد توی استخر هستی عفونت میگیری ولی هیچوقت درمان قطعی نداشته
امیخوام بدونم ایا دود عنبر نسارا را در دوره ی قاعدگی هم میشه استفاده کرد؟یا باید بعد از اتمام این دوره باشه

سلام
من سوزش ادرار دارم
چیکار کنم استفاده کنم!!؟
تاثیری داره؟!

شما بهتره به پزشک زنان مراجعه کنید تا براتون دارو تجویز کنند.

سدزش ادرار برای زن طبیعیه هر از گاهی ولی گاهی از عفونت سوزش میگیری شما دود کن ضرر نداره

سلام .من عفونت قارچی واژن دارم استفادش ضرری نداری؟

خیلی خیلی مفید و کارآمد ، برای درمان آبله و سالک و زخم های عفونی خیلی موثر هست . اگر کشورای اروپایی خاصیتشو میفهمیدن الاغ الان ۱۰۰ میلیون میارزید ?

باسلام و احترام
من ۳۱سال دارم ۶ساله دچار سینوزیت مزمن وحاد هستم بجرات میتونم بگم تمام طول سال چه تابستون چه زمستون حالت سرماخوردگی و گرفتگی بینی و تنگی تنفس دارم. دیگه واقعا از این شرایط خسته شدم. بارها و بارها و بارها دکتر و متخصص رفتم بی فایده بوده. سال گذشته یک دوره ۱۵ جلسه ای عنبرنسارا دود کردم و استعمال کردم زیر چادر . ولی هیچ تاثیری ندیدم و گذاشتم کنار ،الان دوباره این نظرات دوستان رو ک خوندم
من واقعا نمیدونم این نظرات چقدر صحت داره . ولی بنظرم بعضیاش دروغه . اخه دیگه عنبر نسارا ک در رحم و باردار شدن معجزه نمیکنه .

قطعا بی تأثیر نیست، ولی باید موادش درست باشه، یعنی مال ماده خر، احتمالا اصل نبوده

سلام دوست عزیز
منم مثل شما بود علایمم پیش هزارتا دکتر گوش و حلق و بینی و الرژی رفتم هزارتا واکسن الرژی زدو خوب نشد
همه ایام سال اینجوری بودم
تا اینکه یه پزشک عمومی تشخیص داد از ریفلاکس اسید معده بوده
و اسید باعث علایم ابریزش و گرفتگی دایمی میشه
رفتم دنبال درمان معده و حالم سیصد و شصت درجه بهتر شد
حتما شمام امتحان کنید

سلام دوستان من عفونت قارچی دارم اینقد ک دارو مصرف کردم خسته شدم هربار خوب میشم دوباره میاد سراغم ب نظرتون واسه عفونت قارچی جواب میده؟؟روش مصرفش چجوریه توروخدا جوابمو بدین

سلام،،من میخوام واسه سینم استفاده کنم توروخدابهمنخندین اخه سینم رشدنداره خسته شدم از ازمایشهای بی نتیجه بخدا الکی پولمو حروم کردم خدا بزرگه

سلام
مدتی پیش تمام بدنم بخاطر آلرژی جوشهای بزرگ باخارش زیاد زد وهر دارویی مصرف کردم افاقه نکرد جز دود عنبرنصارا..
باورم نمیشد تا نتیجه رو دیدم

سلام .من از این ماده برای عفونت زنان استفاده کردم نمیدونم برای چه مدت باید استفاده میکردم که تاثیر گذار باشه ولی 5 یا 6 بار متوالی استفاده کردم اصلا خوب نشدم لطفا راهنمایی کنید ممنون

دوستان من مدت سه روز بود ک سردرد های بدی داشتم پشت سرهم و دردش ب ناحیه تخم چشمم میزد و عفونت سینوزیتم ب چشمم رسیده بود و پلکهام سنگین و ورم کرده بود.تا اینکه این ماده رو پیشنهاد دادن و بعد از اولین بار استفاده ده دقیقه نگذشت ک آبریزش بینی و خلط,از گلو داشتم و تموم عفونت هارو داد بیرون و سردردم همون لحظه ساکت شد.امیدوارم شما دوستان خوبمم نتیجه مثبت بگیرین

سلام برادر من هم به ماهیی میشه عفونت ریه و پنومونی گرفته چندجور دارو و انتی بیوتیک خورد سرفه هایی میکرد ک خونه میلرزید?تااینکه دکتر بهش عنبرنسارا رو پیشنهاد کرد واقعا به طرز معجزه آسایی برادرمو خوب کرد و سرفه هاش کم کم تموم شد الان عالیه خداروشکر واقعا خوبه واسه پوست هم خیلییی خوبه عفونت زنانه هم چنین نتیجه داره واقعا

سلام دوستان من واسه سینوسم بخور دادم واقعا معجزه میکنه. چند ساله خبری از سر دردهای شدید سینوسی که داشتم نیست عالیه نتیجه میگیرین

سلام,میخوام یه تجربه خوب از عنبرنسارابگم:من بعد یه حاملگی خارج رحمی و۸سال ناباروری به مدت سه ماه قبل و بعد پریودم دود عنبرنسارا دادم,باورکنید بعد ۳-۴ماه باردارشدم,چون شوهرمم واریکوسل داشت اصلللن فکرشو نمیکردم و قطع امید کرده بودم چون لوله هام بسته بودن,ولی به لطف خدا الان ۶ماهه ام و بدون عفونت و ترشح بارداری خوبی دارم,شمام امتحان کنید انشاالله نتیجه میگیرید

واقعا راست میگیناخه منم لوله هام بسته شدن

سلام برای درمان سوزاک موثره؟

آره خیلی خوبه . من امتحان کردم

برای درمان سوزاک موثر است؟؟؟

سلام براي درمان جوش صورت موثره؟

من 20 سال سینوزیت داشتم، یه بار به قدری سر درد داشتم که گران ترین داروهای خارجی رو خریدم اما، بی فایده بود اما با 1 بار استفاده از عنبر نسار، راستش به تکنولوژی پشت کردم..چون در مدت 5 دقیقه سر دردم رفع شد.

سلام, لطفا راهنمایی کنید
همسرم زخم بستر شده, عمل دبرید هم انجام داده, زخمش تقریبا عفونیه, درضمن همسرم از سرطان استخوان هم زجر میبره, خواستم ببینم برای زخم بسترش دود عنبرنسارا خوبه, برای درمان سرطانش میشه راهنمایی سنتی بکنید.منونم

سلام
امیدوارم خدا شفاش بده
عنبرنسا ضد میکروب و عفونت هستش . پس سرطان هم یه نمونه عفونت هستش که سخت شده . اگه روزی یه بار توتونه سیگار را خالی کن و به جاش عنبرنسا بریز و بکشه حتمآ خوب میشه . هواست باشه ماله الاق ماده باشه .اگه الآ شیرده باشه بهتره

درود به شما بانوی هم وطنم که از همسرتون در این شرایط پرستاری میکنید با افتخار به ایرانی بودنم سر تعظیم فرود میارم به شرف و غیرت و قلب پاکتون اکسیر دعا به درگاه خداوند رو از یاد نبرید که شخصا بارها شاهد معجزش بودم با تمام وجود برای سربلندی وسلامتی شما و همسرتون دعا می کنم

سلام من بچه شش ماهه دارم برا خودم دود كنم برا بچه كه تو خونس ضرر نداره

من اعتقادي نداشتم سينوسام اذيتم ميكردن نه آنتي بيوتيك و نه تزريق پنيسيلين قوي اثر نكرد چند بيمارستان پيش متخصص رفته بودم هيچكس درماني براي عفونت سينوس نداد كه من بهبود پيدا كنم تا مجبورا عنبر نسارو امتحان كردم خندم گرفته بود حتي بقيه بهم ميخنديدين ولي بعداز سه ماه بيماري در عرض دوروز بهبود ي كامل پيدا كردم و به صورت كامل درمان شدم و واقعا به شكل معجزه آسا جواب گرفتم

لطفا اگر کسی برای زگیل تناسلی استفاده کرده و جواب گرفته راهنمایی کنه که خوبه یا نه؟ در ضمن یک عطاری در گلبرگ شرقی نارمک و یک عطاری در خیابان حرم شاه عبدالعظیم داره با خیال راحت تخیه کنید

من در درمان عفونت در مقعد و سینوس و گوش بسیار جواب گرفتم.بدنم به انتی بیوتیک جواب نداد به عنبر نسا داد.البته نوع باکتری هم مهمه که بتونه درمان بشه.و الاغ تا الاغم قدرتش فرق داره.باید الاغ ماده زیر دو سال حتما گیر بیارین

سلام توروخدا بگید برای درمان ضخم رحم هم خوبه؟ضخم رو ازبین میبره؟

فقط ميتونم بگم براي خارش واژن يك معجزست ??

واقعا برای زگیل تناسلی کاربردی داره؟
برای باردار شدن ؟؟؟
روانم ریخته بهم نا باردار میشم و نه زگیل خوب میشه??

به تازگي مبتلا به سينوزيت مزمن شدم چهارتا دكتر رفتم و چهل روز بيشتره كه آنتي بيوتيك مصرف ميكنم امروز به دكترم گفتم نظرتون راجع به عنبرنسا چيه پوزخندي زد و گفت نه رد ميكنم نه قبول خير انشاالله حالا با اين اوصاف امروز گرفتم و دودش كردم نميدونم اثر ميكنه يا نه ولي حس كردم موج مثبتي داشت نميدونم شايدم تلقين بود ولي همسرم به نكته خوبي اشاره كرد پشكل الاغ در قديم به عنوان سوخت استفاده ميشد و در روستا براي پخت نان و گرماي كرسي از همين پشكل الاغ بهره ميبردن و جالب اينجا بود كه با اينكه زمستانهاي سخت داشتن و هرگز وفور ميوه و مركبات مثل الان نبود ولي هرگز يادش نمي آيد كه مادر بزرگ ميانسالش و بقيه اعضاي خانواده سرما خوردگي داشته باشند ،البته كه شرايط زندگي آنها با ما قابل مقايسه نيست ولي به نظرم پشكل الاغ هم به عنوان جزءلاينفك زندگي روستايي قديم بي تاثير در سلامت افراد نبوده.

سلام عزیزان ، من تب خال زدم بدجور هر چی پماد بود استفاده کردم فایده نداشت خواستم بدونم واسه تب خال هم خوبه، همیشه و زیاد تب خال میزنم لطفا جواب بدین ممنون

مدفوع خر ماده برای عفونت والا اینا همش الکیه. بدن هر موجودی وقتی غذا میخوره مواد مغزی رو بدن اون موجود جذب میکنه ومواد میکروبی وسمی رو دفع میکنه اینا باور غلط قدیمی هاس اصلا خودتون فکر کنید مدفوع خر ماده رو چه به عفونت از بین بردن..

علت مفید بودن پشکل خر ماده این است : طبع خر نر سرد ولی طبع خرماده گرم است وعلفهایی با طبع خنک می خورد که خواص دارویی دارند ودر ضمن عمل هضم این علوفه دریدن خر ماده کامل انجام نمی شود .

من امشب برای اولین بار استفاده کردم خارش شدیدی چند هفته ای همراه با عفونت ادراری داشتم وهر دکترودارویی رفتم استفاده کردم بی فایده بود امشب کمی تسکین پیدا کردم چند بار تکرار میکنم اگه واقعا نتیجه داد بهتون میگم امشب که خارشی نداشتم ???

در معجزه ي اين طلاي سبز اصلا شك نكنيد
من خودم براي خارش و سوزش واژن
كيست تخمدان
زونا
و عفونت گوش
استفاده كردم و معجزش رو به چشم ديدم

آیا تا حالاعوارضی هم براش ذکر شده؟

تاحالا‌استفاده‌‌ نکردم‌ منم زیاد سرفه میکنم‌خدا کنه جواب بده روزی یه بار پنی سیلین میزنم مرسی از اطلاعاتی که بهم دادید

من خواننده هستم . و همیشه پشت گلوم خلط جمع میشد خیلی اذیت بودم . یبار خودم رفتم بیابون و یه خر ماده دیدم و داشت به بچه اش شیر میداد ماندم همونجا تا عنبر نسارو ریخت بیرون رفتم جمع کردم آوردم خونه گذاشتم خشک شد . سه شب قبل از خواب به مدت ده دقیقه رفتم توی دستشویی و درب رو بستم گذاشتم روی پیک نیک روشن که شد پیک نیک رو خاموش کردم .خیلی دود میکرد . دیگه سرگرم گوشی میشدم تا ده دقیقه تمام میشد . حالا خوب شدم . خدا روشکر .

باسلام.من مادرم سرطان بدخیم انتهایذروده داشت،ولی هنوز می‌دانستیم،برای تسکین درد از عنبر نیآرا استفاده کرد ولی ادامه نداد. وقتی متوجه شدیم که کار آبکار گذشته بود.اگر قطع نمی‌کردم شاید الان زنده بود.خدا اموات شمارا هم بیامرزه.

جدا از همه. نظراتتون میخاستم. بگم من پریودهام. همیشه ۷روز بود بعد یه سالی ۳ روز میشدم. تموم میشد دکتر هم میگفت. طبیعیه چون دخترم بعد من به گفته. یکی از اشناها یه مدتی دود کردم. دوباره همون. ۷ روز میشم واقعا خوب بود. حالا. یه یه ماهه. پریود نشدم دکتره میگه برو سنو گرافی احتمال کیست داده امپول پرژسترون هم دوتا. زدم. ولی الان ۴ روزه هنوز نشدم دوباره دارم. عنبر نسا دود میکنم خداکنه اینبارم جواب بده برام دعا کنید من. رو بدنم خیلی حساسم مرسی .

نه خیلی هم خوبه ولی دقت بکنین که اولا بیش از ماهی یک یا دوبار استفاده نکنین چون ممکنه برای واژنتون مشکل پیش بیاد ثانیا هربار که استفاده میکنین دقت کنین دودش به همه جای واژنتون برسه و حتما قبل از استفاده واژنتونو خوب شستشو و خشک کنین ولی نه خیلی که واژنتون قرمز بشه یا درد بگیره یه مدت که انجام دادی نتیجش رو تو نظرات بنویس تا راهنماییتون کنم

عفونت سینوسی یا حاد است یا مزمن و مال شما تحقیقا مزمن عفونت سینوسی مزمن همیشه یک علت آلرژیکی بیرونی دارد که باید آنرا پیدا کنید شما به چیزی در اطرافتان حساسیت دارید یک تا دو قاشق چایخوری نمک و یک قاشق چایخوری بکینگ پودر را در یک لیتر آب جوشیده سرد شده حل کرده و چندبار در روز از بینی بالا بکشید تا مجاری البته قبل از هر چیز سی تی اسکن یا آندوسکپی برای تشخیص دقیق ضروریست

سلام براي درمان كهير عنبر نسا مناسب هست؟
كسي استفاده كرده

سلام من محمد هستم . والله سینوزیتی دارم که از دردش ن شب خواب دارم ن روز یک ساله که سینوزیتم به وجود آمده نمیدونم چطوری ولی مادرم میگه مال اینه که خودتو به سرما میدی زیاد حمام میرم بعد همراه با این گوشمم شدید درد میکنه چشام درد میکنه نمیدونم چیکار کنم میدونم دکترم فایده نداره . این انبر نسارا که میگن من تهیه کردم ولی مادرم نمیزاره دود کنم میگه بوش خیلی بده بوش نمیره از خونه لطفا شما یه چیزی بگین تا عمل کنم ممنون

دوهفته از عفونت واژینال رنج میبردم.با دوبار دود کردن انبر نسارا یا همون ماچولاغ عفونتم خیلییی کمتر شده..درحد معجزههههامیدوارم تا بهبودی کامل هم برسههه

سلام.من خودم بچه روستا هستم.خودم که از زیر الاغ ماده جمع میکنم.دود میکنم،واقعا برای هر عفونت و سرماخوردگی عالیه.

سلام بر همه
منم تو سرماخوردگی و سوختگی ناشی از ماده موبر مثل معجزه نتیجه گرفته بودم

بله عالیه . مادر بزرگ من پاشون در اثر قند زخم عمیق و چرکی کرده بود . هر روز دود عنبر نسارا می دادن . با اینکه زخمهای اشخاص دیابتی خوب شدنش تقریبا امکان نداره ولی با دود عنبر نسارا الان خبری از زخم و عفونت نیست

سلام دوستان من مادرم دو سال هست نفسش میگیره هر چی دکتر رفت دارو دادند بهتر نشد در آخر گفتن از اضطراب هست الان دو سالی میشه که داروهای اعصاب مصرف میکنه باز هم مشکلش کامل رفع نشده الان میخواد دود عنبرنسارا استفاده کنه می ترسیم چون میگه ممکنه خفه شم حساسیت شدید به دود داره لطفا راهنمایی کنید اگر آگاهی در این مورد دارید.ممنونم

من سه سالی میشه که عفونت واژن دارم وازدواج نکردم آیا میشه از عنبرنسارا استفاده کنم؟ضرری نداره؟ لطفآ جواب بدید

سلام نه عزیزم فکر نکنم مشکلی داشته باشه من خودمم دو سال هست درگیر عفونت وازن هستم و بخاطر داروها موقع پریودی خونریزی نداشتم الان سه چهار بار استفاده کردم خدا را شکر خونریزیم طبیعی شده امیدوارم عفونت هم از بین بره حتما نتیجه رو اشتراک میزارم

سلام . من مادرم دو ساله که داروهای اعصاب برای رفع نفس تنگی استفاده میکنه دکتر گفت که دستگاه تنفسی ایشون استرسی شده. الان بعد از مدت دو سال همچنان اون حالت داذه و به طور کامل رفع نشده از یه طرف چون زود حالت خفگی بهش،دست میده میترسیم از این دود استفاده کنه لطفا اگر کسی تجریه یی در این زمینه داره پاسخ بده. ممنونم

سلام‌ من اخر ماه هفتم بارداری هستم خارش واژن دارم میتونم از عنبرنسارا استفاده کنم؟ کیسه اب پاره نمیشه؟

عنبر نسا باعث پارگی کیسه آب نمیشود ولی اگر عفونت را به روش صحیح درمان نکنید باعث پارگی کیسه آب و زایمان زودرس میشود، پس به پزشک مراجعه و به روش صحیح درمان شوید.

سلام من گلوم آفت شدیدی زده بود که با دکتر رفتنم حل نشد ولی با چند بار دود دادن بعنبر نسارا به دهانم خداروشکر تمام آفت ها ناپدید شدن
برا عفونت رحمم ازش جواب گرفتم
فقط من شنیدم موقع دود دادن چشم باید بسته باشه آخه مضره

سلام. من ی هفته پیش امتحان کردم از اون موقع بدنم جوش ریخته و همش میخاره و از قسمت رحمم عفونت چرکی میاد و شکم و معدم درد میکنه و الانم گلو درد دارم و قورت دادن سختم شده. عنبر النسا رو هم از کس معتبر گرفتم ک الاغش مادست. چرا رو من برعکس عمل کرده. وضعیتم خرابه ی راهنمایی کنید لطفا

درد شکمت ممکنه بخاطر نزدیکی به تاریخ پریودت باشه آخه برا منم همینجور بود که سه چهار روز بعد پریود شدم. امیدوارم هر چه زودتر سلامتت رو بدست بیاری

سلام نه عزیزم فکر نکنم مشکلی داشته باشه من خودمم دو سال هست درگیر عفونت وازن هستم و بخاطر داروها موقع پریودی خونریزی نداشتم الان سه چهار بار استفاده کردم خدا را شکر خونریزیم طبیعی شده امیدوارم عفونت هم از بین بره حتما نتیجه رو اشتراک میزارم

من خارش داخلی واژن دارم ی سری استفاده کردم اما تاثیری نداشته باید چن بار استفاده کنم

سلام من یک هفته هست که سوزش ادرار شدید دارم وتبخال تناسلی گرفتم.برا دستشویی رفتن انقدر درد میکشم که گریه میکنم ونمیتونم خودمو خشک کنم انقدر قرص وپماد استفاده کردم،تاولا سرشون چرکیه.ایا عنبر نسا سرشون رو خشک میکنه؟چند بار در روز استفاده کنم.تو رو خدا راهنماییم کنید از درد وسوزش ادرار وایت دونه های چرکی دارم دیونه میشم

سلام . به پزشک متخصص زنان مراجعه کنید تا براتون دارو بنویسند.

واقعا تاثیر داره من پدرم مشکل تنفسی داشت کشید خوب شد.باید بریزین وو پیپ بکشینولی یه چیزی داره که اعتیاد آوره نءشگی میاره

عزیزان همه فرمایشات دوستان درست بود و.منطقی، واقعا معجزه گر در رفع عفونت‌هاست.
اما خواهشا خانمها باردار استفاده نکنند

سلام
وقت بخیر
من سه روزه که دچار تبخال تناسلی شدم و خیلی اذیت میشم
دوبار عنبر نسا دود دادم ولی بهتر نشدبا توجه به کامنتای دوستان یعنی اگه ادامه بدم جواب میگیرم?
درمان دیگه ای برای تبخال تناسلی هست?که یه کم از التهاب و دردش کم کنه?منظورم درمان خانگی هستش

من توی ماه گذشته یه سزارین داشتم یه برداشت رحم کلی بیمارستان بستری شدم نزدیک به بیست روز کلی آنتی بیوتیک گرفتم اما چند روز پیش که رفتم دکتر باز گفت عفونت واژنال داری من خیلی استرس دارم که باز بستری نشم به نظرتون برای منم خوبه ؟

سلام من تو یک ماه گذشته هم عمل سزارین انجام دادم هم عمل برداشت رحم . چند روز بخاطر عفونت بستری شدم اما حالا باز دکتر میگه عفونت واژن داری با اینکه کلی آنتی بیوتیک هم بیمارستان تزریق کرد هم خوردم به نظر شما من استفاده کنم تاثیری داره ؟

چگونه اتاقی هماهنگ با سن کودک خود طراحی کنیم

انواع هنرهای مختلف برای پرورش خلاقیت کودکان

کودکان می توانند از دو سالگی دو زبان را یاد بگیرند

یک جشن تولد متفاوت از آنچه تا کنون برای کودک خود گرفته اید

استفاده شما از این سایت به منزله پذیرش قوانین نینی کده است
: مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی دارند و توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
تماس با نی نی کده

© کلیه حقوق این سایت متعلق به سایت نی نی کده میباشد . کپی طرح سایت جرم محسوب شده و پیگیری قضایی خواهد داشت. کپی برداری از مقالات جهت استفاده تجاری، بدون هماهنگی با مدیران سایت ممنوع بوده و دزدی محتوای معنوی تلقی می گردد.

کپی بخشی از مطالب سایت (و نه کل مطلب) جهت رفرنس دادن، فقط با قراردادن لینک مستقیم به سایت نی نی کده مجاز است. طراحی توسط ماکرومدیا10

دوره مقدماتی php

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *